I0l Jeep Scholen moeten professioneler worden DE LAGE DOLLARDAGEN Bos moest van Balkenende draaien PZC Donderdag 27 september 2007 13 Tot 6.750,- 5.000,-) korting. Zolang u in euro's betaalt.* Het is u vast niet ontgaan. De koers van de dollar staat historisch laag. En daar kunt u tot eind oktober van profiteren bij de Chrysler, Jeep Dodge-dealer. Uw voordeel kan zelfs oplopen tot 6.750,- oftewel 5.000,-. De enige voorwaarde is dat u in euro's betaalt. Hoeft u ze ook niet te wisselen. (M) CHRYSLER DODGE 'Kortingen zijn tot 5.000,- ongeacht de dollarkoers. Actie loopt zolang de voorraad strekt. Informeer bij uw dealer naar de exacte kortingen en actiemodellen Brandstofverbruik: variërend van 7,7-16,0 liter per 100 km, 16,7- 13,7 km per liter; CO-,-uitstool: 160-381 g/km JAN HOP CHRYSLER JEEP GOES Amundsenweg 37, Goes. Telefoon 0113 - 25 08 58. www.hopgoes.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9.00 - 1 7.00 uur. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Witte Raaf De Amemuidse stichting STAP, die pretendeert op te komen voor Arnemuidse belangen, schitterde door afwezigheid op de 'Wijktafel Arnemuiden' van 24 september, waarop de watersportcamping De Witte Raaf haar uitbreidingsplan nen aan Arnemuiden presenteer de (PZC 25-09). STAP had voor dien, met veel tromgeroffel, in de media aangekondigd zich met 'hand en tand' tegen de uitvoering daarvan te verzetten omdat zij ver onderstelt dat realisatie van de plannen meer verkeer door Arne muiden zal genereren. Van dat ver zet is, althans op de Wijktafel, wei nig gebleken. Zij heeft een uitste kende gelegenheid aan zich voor bij laten gaan om standpunten uit te wisselen met de, uiteraard wel op de Wijktafel aanwezige, cam pingdirectie. Hoe STAP haar pre tenties denkt waar te maken, laat zich raden. De bevolking van Arne muiden heeft blijkbaar een geheel andere zienswijze dan STAP om dat de uitbreidingsplannen van 'De Witte Raaf op dit democrati sche forum met applaus werden ontvangen. C. Grootjans Klaproosstraat 36, Arnemuiden Referendum Er komt geen referendum over de 'Europese grondwet', (PZC, 25 sept). Iedereen zal het er wel over eens zijn dat het voorgestelde her vormingsgedrag op wat symboliek na als twee druppels water lijkt op de Europese grondwet. Een grond wet die eerder al werd afgewezen, in Nederland en Frankrijk. In an dere Europese landen werd van meet af aan al geen inspraak over die grondwet geduld, uit vrees voor afwijzing. De angst voor de democratie heeft bij de heren en dames toppolitici ondertussen wel diep wortel geschoten en wel zo diep dat ze deze keer hebben afge sproken om een referendum te ver mijden. Deze poging om enige vorm van inspraak van het Neder landse (en Europese) volk te ontlo pen bewijst het gelijk van het neenkamp. Het Verenigde Europa van vandaag wordt bestuurd bo ven de hoofden van de volkeren; ten behoeve van het kapitaal en is allesbehalve democratisch. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Referendum 2 'SP: kabinet schoffeert burgers met schrappen EU-referendum'. Met deze provocerende kop wordt aan gegeven dat het kabinet het niet goed doet. Hoewel ik aan de zijlijn sta, voel ik goed aan dat bijvoor beeld de minister van verkeer, meer ruimte zou krijgen als er Eu ropese regels zouden gelden. Ik denk dat wij vlugger van het file probleem zouden zijn verlost. Nu kost dit probleem ook veel geld. Al die kostbare uren dat echtelieden in de file staan. Dat kost gigantisch veel. Wij kunnen als kleintjes de grote problemen niet oplossen. Laat dit kabinet maar uitvoeren. Ze hebben de kwaliteit ervoor. Niet zeuren over het referendum. E. Paridaen Croeneweg 6, Schoondijke Perkpolder In het artikel 'Kritiek op Tragel valt verkeerd' (21-09) dat over de problemen rond huisvesting van verstandelijk gehandicapten gaat, was ik niet zozeer gefascineerd door de problemen, maar wel door de opmerking van de Hulster burgemeester Mulder: 'Iedereen heeft recht op zijn mening'. Net als de autofabrikant Ford destijds: 'iedere kleur mag je kiezen, mits het zwart is'. Ik zie een parallel met de aan de raad van Hulst ge zonden vijftig stukken, met als on derwerp de fietsvoetveerverbin- ding. Geen enkel stuk heeft geleid tot behandeling. Conclusie: ieder een heeft recht op zijn mening, mits het maar niet gaat om de veetkwestie. Zoals aan de lopende band maar een kleur mogelijk was. Een veerverbinding zou de jachthaven in Plan Perkpolder on- mogeljk maken. En waar zouden buitenlanders met hun jachten dan naartoe moeten? A. Broekmans Wifhelminaiaan 21, Hulst Reacties via www.pzc.nl van de 'draai van de PvdA' van voor- naar tegenstander