Arnemuiden kiest voor realisme Veere nog steeds niet blij Tien woningen op hofje van Janse Geen veroordeling vermeende steekpartij SOUBURGS 30 Donderdag 27 september 2007 pzc W Het pand van het voormalige museum, de lage bebouwing, maakt plaats voor een rijtje huizen. Daarachter komen er nog meer. foto Ruben Oreel Buurt hikt aan tegen hoogte bouwplan Duinweg Zoutelande. door Selma Osman ZOUTELANDE - Op de plek van het oude klederdrachtmuseum aan de Duinweg in Zoutelande komen tien woningen. De bestaande lood sen maken plaats voor een rijtje van vier huizen aan de straatkant. Op het binnenterrein zijn rwee- onder-een-kapwoningen gepland. Projectontwikkelaar Piet Juten is al vijfjaar bezig met zijn plan voor wat in de volksmond het 'hofje van Janse' heet. De eerste architect kwam met een schets voor twintig woningen met een parkeerkelder eronder. De ontwikkelaar schrok er zelf van. „Dat paste min of meer bij de binnenstad van Utrecht." Rokus Visser kreeg van hem de opdracht om iets te beden ken op de maat van Zoutelande. De buurt bleek deze week tijdens een presentatie van de plannen vooral aan te hikken tegen de hoogte van de woningen. Met ruim tien meter worden de hui zen twee tot vier meter hoger dan de gemiddelde bebouwing in de Duinweg en de Langendam, reken de een buurtbewoner voor. Archi tect Visser moest toegeven dat de woningen in zijn plan boven de bestaande huizen uitsteken. „Of dat storend is, kun je je afvragen", reageerde hij. Buren vrezen echter voor verlies van hun uitzicht, licht en privacy. „Twee woningen kijken zo mijn tuin in. Ik heb al tegen mijn vrouw gezegd: 'die bikini gaat weg!'," grapte een van hen. De goedkoopste woning gaat 269.000 euro kosten. „Geen starter die dat kan betalen", bromde een inwoner van Zoutelande. Wethou der Jan Bostelaar (ruimtelijke orde ning) twijfelt er niet aan dat er Zoutelanders zijn die dat bedrag kunnen neertellen. De plek mid den in het dorp was volgens hem uitermate geschikt geweest voor zorgwoningen. De locatie bleek daar echter te duur voor. Vervol gens waagde Juten de stap om het voormalige museum te kopen. De projectontwikkelaar kan zijn plan nog aanpassen voordat het in procedure komt. Bostelaar wil, na de opmerkingen uit het dorp, nog eens goed kijken naar de hoogte van de nieuwbouw. Ook vindt hij dat de ontwikkelaar nog wat werk heeft te verzetten richting de om wonenden die zijn geschrokken van het plan. Juten wil op zijn beun een schaduwdiagram laten maken. Daarmee wil hij aantonen dat buurtbewoners straks meer licht en uitzicht krijgen. „Nu staan er nog vijftien bomen van zo'n twintig meter hoog. Die belemme ren ook het zicht en ze veroorza ken schaduw." In het hart van Zoutelande ko- men tien eengezinswoningen. Het bouwplan vait een stuk ho ger uit dan de omringende hui zen. Inwoners zien zelf het liefst natuur en water in naburige polders. door Emile Calon ARNEMUIDEN - Meer ruimte voor re creatie en water. Die optie heeft duidelijk de voorkeur van het me rendeel van de deelnemers aan het project Rondom Arnemuiden. Ze beseffen ook dat ze bij het schet sen van hun toekomstvisie voor de Oranjepolder en Suzannapol- der met hun benen op de grond moeten blijven staan. Dus geen on betaalbare wensen indienen, maar plannen opnemen die wel betaal baar zijn. De deelnemers aan het project kwamen gisteravond weer bijeen om verder te praten over de toe komst van die beide polders. De gemeente wil die ontwikkelen en geeft de inwoners de kans met ei gen plannen te komen. Daarbij worden ze begeleid door Kringloopwinkel geeft geld aan Clinidowns middelburg - Kringloopwinkel De Aanwinst in Middelburg steunt de Clinidowns door elk jaar tien pro cent van de omzet te schenken. Gisteren heeft Martin Hollestelle van De Aanwinst de eerste cheque overhandigd aan John Donks van de Clinidowns. De Aanwinst be staat pas in maart volgend jaar één jaar, maar het gaat nu al zo goed met het bedrijf dat alvast 1500 eu ro is geschonken. In maart wordt de volgende cheque overhandigd. Nog 2 dagen.... MICHIEL DE RUYTER STRAATFESTIJN PU WWW.SOUBUR6.NL liJzATERDAG 29 SEPTEMBER medewerkers van de Erasmusuni- versiteit. Een open waterverbinding tussen Arnemuiden en het Veerse Meer is de grote wens van de deelne mers. Een klein deel vindt dat de Oranjepolder zoveel als mogelijk landbouwgebied moet blijven. Al leen in de uiterste zuidpunt mag van hen woningbouw komen. De Suzannapolder willen ze voor een groot deel omvormen tot een nat natuurgebied. De meerderheid kiest echter voor een bevaarbare waterverbinding tot in het dorp met links en rechts woningbouw. Het noordelijk deel van de polder blijft in hun visie landbouwgebied, maar langs de rand van het Veerse Meer komt wel een strand en strandhuisjes. Een open waterverbinding met het Veerse Meer is een grote wens voor veel Arnemuidenaren. Dat is niet bij voorbaat al een on betaalbare toekomstvisie. Meer ondergrondse containers voor afval middelburg - In de hele binnen stad van Middelburg, de Edelste- nenbuurt en de Bomenbuurt in de Griffioen komen ondergrondse containers voor het inzamelen van huisvuil. In een deel van de bin nenstad wordt op die manier al huisvuil