met rode stoeltjes tube'/ 'Je wordt er alleen maar slechter van' Veere aan zet in zaak om illegale luifel Belasting in Middelburg stijgt bijna niet Dat kan met I-Omega Kids DE RODE PILAREN W PZC Donderdag 27 september 2007 31 Leny van de Heuvel voor haar gescheurde huis aan de Zuidsingel in Middelburg. foto Lex de Meester o protest o o'neiU o billabong orip-curt o quiksilver Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 46/68 MIDDELBURG Weg van de Zuidsingel, tweeënhalf jaar na het bouwputdrama. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Ik mag niet moppe ren", zegt Leny van de Heuvel. „Als ik het vergelijk met de men sen in de Koningstraat die hun huis niet meer in mochten toen de bouwput lek was..." De Koning straat is om de hoek van haar huis aan de Zuidsingel. Toen alles mis ging met de bouwput in Middel burg, leek het bij haar wel mee te vallen. „Ik heb altijd gedacht dat het wel goed kwam." Maar het kwam niet goed. Ze heeft het huis waarvan ze zo veel hield inmiddels aan de gemeente ter. „Dit is zo'n verschrikkelijk mooi stadhuis. Dat gaat ook niet morgen weg. Daarom gaan we nog even door." Van de drie grotere partijen in de raad is PvdA/GroenLinks zeer opti mistisch dat het bezoek een oplos sing brengt. „We hebben zelf ook wat creatieve ideeën", verklapt voorzitter P. Louwerse. K. Wou ters (CDA) gaat het gesprek 'blan co' in en de SGP/ChristenUnie hoopt vooral er een simpele draai aan te kunnen geven. R. de Visser: „We roepen niet meteen dat dat meubilair in de verkoop gaat." In de trouwzaal is overigens eigen handig al wat geschoven: de burge- meestersstoel staat terug op zijn plek en de moderne 'kantinetafels' zijn naar de opslag verbannen. verkocht. De grote scheuren kwa men pas toen in de buurt de eer ste paniek over de bouwput weg geëbd was. „Ik voel me hier niet meer veilig, het huis kraakt bij het leven. Ik kon bijna mijn hand kwijt in de scheur tussen mijn huis en dat van de buren. Alle wanden zijn hier afgetimmerd, je kunt niet zien wat er met de mu ren aan de hand is. Als je ziet dat je huis aan het scheuren is, kijk je elke dag of ze groter zijn gewor den. Nu zie ik overal scheurtjes, ook bij andere mensen." „Ik ben bang dat de hele funde ring van dit huis naar de haaien is. Je kunt het zo nooit meer verko pen. Ik heb hier aannemers bin nen gehad, omdat ik eigenlijk van plan was om een aanbouw te la ten zetten. Ze beginnen er niet eens aan; ze zeggen dat het nog wel vijfjaar duurt voordat het hier weer stabiel is." „Weet je wat ik het ergste vond? Naar de gemeente te stappen met de vraag of ze mijn huis wilden ko pen. Dat vond ik verschrikkelijk. En dan ook nog het gevoel dat an deren misschien denken dat ik er beter van wordt. 'Ie hebt zeker wel een goede prijs gekregen?', zeggen ze dan. Maar je wordt er niet beter van, alleen maar slechter." Vier jaar geleden was ze meteen verkocht toen ze het huis van bin nen zag. „De kazerne was toen al gesloopt. We hebben heel erg goed gekeken naar scheuren, maar niets kunnen vinden. Ik durfde het wel te kopen. Het is hier ook mooi. Er zou een parkje voor de deur komen, de schouwburg vlak bij. Je loopt zo de stad in. Als er niets gebeurd was, was ik hier doodgegaan denk ik. Je wordt ver liefd op een huis, dan ga je erin wonen, je voelt je op je gemak. En dan knapt er iets, dan gaat er iets kapot en dan moet je weg. Je moet weer ergens opnieuw beginnen, dat is waar ik het