'Harder knokken tegen racisme in EU' Brussel is bereid tot snelle toelating van vaccin blauwtong Chavez strijdt tegen 'turboborsten' Opel bouwt aan een schonere toekomst. en betaal bij Opel slechts de helft... 'Suriname verspilt geld' 1 O I Donderdag 27 september 2007 PZC OPÊ1 BETAAL 50% NU 50% OVER 2 JAAR RENTEVRIJ Bij Opel werken we al jaren aan manieren om het milieu te sparen. Maar we vinden het ook belangrijk dat u betaalbaar kunt blijven rijden. Daarom hebben we het unieke 50/50 aan bod. En dat betekent dat u nü voor de helft van de prijs in een nieuwe, schonere auto stapt. Want de andere helft rekent u pas af over twee jaar, rentevrij. Zo is het zowel voordelig voor u als voor het milieu. Ga dus snel naar de Opel dealer of kijk op www.opel.nl voor meer informatie. Astra 5-deurs Temptation vanaf 20.845,- 50% van de verkoopprijs 10.422,50 Stel: inruil huidige auto8.250,- U betaalt nu 2.172,50 Te betalen over twee jaar 10.422/ Model contante verkoopprijs aanbeta- ling/inruil krediet- looptijd in maanden krediet- effectieve rente op jaarbasis slottermiin over 2 jaar prijs bij ver koop op afbetaling Temptolion €19.195.- €9 597,50 €9.597,50 24 €0 0% €9.597.50 €19.195,- Astro 5-deurs Temptation 20.845.- 10.422.50 10.422,50 24 €0,- 0% 10.422.50 €20.845,- De 50/50 deal is von toepassing op nieuwe orders t/m 30 november 2007 en geldt voor alle Opel personen auto's (m.u.v. nieuwe Corsa, GT en Antara) met een uiterlijke kentekenregistratie t/m 29 februari 2008. Maximaal 1 financiering per klant. Minimale aanbetaling van 50%. De financiering wordt aangeboden vio GMAC Financial Services geregistreerd bij de K.v.K. te Breda onder nr. 24107861 en bij de AFM onder nr 12013025. Prospectus verkrijgbaar via www.gmacfs.nl. Vraag de Opel dealer naar de exacte voorwaar den. Prijzen incl BTW en BPM en energielabel verrekening, excl. kosten rijklaar maken en verwijderings bijdrage Afgebeelde uitvoeringen kunnen in detail verschillen van de werkeli|ke uitvoeringen Gemiddeld brandstofverbruik en COj-uitstoot volgens Richtlijn 1999/100/EU of 2004/3/EU. Benzinemotoren km/liter: van 8,6 tot 17.9. Li ter/100 km: van 11,6 tot 5.6. CO: gr/km: von 278 tot 134. Dieselmotoren km/liter: van 11,0 tot 21,7. Liter/100 km: van 9,1 tot 4,6. COi gr/km: van 240 tot 124. Evaluatie van zeven jaar antidiscriminatiewetten in Europese lidstaten. straatsburg - Zeker de helft van de 27 EU-landen moet nog veel harder strijden tegen racisme en discriminatie in eigen land. En 'Brussel' moet er veel strenger op toezien dat de lidstaten de Europe se antidiscriminatierichtlijn omzet ten in eigen nationale wetten. Dat stelt GroenLinks-Europarle- mentariërkathalijne Buitenweg in haar evaluatie van zeven jaar Euro pese wetten tegen racisme en dis criminatie op grond van ras of etni sche afkomst. Het EP zal vandaag haar rapport met overgrote meer derheid aannemen. Buitenweg stond in 2000 aan de wieg van wat toen volgens haar 'spectaculaire en revolutionaire' wetgeving was. De opkomst van de extreemrechtse Jörg Haider in Oostenrijk zorgde voor een sfeer Paramaribo - Suriname derft door een uitspraak van het Perma nente Hof van Arbitrage zo'n 300 miljoen euro inkomsten uit olie en aardgas. Dat beweert de partij van Dési Bouterse, de NDP. Ook is de oppositiepartij nu bang voor een slechte afloop van het grensgeschiTover de door Guyana 'bezette driehoek' in het zuidwes ten van Suriname. Het Hof van Arbitrage in Den Haag beslechtte vorige week het maritieme grensgeschil tussen Gu yana en Suriname dat speelt aan de noordkust en in de Atlantische Oceaan, waar olie- en gasvoorra den onder schuilen. Suriname moet van het hof een deel van zijn wateren aan Guyana afstaan. Maandag zei Bouterse op een pers conferentie dat president Veneti- aan moest aftreden, omdat hij 'uit verkoop van Suriname' houdt. in de EU waarbij vergaande antira- cismewetten mogelijk waren. „Maar een recht is pas een recht als je er ook echt gebruik van kunt maken", zegt Buitenweg Uit haar onderzoek blijkt dat overheden nog altijd onvoldoende optreden tegen dagelijkse discriminatie door bijvoorbeeld werkgevers, huisba zen en discotheekportieren. Ook blijkt dat veel burgers in vooral de Oost-Europese landen helemaal niet weten dat zij verhaal kunnen halen bij antiracismebureaus. De Europese Commissie riep deze zomer maar liefst veertien van de 27 EU-landen op het matje over de gebrekkige invoering van de wetge ving. Buitenweg