Trims zit even Onvermoeibare duizendpoot onderscheiden Exploitanten strandpaviljoens spreken van middelmatig seizoen 26 Woensdag 26 september 2007 pzc S Voorlichtingsavond over hulp bij dyslexie zierikzee - In openbare basis school 't Kofschip aan de Schelde- straat in Zierikzee is dinsdag 2 ok tober een voorlichtingsavond over dyslexie. Een medewerker van het bureau Opdidakt legt het gebruik van hulpmaterialen als een voorleesap- paraat, spraakherkenning en de leeslineaal uit. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Zeeuwse koren zingen samen voor Israël zierikzee - In totaal zo'n 250 zan gers van koren uit Zierikzee, Goes, 's Gravenpolder en Middelburg gaan zingen voor het volk van Is raël. De repetities zijn ondermeer in Zierikzee, elke maandagavond van 19.45 tot 21.45 uur in de Nieu we Kerk. De uitvoeringen beleven hun première op 24 november 's Gravenpolder. Op 1 februari is er een optreden in de Nieuwe kerk van Zierikzee. De opbrengst van de zangavonden gaat naar bijbel verspreiding in Israël. Eerlijke kleding en stof op beurs Wereldwinkel zierikzee - Zijde uit India, chenille uit Nepal en wollen truien en ves ten uit Peru. Dat is te koop tijdens de stoffen- en kledingbeurs, zater dag in de Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland aan de Verre- nieuwstraat in Zierikzee. Rappa Fair Fashion uit Pijnacker toont de ze spullen van 10.00 tot 17.00 uur. Die zijn op milieuvriendelijke ma nier geproduceerd en er is een eer lijke prijs voor betaald. Auto's tijdelijk weg van Stationsplein Goes goes - Wie in Goes treinreizigers met de auto wil ophalen of bren gen, kan vanaf morgen tot 19 okto ber niet aan de voorkant van het NS-station terecht. Ook taxi's kunnen er niet komen. Ze moeten uitwijken naar het Sta tionspark, aan de zuidkant van het station. Het Stationsplein ondergaat een herinrichting voor fietsen. De plek voor taxi's en auto's voor het NS-station is nodig voor een tijde lijke fietsenstalling. Verkoopdag van producten uit Israël zonnemaire - Ruud en Dini Baas-Hoogendoorn houden don derdag 4 en vrijdag 5 oktober in hun woning aan de I. M. van der Bijlstraat in Zonnemaire een verko ping van producten uit Israël. Be zoekers kunnen er cadeauartike len, sieraden, jam en kruiden maar ook speelgoed kopen. De op brengst komt ten goede aan immi granten. De verkoping is van 14.00 tot 20.00 uur. Hulstenaar 7000e lid van KBO Zeeland hulst - Hulstenaar Piet Kas werd gisteren in zijn woonplaats gehul digd als zevenduizendste lid van de KBO Zeeland. Het ledenaantal van de Katholieke Bond van Oude ren Zeeland is afgelopen jaar met 15 procent gegroeid. Volgens voor zitter Piet Hamelinck een bijzon dere prestatie, want door de ge middelde leeftijd van de leden van ruim zeventig jaar moeten elk jaar zeshonderd nieuwe leden ge worven worden om het ledental alleen al op peil te houden. Slechte zomer, mooi voorjaar en hoop op goede herfstvakantie. door Ton van den Nouweland renesse - Met een slechte zomer en een mooi voorjaar achter de rug spreken de Schouwse strandpa viljoenhouders van een middelma tig seizoen. „Dagjesmensen hadden hun inte resse deze zomer elders liggen en dat kan ik me goed voorstellen," zegt Rob Rameau, voorzitter van de Vereniging Strandpaviljoenhou ders Schouwse Kust. „Van die echt zonnige dagen, waar op je van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op het strand kan zijn, daar hebben we er maar drie of vier van gehad. Nee, dit seizoen staat in schril contrast met dat van vorig jaar. Vooral de maand juli was een harde dobber voor ons. Toen is er veel teloorgegaan. Maar het voorseizoen, april en mei, was wel mooi en de mensen die een huisje of hotel hadden geboekt, die komen natuurlijk toch wel." Rameau en zijn collega's hebben hun hoop gevestigd op de herfstva kantie. „Voor de Duitsers is die al begonnen, de Nederlanders ko men in oktober. De herfstvakantie kan voor ons nog een beetje kleur zetten. Samengevat is het een mid delmatig seizoen, zonder uitschie ters naar boven of naar beneden." Plannen voor volgend jaar zijn bij Rameau nog niet bekend. „We zijn nu aan het afbouwen en daar na moet een deel van onze colle ga's helaas nog afbreken. Van de winter gaan we dan weer eens kij ken wat we gaan doen. We hopen dat er binnen afzienbare tijd toch meer permanent gebouwd mag worden." De Arbeidsinspectie is afgelopen De Vereniging van Strandpavil- joenhouders Schouwse Kust blikt terug op een middelmatig seizoen. Ze heeft haar hoop gevestigd op de herfstvakantie. zomer bij verschillende paviljoens op bezoek geweest. „Daar heb ik geen negatieve geluiden over ge hoord. Het is een