verzameld. De verwach ting is dat overlast en vervuiling daardoor afnemen. Ook het werk van de reinigingsdienst wordt effi ciënter. De gemeenteraad moet nog instemmen met het plan. Kruininger blust zelf brandje in woning KRUININGEN - Een bewoner van de Lorentzhof in Kruiningen heeft gisterochtend zelf een brandje in de garage bij zijn huis geblust. Hij was door een rookmelder gealar meerd en nam een poederblusser ter hand. De brandweer heeft de garage én de woning geventileerd. Het vuur is waarschijnlijk in een defecte compressor ontstaan. Zo'n open verbinding is volgens hen de kans Arnemuiden weer toe ristisch op de kaart te zetten. Het liefst willen ze die waterver binding doortrekken tot het Ka naal door Walcheren. Dat is echter zo goed als onbetaalbaar, omdat dan een doorbraak door de spoor dijk gebouwd moet worden. „La ten we realistisch blijven. Zoiets is niet te betalen", verwoordde een van de deelnemers de mening van de groep. Aan het begin van de bijeenkomst prees wethouder F. Streng de in breng van de Arnemuidenaren. Het stelde zelf dat het idee van een waterverbinding Veerse Meer - Arnemuiden - Kanaal door Walcheren hem zeer aan- spreekt.Tegelijkertijd stelde hij dat geld het struikelblok wordt bij de uitvoering van de dromen van de inwoners. Hij hield hen echter voor dat het ook mogelijk moet zijn die dromen in fasen uit te voe ren. Proef alarmering met gsm begint nu echt MIDDELBURG - De proef van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken met alarmering via mobiele tele foons begint nu echt. Anderhalve week geleden bleek dat berichten niet bij de proefpersonen aankwa men. Bijna iedereen is inmiddels gebeld om instellingen aan de tele foon aan te passen. Bij sommige mensen is de telefoon omgewis seld. Er doen bijna zeshonderd mensen op Walcheren en Zuid-Be veland aan de proef mee. GESLAAGD Kirsten de Pré uit Vlissingen is aan de Rijksuniversiteit in Leiden cum laude afgestudeerd in de Neder landse taal en cultuur, richting mo derne letterkunde. Esther van Leerdam uit Middel burg is aan de universiteit van Til burg cum laude afgestudeerd. Het betreft de master psychologie en geestelijke gezondheid van de stu die Psychologie. Middelburgse alleen veroordeeld voor diefstal met geweld. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank weet niet wat er op 23 april precies gebeurde in een wo ning in de Middelburgse Stromen- wijk. Vast staat dat er die ochtend een vechtpartij was waarbij de be woonster zwaargewond raakte en haar bezoek, een collega, lichtge wond. Het Openbaar Ministerie probeer de twee weken geleden de recht bank te overtuigen dat die bezoek ster de bewoonster met een mes zwaar had toegetakeld en daarbij zelf lichtgewond was geraakt. Vol gens de rechters is er echter geen overtuigend bewijs voor die stel ling geleverd. Om die reden werd de vrouw dan ook vrijgesproken van poging tot doodslag en poging tot zware mishandeling. De rechtbank acht alleen bewezen dat die bezoekster die ochtend met geweld een portemonnee meenam. -Voor dat ene feit werd de 49-jarige Middelburgse gisteren veroordeeld tot een celstraf van acht maanden, waarvan de helft voorwaardelijk. Daarnaast moet ze ook nog een taakstraf van in totaal 180 uur uit voeren. Fractievoorzitters nemen uitnodiging voor gesprek aan. door Selma Osman veere - De discussie over de rode stoeltjes in het oude stadhuis van Veere laait weer op. Vier organisa ties uit het stadje hebben de frac tievoorzitters van de partijen in de gemeenteraad uitgenodigd voor een gesprek. Hoewel de politieke discussie eerder was gesloten, ne men zij de uitnodiging aan. Insteek van het gesprek op 20 no vember is de problemen met de in richting van de voormalige raad zaal op te lossen. Tweeënhalf jaar geleden werd de eiken inrichting vervangen door makkelijker te ver plaatsen meubilair. De felrode en oranje stoelen, tafels met chro men pootjes en de 'matrassen aan de muur' werden in Veere niet met gejuich ontvangen. 'Sma keloos en verbijsterend' luidden destijds de eerste reacties van de stadsraad Veere, de Stichting Veere en oud-burgemeesterszoon W. den Beer Poortugael. Talloze pro testen haalden niets uit. Burge meester en wethouders sloten vo rig jaar de discussie: „Het moder ne meubilair voldoet en bruidspa ren en hun gevolg zijn er tevreden mee." Volgens de stadsraad, de Stichting Veere, de Vrienden van Veere en Delta Cultureel is het ongenoegen over de inrichting in de tussenlig gende tijd niet afgenomen. „Uit de gastenboeken blijkt overduidelijk dat vele bezoekers van het stad huis allerminst ingenomen zijn met de inrichting van de voormali ge raadzaal", staat in de brief aan de fractievoorzitters. De briefschrijvers willen dat de ge meente Veere ingaat op het aan bod om een collectie stoelen uit het verbouwde Catshuis te lenen. Die zouden beter passen in het his torische stadhuis. „Affreus ge woon om in zo'n mooi gebouw plastic stoelen neer te zetten", vindt stadsraadvoorzitter J. Musch- Stadsraad, Stichting Veere, Vrien den van Veere en Delta Cultureel trekken samen op om plastic stoelen weg te krijgen uit histo risch stadhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32