van het referendum. „Dat de PvdA een partij is met op portunisten, wist ik al langer. Deze beslissing verbaast me dus niets. Wat betekent dit nu? Dat we na de invoering van de euro, weer iets door onze strot geduwd krijgen, namelijk een Europese grondwet, met alle gevolgen van dien?" Caroline - „Balkenende heeft gezegd dat Wouter Bos een draaikont is. Dit is voorzichtig uitgedrukt. Bos in clusief de hele PvdA is een kermis attractie. Een kindercarrousel." W. Verhulst - „Ik denk dat Balkenende nu heeft gezegd, dat Wouter Bos maar even moet draaien." Pieter TE CAST Jan Jacob van Dijk is Tweede Kamerlid voor het CDA en namens zijn fractie woordvoerder op het gebied van on derwijs. Tijdens de onderhandelingen over het regeerakkoord van het huidige kabinet werd al snel duidelijk dat in de komende jaren het lerarente kort een belangrijk thema zou wor den. Eerst moest daarom in kaart worden gebracht wat er nu echt aan de hand is. Is er sprake van een groot leraren tekort en zo ja, hoe zou dat kun nen worden opgelost? En hoe staat het met de kwaliteit van de leraren? Er wordt veel over ge klaagd, maar is die kwaliteit nu écht achteruit gegaan? Naar de ant woorden op deze vragen heeft de commissie-Rinnooy Kan, die on langs haar rapport presenteerde, onderzoek gedaan. Veel aandacht gaat uit naar de salarisverbetering voor leraren, maar een noodzakelij ke voorwaarde voor oplossing van de problemen is dat scholen pro fessionele organisaties moeten zijn. Is dat niet het geval, dan zal het ons niet lukken het dreigende lerarentekort tegen te gaan. Het rapport-Rinnooy Kan kan worden samengevat in drie the ma's: betere beloning, versterking van het beroep en verdere profes sionalisering van de onderwijsor ganisatie. De betere beloning zou vooral gestalte moeten krijgen via een ander salarisgebouw. Centraal uitgangspunt is daarbij dat de ge noten opleiding van de leraar bepa lend is voor de hoogte van de sala risschaal. De CDA-fractie in de T\veede Kamer heeft hier grote moeite mee. Er wordt te veel uitge gaan van de vakinhoudelijke ken nis van de docent en het gekozen uitgangspunt doet geen recht aan de didactische en pedagogische ontwikkeling die een docent kan doormaken, en in de ogen van het CDA ook zou móeten doormaken. Het CDA is er een groot voorstan der van dat een leerkracht carrière kan maken binnen het onderwijs - zonder daarvoor in een manage mentfunctie terecht te komen - maar die niet alleen maar afhanke lijk is van de genoten opleiding. Werk met een systeem zoals in We vinden het belangrijk dat het aanzien van het beroep van leraar groeit. veel andere organisaties wordt ge bruikt van junior-, medior- en se niormedewerkers. Maak de door stroming afhankelijk van de kwali teit, opleiding, ontwikkeling, ver antwoordelijkheden, inzet en erva ring. Zo kan een goede docent met 'slechts' een hbo-opleiding door kwaliteit, inzet, ervaring en bij scholing ook een seniorfunctie be halen. Dat lijkt ons fair. Dit veronderstelt wel dat scholen professionele organisaties zijn. Dat wil zeggen: een organisatie waarin het management de professionals de ruimte geeft, waarin bijscholing wordt gestimuleerd, een volwaar dig personeelsbeleid wordt ge voerd, intervisie tussen docenten wordt georganiseerd (kijk bij el kaar in de klas en leer van elkaar), functioneringsgesprekken worden gevoerd enz. Het is te gek voor woorden dat dit in grote delen van het onderwijs nog niet het geval is. In de afgelopen jaren is hier vaak op gewezen en zijn er veel aanbevelingen en stimulansen ge geven om de kwaliteit van de orga nisatie te verbeteren, maar nim mer is daar op grote schaal gehoor aan gegeven. Daar moet nu heel snel verandering in komen. Zon der een professionele organisatie kan het salaris nog zo hoog zijn, de aantrekkelijkheid van werken als docent zal niet toenemen. De versterking van het beroep krijgt de volle steun van het CDA. We vinden het belangrijk dat het aanzien van het beroep van leraar groeit. Daarom is het goed om te komen tot landelijke eindtermen voor de pabo en de lerarenoplei dingen. In de jaren negentig was dat bijna geregeld, maar de laatste stap durfde toenmalige minister Hermans niet te zetten. Dat was een grote fout. Ook wil het CDA zo snel mogelijk een register voor leerkrachten gerealiseerd hebben, waaraan een opleidingseis wordt gekoppeld: alleen bij voldoende scholing blijft een leerkracht als zo danig geregistreerd. Dat is vergelijk baar met andere registers, zoals bij advocaten en fysiotherapeuten. Het rapport-Rinnooy Kan is aan minister Plasterk aangeboden. Die is nu aan zet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13