Le Roy wethouder in Sluis jSWjffl Fikse uitbreiding van jachthaven Bruinisse staat in de startblokken S55Ü Wij geven u de helft cadeau! Mishandeling na ruzie om pet S PZC Woensdag 26 september 2007 27 Onder de Beuze in Zierikzee gaan de personages de confrontatie aan met het publiek. foto Dirk-Jan Cjeltema Oud-gedeputeerde wordt waarschijnlijk morgen al benoemd. SLUIS - De PvdA in Sluis draagt oud-gedeputeerde Maria le Roy voor als nieuwe wethouder. Le Roy woont weliswaar in Hulst en niet in Sluis, maar ze is de beste kandidaat, liet voorzitter Adri Oos terling gisteravond laat weten. Le Roy is een daadkrachtig be stuurder met ruime bestuurlijke en politieke ervaring, onder meer als gedeputeerde voor Zeeland en past daarmee perfect in het profiel dat de afdeling vaststelde, meldde de PvdA-Sluis in een persbericht. Nadrukkelijk zoeken in de eigen gemeente 'liep op niets uit' en daarom werd de blik op de rest van Zeeuws-Vlaanderen gericht om een geschikte opvolger voor Leen Wille te vinden. Dat Le Roy toehapte, vervulde frac tie én bestuur met grote vreugde, juichte Oosterling gisteravond. Met Le Roy hoopt de PvdA ook een stevige persoonlijkheid te heb ben aangetrokken, die aan het her stel van bestuurlijke verhoudingen kan werken. De voorzitter gaat ervanuit dat de coalitie ook geen problemen heeft met de oud-gedeputeerde, zodat ze morgen al tijdens de raadsverga dering benoemd kan worden. Ma ria le Roy zelf liet weten bijna niet te kunnen wachten om met haar 'gecompliceerde, maar uitdagende opdracht' te kunnen beginnen. Deurloo de deur naar mooi wonen Haringvlietplein 4 4301 XG Zierikzee Tel. 0111 - 456161 www.deurloomeubelen.nl WOONMAAND ACTIE! De gehele meenfl oMote» is model lino ViMmf voeleriuen». vMtaJgbMI m Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Megaklus na proeven 'weloverwogen en rustig' van start. door Esme Soesman BRUINISSE - De proeven zitten er in middels op. Nog even en dan kan het graafwerk in de Bruse haven beginnen. De jachthaven staat op het punt flink uit te breiden. In no vember gaat, zo is de verwachting, het graafwerk van start. De proeven zijn gedaan om meer te weten te komen over de gesteld heid van de bodem en de aard van het zand. De bedoeling is dat deze winter de havenkom wordt uitge graven en dat de nieuwe haven- dam wordt aangelegd. Bedrijfslei der Jetty de Vlieger is voorzichtig met het noemen van data. Bij zo'n groot project krijg je met vele in stanties en procedures te maken. Dat kost tijd, heeft ze inmiddels aan den lijve ondervonden. Boven dien zijn de betrokkenen zich wel bewust van bet feit dat niet ieder een om uitbreiding zit te trappe len. „Dus willen we dit zo netjes en zo zorgvuldig mogelijk doen." Juist omdat er met de vernieuwing van de Bruse jachthaven veel tijd is gemoeid, is het zaak goed te plannen. Je kunt ligplaatshouders niet een seizoen lang in een bouw put onderbrengen, zegt De Vlie ger. De verwachting is dan ook dat er pas volgend jaar rond deze tijd begonnen wordt met de bouw van panden in het centrumgebied. Aan de planvorming wordt nu ge werkt. Ook de vernieuwing van steigers laat nog een wintertje op zich wachten. Vorig jaar winter is al een deel van de steigers ver nieuwd. De houten steigers zijn vervangen door zogenaamde pora- lu-exemplaren van hoogwaardig kunststof. Met de aanpak van de overige steigers wordt echter - om logistieke problemen te voorko men - gewacht. De jachthaven breidt uit van zes honderd tot veertienhonderd plaatsen. MIDDELBURG - Op het Noordbol- werk in Middelburg is gisteravond een 26-jarige Middelburger door enkele onbekenden mishandeld. De man kwam een groepje van vier jongens tegen. Er ontstond een woordenwisseling toen een van de vier zijn pet afpakte. Een andere jongen uit het groepje duw de hem waarop de Middelburger hem een klap op zijn hoofd gaf Daarop begonnen de andere twee jongens te slaan en te trappen. De Middelburger liep een pijnlijke zij op. Hij heeft aangifte van mishan deling gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61