Zelfs Spiderman is een fan van 'Heroes' PZC Donderdag 27 september 2007 23 Een deel van de cast van Heroes: (vlnr) Sendhil Ramamurthy als Mohinder Suresh, Ali Larter als Niki Sanders, Hayden Panettiere als Claire Bennet, Creg Grunberg als Matt Parkman, Masi Oka als Hiro Nakamura en Milo Ventimiglia als Peter Petrelli. Diehard-fans zul je niet horen mopperen over de strategie van RTL 5 om aan het begin van de zomer af te trappen met hun favoriete serie Heroes. Maar torenhoge kijkcijfers heeft deze strategie niet voortgebracht, terwijl Heroes in de landen om ons heen een hit is. door Nico Postma foto Isabella Vosmikova Wie op vakantie is geweest, heeft er sinds terugkomst een dilemma bij: kunnen we halverwege het eer ste seizoen nog inhaken op de ac tieserie HeroesOf wachten we tot 4 oktober op de dvd van het eerste seizoen? Konden we maar door de tijd reizen, net als hoofdpersoon Hiro Nakamura. Een troost: ook de vaste kijkers hebben meer vra gen dan antwoorden over de per sonages dié allemaal buitengewo ne gaven hebben gekregen om de mensheid te kunnen behoeden voor een catastrofe. Onlangs waren de hoofdpersonen op bezoek bij de BBC in Londen, om te vertellen over hun bijzonde re gaven, zoals Hayden Panettiere (18) die in haar rol als cheerleader Claire Bennet in staat is zichzelf te genezen van bijvoorbeeld snijwon- den en botbreuken. „Mijn persona ge voelt wel pijn, maar slechts een fractie van een seconde. Gelukkig heb ik zelf nog nooit iets gebro ken. Laten we dat vooral zo hou den, want anders is het moeilijk werken", lacht Panettiere, die een val van grote hoogte daarom graag overlaat aan een stuntvrouw. Adrian Pasdar speelt de rol van Na than Petrelli, een congreslid uit New York dat kan vliegen. „De vraag die ons het meest wordt ge steld, is welke gave we in het echte leven zouden willen hebben", zegt Pasdar. Jack Coleman (49), Mr. Bennet voor Heroes-kijkers, heeft hier wel een passend en humoris tisch antwoord op: „Ik zou in ie der geval niet onzichtbaar willen zijn. Ik speelde in de jaren tachtig de rol van Steven Carrington in Dynasty en zoals jullie allemaal weten was ik in de jaren daarna be hoorlijk onzichtbaar. Dat beviel me niet zo." Coleman is daarom dubbel blij met het succes van Heroes. „Zo zie je maar, ik ben het levende bewijs dat de bliksem twee keer kan toeslaan." Het tweede seizoen van Heroes is deze week in Amerika begonnen. Maar de hoofdrolspelers zijn niet van plan om iets te ver klappen. „Voor ons is de serie net zo spannend en complex. Het zou echt oneerlijk zijn tegenover het team van schrijvers als we nu al uit de school klappen", zegt Milo Ventimiglia alias Peter Petrelli die andermans gaven kan absorberen. Hayden Panettiere hoopt dat het tweede seizoen Heroes wat minder gruwelijk wordt. Ze wordt op haar wenken bediend door uitvoerend producent Dennis Hammer. „Hard- core-fans hebben we genoeg. Dat is belangrijk, maar nog belangrij ker is om families te bereiken, de grote massa. Steven Spielberg kijkt graag met zijn kinderen en belde me met de vraag wanneer we wat minder gewelddadig worden. We doen ons best om de serie kind vriendelijker te maken", aldus Hammer. Hij laat ook weten dat de makers het verhaal steeds internationaler willen aanpakken. Nu al speelt de serie zich op meerdere plaatsen in de wereld af, waaronder India, Ja pan en de Verenigde Staten. De makers willen nog meer landen en opnamelocaties toevoegen. Be denker Tim Kring was onlangs op safari in Afrika, wellicht heeft hij