verwacht dat de meeste van die veertien inmiddels wel hun gedrag verbeteren, maar Er is al zeven jaar een Europese antidiscriminatierichtlijn, maar in veel lidstaten is nog een hoop werk te verrchten, stelt Europar lementariër Buitenweg. zij denkt dat de commissie aan het einde van dit jaar toch nog enkele landen voor het EU-Hof van justi tie in Luxemburg zal moeten da gen. Maar de problemen gaan niet al leen over het omzetten van EU-richtlijnen in eigen nationale wetten. In een fiks aantal landen die statistische gegevens bijhou den over racisme is het aantal klachten de afgelopen vijf jaar toe genomen. Dat is het geval in Dene marken, Finland, Frankrijk, Duits land, Ierland, Polen, Slowakije en Groot-Brittannië. Toch is Buitenweg 'redelijk tevre den' in haar analyse. Haar nieuwe doel is de uitbreiding van de huidi ge Europese 'homorichtlijn', die discriminatie op de arbeidsmarkt op basis van seksuele geaardheid verbiedt. Daar is nog een wereld te winnen. „Een op de vijf Poolse ho mo's is de laatste vijf jaar slachtof fer geweest van geweld", aldus Bui tenweg. Per week sterven in Nederland door ziekte duizend schapen. brussel - De Europese Commissie is bereid tot een versnelde toela ting van een vaccin tegen blauw tong. Commissaris Markos Kypria- nou (Gezondheid) heeft dat giste ren gezegd tegen minister Gerda Verburg (Landbouw). Nederland overweegt in het voorjaar schapen preventief te vaccineren tegen de besmettelijke dierziekte. Rond Kerstmis moet een vaccin klaar zijn voor dit type blauwtongvirus. „Het type blauwtong heerst nu in zes EU-landen", zei Verburg. „De aanval is vele malen ernstiger dan vorig jaar. Het virus verspreidt zich sneller en de gevolgen zijn agressiever." Zij overlegt nog over de kosten en handelsgevolgen. Mo gelijk zouden enkele niet-Europe- se landen bepaald vlees met het vaccin kunnen weren. Ruim tienduizend boerderijen in de EU zijn inmiddels besmet met het virus, dat vooral schapen doodt. Ruim tweeduizend van de ze gevallen doet zich voor in Ne derland. Wekelijks sterven in Ne derland nu zo'n duizend schapen meer dan normaal. Nederland telt nog bijna 1,4 miljoen schapen. België, Duitsland en Frankrijk heb ben ook interesse in het vaccin. Venezolaanse president gruwt van obsessie bij veel jonge meisjes. door onze correspondent Frans Lindenkamp sao paulo - De Venezolaanse pre sident Hugo Chavez noemt de golf aan borstvergrotingen bij jonge meisjes in zijn land 'verschrikke lijk' en 'obsceen'. Venezolanen zijn gewend dat hun president over alles en nog wat een mening heeft. Maar zondag keken zij toch raar op toen hij in zijn wekelijkse tv-programma 'Aio, Presidente' scherpe kritiek uitte op de borst vergrotingen. Het is geen uitzonde ring dat meisjes die voor hun vijf tiende verjaardag vragen in plaats van het traditionele feest waarbij ouders hun 'volwassen' dochter aan de maatschappij tonen. De obsessie voor 'turboborsten' past volgens Chavez niet in het beeld van de 'nieuwe mens' die hij met zijn socialisme van 21ste eeuw wil vormen. „Veel mensen denken als volgt: als mijn dochter binnen kort vijftien wordt, verblijd ik haar met een borstvergroting. Dat is ver schrikkelijk, obsceen zelfs." Vorig jaar werden in Venezuela dertigduizend borstoperaties uitge voerd. Banken spelen er op in met speciale kredieten. Reinaldo Kube, voorzitter van de 'Lelijke vrouwen worden in onze cultuur niet getolereerd' Venezolaanse Sociëteit voor Plasti sche Chirurgie, bevestigt dat jonge meisjes grotere borsten willen. Zij komen bij hem op consult en to nen enthousiast de volumineuze prothese die zij alvast gekocht heb ben. „Zij zien het bij vriendinne tjes die net vijftien zijn geworden en willen het ook. Vaak doen zij er een schepje boven op." Vijf jaar ge leden was een implantaat van 125 tot 180 milliliter gangbaar. Kube: „Nu is 260 milliliter al weinig. De meesten willen 280 of meer. Het 'overgewicht' leidt in toenemende mate tot rugklachten." Kube onderstreept dat in weinig landen de vrouwelijke schoonheid zo'n belangrijke onderdeel is van de nationale identiteit. Zo maakte een Chavez-gezinde politica op het vakantie-eiland Isla Margarita zich begin dit jaar hard voor gratis borstvergroting voor arme vrou wen. Kube betwijfelt of Chavez de ze trend kan stoppen. „Lelijke vrouwen worden in onze cultuur niet getolereerd. Wie lelijk is en over geld beschikt laat zich ombou wen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10