meest tegenop zie." „Ik zal nooit meer de plek terug krijgen die ik nu heb. Ik zal een stapje terug moeten doen. En hoe langer ik wacht, hoe meer stapjes dat worden, met de huizenprijzen die steeds maar stijgen. Hier zijn al leen maar verliezers. Alle mensen hier, maar ook de gemeente en de aannemer." Grijpskerkenaar krijgt ook gelijk van de Raad van State. DEN HAAG - De gemeente Veere is weer aan zet in de soap over een il legale luifel aan een garage in de Loodholseweg. Gisteren droeg de Raad van State de gemeente Veere op te onderzoeken of het verlenen van vrijstelling misschien het ei van Columbus is om de veel te gro te luifel te legaliseren. Met vrijstel ling van het bestemmingsplan kan mogelijk de overschrijding van de zogeheten bouwgrenzen worden rechtgebreid. Grijpskerkenaar W. Melis is al ja ren bezig over het illegale meters lange bouwsel van zijn buurman en heeft volgens diverse rechters het gelijk aan zijn kant. Niettemin staat het in 2002 gebouwde bouw sel er nog steeds. Melis zegt last te hebben van verminderde lichtin val. Veere blijft aan de kant van ga ragehouder Roelse staan. De man bouwde immers aanvankelijk met een rechtmatige bouwvergunning. De sloopkosten, 18.000 tot 34.000 euro, zou hij op de gemeente kun nen verhalen. MIDDELBURG - Inwoners van Mid delburg gaan volgend jaar nauwe lijks meer betalen aan gemeentelij ke belastingen. De rioolheffing en de afvalstoffen heffing blijven gelijk. Aan onroe- rendezaakbelasting zijn Middelbur gers volgend jaar iets meer dan an derhalf procent extra kwijt. Ook ondernemers betalen anderhalf procent meer aan reclame- en pre- cariobelasting. Die stijging is nodig om de inflatie te corrigeren. De toeristenbelasting stijgt niet. Parke ren wordt volgend jaar ook niet duurder. Dat komt omdat een ta riefstijging van 1,5 procent prak tisch niet uit te voeren is. Bij de parkeerautomaat is het kleinste muntje dat gebruikt wordt een dubbeltje. Over drie jaar wordt die inflatiecorrectie wel toegepast. De prijs voor parkeervergunningen stijgt wel met 1,5 procent. Uit het gastenboek 'Dat is schrikken, die trouw zaal in dit prachtige gebouw.' 'Trouwzaal prachtig, heel ge durfd.' 'Zou nooit willen trouwen in een snackbar.' 'Functioneel kan ook op ande re manier, zie kasteel Ruurlo.' 'Waar is die waardige trouw zaal gebleven waar ik vijf jaar geleden mijn ja-woord gaf? Nu is het dertien in een dozijn.' 'Interessant om de rijke ge schiedenis van Veere te zien, maar die aankleding van de trouwzaal... pudding met mos terd!' Rustige, geconcentreerde kinderen? Zijn uw kinderen druk en onrustig7 Niet alleen thuis, maar ook op school? Maak dan eens ken nis met i-Omega Kids van BuurManns. Dit is een vloeibare Omega met een gunstige invloed op gedrag, concentratievermogen en leerprestaties van opgroeiende kinderen tot 12 jaar. Deomega- 3 vetzuren EPA en DHA zijn van belang voor een goede geestelijke en lichamelijke ontwikkeling. Ze verbeteren het geheugen en bevorderen het concentratievermogen. Ook ondersteunen ze de opbouw van het zenuwstelsel. Daarom hebben deze Omega-3 vetzuren een gunstige invloed op het gedrag én de leerprestaties van uw kinderen. i-Omega Kids heeft een frisse tuttifrutti smaak. De erva ring heeft geleerd dat kinderen deze smaak als aangenaam ervaren. Verkrijgbaar bij: (Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissingcn www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33