er inspiratie opgedaan. Op de vraag wanneer de makers beseften dat ze goud in handen hadden, antwoordt Adrian Pasdar: „Je hoopt het als acteur altijd, maar er is zoveel nodig voor een hit." Hammer: „Ik had meteen een goed gevoel toen ik het script las. We vermoedden al wel dat het een succes zou worden, maar er wordt hard gewerkt op de set. Nu de acteurs spreken met fans in Mü- nchen, Parijs en Londen merken we pas echt wat Heroes hier in Eu ropa teweegbrengt." Milo Venti miglia: „Je merkt het wel aan het script, maar pas nu beseffen we hoe groot het is. Erg surrealistisch allemaal. Onlangs was ik op een feest waar ook Toby Maguire aan wezig was. Hij zwaaide een paar keer. Ik stapte op hem af en hij ver telde een groot fan te zijn van Heroes. Ik kon alleen maar denken, 'maar jij bent Spiderman!'." Ook Ben Affleck is een liefhebber van de mix van fantasie en sciencefic tion. Hij vleide Hayden Panettiere door haar te complimenteren met de nominatie van Heroes voor een Golden Globe. Panettiere: „Door die gebeurtenis realiseerde ik me dat we succesvol zijn." CS Heroes, vanavond RTL 5, 21.30 uur, dvd-release op 4 oktober. ALLEMENSEN Belgische koning moet rust houden Koning Albert II van België moet op doktersadvies zijn acti viteiten beperken. Hij is nog on voldoende hersteld van een heupoperatie in juni. De 73-jari- ge vorst heeft te weinig rust ge nomen, zo meldde het hof giste ren. Het gebrek aan rust komt onder meer door de crisis in de kabinetsformatie, die al onge veer 110 dagen aansleept. De ko ning moest toen zelfs enige da gen zelf optreden als kabinetsfor mateur. Hij heeft nu alles afge zegd, behalve gesprekken over de kabinetsformatie en een staatsbezoek aan Ierland. Dochter Schiffmacher opent tatoeagewinkel Morrison Schiffmacher, dochter van tatoeagekoning Henk Schiff macher, opent zaterdag een ta toeagewinkel in Amsterdam. Ze runt de zaak samen met Tycho Veldhoen, zoon van kunstenaar Aat Veldhoen. Henk en zijn vrouw Louise ondersteunen het jonge team. Tiener Morrison is van school gegaan om haar va der achterna te gaan. Veldhoen leerde het vak eveneens van 'Hanky Panky'. In de winkel aan de Ceintuurbaan zijn ook kunst werken en kleding van vader Schiffmacher te koop. Vriendin Victor Reinier bij kennis Kim Petit, vriendin van acteur Victor Reinier, is na haar val uit een hotelraam in Maastricht be gin september aan de beterende hand. Ze is inmiddels bij kennis. Justitie wacht op een seintje van het ziekenhuis dat ze voor het eerst kan worden ondervraagd over het incident. Algemeen wordt aangenomen dat Petit een zelfmoordpoging heeft onderno men, maar justitie sluit nog geen enkel scenario uit. Reinier is als enige getuige verhoord. Justitie wil weten of Petit die verklaring bevestigt. Nicolette, Chantal of Renate meest stijlvol Tijdschrift Beau Monde reikt op 11 oktober opnieuw de prijs uit aan de meest stijlvolle vrouw van Nederland. De genomineer den voor de Style Award zijn dit jaar actrice Nicolette van Dam, musicalster Chantal Janzen en presentatrice Renate Verbaan, al dus het tijdschrift gisteren. Voor de Cover Girl Award zijn presen tatrice Natasja Froger, actrice Yo- lanthe Cabau van Kasbergen en presentatrice Bridget Maasland in de race. Ex-Miss Nederland Paulien Huizinga, actrice Jennifer Hoffman en Angela van Huiten (voorheen Kluivert) strijden om de Make Over Award. De Beau Monde-le zeressen kunnen vanaf nu stem men op hun favoriet. Chantal Janzen foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23