PZC Garantie voor redden olievogels déÜRVKKERY :heren O 42 en 43 29 51 Westpoorttrauma Sloopplan Oude Stad gaat door Getergd Zeeuws kamerorkest begint met serie bijzondere concerten Donderdag 27 september 2007 Volleybalsters Oranje hervinden zelfvertrouwen op EK Tip? redwalch@pzc.nl Vogelopvang De Mikke zet rampenplan op met vijf andere 'kustasielen'. door Forra de Jong MIDDELBURG - Vijf asielen langs de Nederlandse kust gaan officieel sa menwerken met Rijkswaterstaat en de gemeenten voor het onder brengen van olievogels bij rampen. Vogel- en Zoogdierenopvang De Mikke in Middelburg is één van die kustasielen. Er is een rampenplan gemaakt waarin is vastgelegd welke werk wijze er in geval van een ramp ge volgd moet worden, en wie de ver antwoordelijkheid heeft voor het zoeken van vrijwilligers, de op vang van de vogels en de onkos ten. Het plan zorgt voor een effi ciëntere werkwijze bij en garan deert opvang en verzorging. De vijf geselecteerde kustasielen zijn gespecialiseerd in de opvang van olieslachtoffers. Naast De Mik ke zijn dat Vogelklas Karei Schot (Rotterdam), het Vogelhospitaal (Haarlem), Ecomare (Texel) en de Fügelpits (Moddergat). Voorheen werkten de asielen ook wel samen bij rampen, maar wa ren er veel onduidelijkheden over wie de kosten voorschoot, waar al le vogels ondergebracht werden en waar de vrijwilligers vandaan kwa men. In 2004 ontstonden daarom de eerste serieuze plannen voor een officiële samenwerking. Rijkswaterstaat gaat nu de kosten van een reddingsactie voorschie ten. Later wordt geprobeerd het be drag op de vervuiler te verhalen. Rijkswaterstaat zorgt ook voor Rijkswaterstaat en de gemeenten gaan samenwerken met vijf kust asielen bij olierampen. Ze staan dan garant voor de opvang en verzorging van olievogels. noodopvang. Als de capaciteit van een asiel te laag is, wordt een nood opvang opgezet. Diergaarde Blijdorp wordt een vrij- willigerscentrale die mankracht werft en aanstuurt. Zo hebben de asielen meer tijd over voor de ver zorging van de vogels. Vervolgens zouden de vrijwilligers onderge bracht moeten worden door de be trokken gemeenten. En daar ligt ook het knelpunt in de onderhan delingen. Alhoewel het rampen plan zo goed als af is, is het nog niet ondertekend. De gemeenten willen eerst weten wat de kosten van zo'n operatie zijn en wat voor taken ze precies zullen krijgen. Coby Louwerse van De Mikke geeft aan dat de kustasielen wel klaar zijn voor de garantstelling. „Het is natuurlijk te hopen dat er nooit meer een ramp komt, maar als het wel gebeurt, staan we met de neus al in dezelfde richting." Het concept zal ook gebruikt wor den als er op korte termijn een ramp gebeurt. Volgens Louwerse is het in de toekomst ook denk baar het rampenplan internatio naal toe te passen. „Het asiel in Oostende is onze achtervang. In de toekomst werken we wellicht in heel Europa samen." VLISSINGEN - Woningcorporatie L'Escaut zet de sloopplannen in de Oude Stad in Vlissingen door. Het sociaal statuut is vanaf nu van toe passing. Dat betekent dat de bewo ners onder meer 'sloopurgentie' en een vergoeding voor het verhui zen krijgen. Gisteren organiseerde l'Escaut een informatiebijeenkomst in CineCi- ty voor bewoners van de Oude Stad. l'Escaut motiveerde haar plannen voor de woningen en de bewoners konden vragen stellen. l'Escaut meldde dat 88 woningen in de Slijkstraat, de Breewater- straat en de Koestraat worden ge sloopt. Het zou niet rendabel zijn deze woningen te restaureren. De bewoners krijgen sloopurgentie, dus voorrang op vrijstaande huur woningen. Ook biedt de woning stichting hulp bij het zoeken van een nieuwe woning naar wens. Voor het verhuizen krijgt men een tegemoetkoming. Binnen ander halfjaar moeten alle bewoners ver huisd zijn. Daarna begint het slo pen pas. Men kan daar nog wel be zwaar tegen indienen. l'Escaut verstrekt later informatie over de sloopplannen van wonin gen in de Engelse wijk, Souburg en het Middengebied. VLISSINGEN - Als geheim agenten die door een gat in de krant hun doel bespieden, kijken bewo ners van de Westpoortflat aan de Vlissingse Bou levard De Ruyter door zelfgemaakte gaten in het afdekzeil dat inmiddels bijna een jaar voor hun appartementen hangt. De renovatie van de flat kan pas in januari beginnen. De bewoners zijn het wachten inmiddels wel beu, getuige ook een gedicht van bewoonster G. van de Vliet onder de titel Westpoorttrauma: 'Wij wonen op de boulevard/in een hele mooie flat. Toen werd er plotseling vorig jaar/een stei ger voorgezet. Er moest worden gerepareerd/dat duurt nu eeuwig lang. Het resultaat van alles is/wij zitten in de gevangenis. Het is Michiel de Ruyterjaar/dit is een aanfluiting voor de boule vard. Straks varen alle schepen voorbij/wij zien dus weinig en zijn niet blij. Het zicht vanaf de zee/stelt ook niemand tevree. Maak ons uitzicht snel weer vrij/dan zijn alle bewoners blij.' foto Lex de Meester Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl Ze was al tamelijk getergd, toen ze de juiste ambtenaar aan de lijn kreeg op het gemeentehuis. Daaraan voorafgaand was ze namelijk al geruime tijd van het kastje naar de muur gestuurd. Maar uiteindelijk leek het dan goed te komen. De man hoorde haar vraag ten minste keu rig aan - het ging over de juiste oppervlakte van een perceel grond. Maar toen onderbrak hij haar: „Mag ik u vragen over tien minuten terug te bellenIk heb zojuist een sinaasappel gepeld en ik moet even mijn handen was sen." Met deze ambtenaar heeft de Walcherse mevrouw nog een ap peltje te schillen. za. 29 september 11.00-12.00 uur stan landelijke voorleesmarathon De kleine kapitein (ook in 't Spui, Vlissingen) vanavond vanaf 17.30 uur j vanavond 19.30-20.30 uur j za. 29 september 10.30-11.30 uur Brasseriemenu i Ie Pop Quiz Karen Slaughter met wonelsoep, gevulde patisson j j signeen o.a. haar nieuwe boek en flensjes j j Onaantastbaar 15,00 en 12,50 (vegetarisch) I j j 15.00-16.30 uur Reserveren? bel 0118 - 886 866 Tll6 St0ü6S op woensdag 3 oktober start de Kinderboekenweek haal nu folder met activiteiten, of kijk op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31