jaarlijks terugke rend iets. Vorig jaar waren ze bij mij. Was geen punt." De paviljoenhouders hebben zich afgelopen jaar vooral druk ge maakt om het bestemmingsplan, waarbij de strandtenten moeten voldoen aan het bouwbesluit. „De gemeente heeft ingezien dat ze niet alle regeltjes stringent kan vol houden, omdat elk paviljoen bij zonder is. In sommige zaken, bij voorbeeld waar het gaat om de ver houding terras en bebouwing, heeft de gemeente toegegeven." Rameau zelf koestert voor zijn pa viljoen Our Seaside ambitieuze plannen. Zijn nieuwe strandrestau- rant wordt twee keer zo groot als het huidige paviljoen en had eigen lijk afgelopen seizoen al klaar moe ten zijn. „Mijn bouwaanvraag is in middels gepubliceerd en er zijn nog geen bezwaren tegen inge diend." Theaterstichting in Noordgouwe opent workshopseizoen. door Esme Soesman noordgouwe - Ze hebben ze zelf gekneed of anderszins gevormd. Maskers waarmee de cursisten van Susanne Carl gistermiddag door monumentaal Zierikzee dwalen. Complete persoonlijkheden, ont worpen door de dragers zelf, open baren zich. „In hiding it's big sho wing", zoals Carl het zelf zo mooi zegt. Met haar workshop werd afgelo pen week de aftrap gegeven voor het nieuwe workshopseizoen van de Stichting tot Behoud van Rood kapje de Boze Wolf In de thea terstudio in Noordgouwe reikten improvisatietoneel en toegepaste kunst elkaar vijf dagen lang de hand. De negen deelnemers aan de trai ning maken hun eigen masker en creëren uiteindelijk - van top tot teen - hun eigen persoonlijkheid, zet de Duitse Carl het principe uit een. Ze wijst op Henk, een in cam pingsmoking gestoken rauweling, die in één van de scenes het naïe ve kindvrouwtje Fiona probeert te versieren. Dat personage Henk ontsproot uit de wens van één van de deelne mers aan de workshop om een be paalde pruik te gebruiken. Die pruik van het prille begin is inmid dels tot herkenbaar type uitge groeid. Henk's houding, loopje en gedrag passen naadloos in het plaatje. Zo ook zijn lompe reactie als zijn liefje het op een snikken Trainingen Reint Laan Workshops The Fool in the Empty Space, gebaseerd op werk van Franki Anderson; 20/21 oktober, 10/11 novem ber, 8/9 december, 15/16 de cember. Workshops improvisatie thea ter op 14 oktober en 17 no vember. 'Een dag zelf spelen!'; een (her)ontdekkingsdag voor mensen werkzaam in onder meer onderwijs en verpleging. Reint Laan is bekend als acteur van de stichting, als voormalig cliniclown en als trainer bij theatersportimprovisatie. zet. Snikken dat overigens verras send overgaat in prachtig mooie zang. Dat ismeteen ook één van de krachten die in het werken met een masker schuilt. Wat in eerste instantie vooral grotesk lijkt, blijkt gaandeweg inhoud te hebben. En die inhoud komt, juist vanwege die eerste indruk, extra hard bij de toeschouwer aan. Zo is daar Jet, die in elke recreatiezaal van elk ver zorgingshuis wel is te vinden en daarmee een schrijnend gevoel op roept. Of Annebel die, met haar ronde gezicht en spontane bewege lijkheid, in positieve zin ontroert. Truus verkeert in een identiteitscri sis, reageert maker Jolanda - even voordat al spelend Zierikzee wordt ingetrokken. „Ik heb gisteren een paar uur van de workshop gemist. Ik weet nu eigenlijk niet welke kant het met Truus op gaat." 'Je bent oud, maar wilt even het gevoel hebben nog heel jong te zijn' Grote man achter de Noordgouw- se studio, Reint Laan, gaat met een masker waar letterlijk 'ogen als schoteltjes' op zitten, vooral voor een observerend figuur. Hij kent Carl al jaren via workshops van Franki Anderson. Desalniette min is hij toch nog in staat inspira tie uit de maskers te putten. „Din gen die voor jezelf tot routine zijn gegroeid, worden weer eens door elkaar geschud. Dat kan nooit kwaad." Voor Carl zijn de vele mogelijkhe den het mooie aan het spelen met een masker. „Er ligt zoveel vrijheid in verscholen. )e bent oud, maar wilt even het gevoel hebben nog heel jong te zijn. Je bent een jong ventje, maar wilt even in de huid van een zakenman kruipen. Je kunt een andere leeftijd aanne men, een ander geslacht. En er is niemand die het merkt." Met als ultieme uitwerking de con frontatie met het publiek. Carl en haar cursisten trekken door de bin nenstad; publiek reageert meteen en aardig massaal. Niets zo leuk als het plaatsen van die personages in dat monumentale stadje midden tussen de mensen, vindt de Duitse cursusleidster. „De magie van het masker wordt nóg groter door het contrast met de realiteit." Lintje voor Rode Kruis-vrijwilliger A. van Oeveren. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - „Mensen zoals jij ge ven het goede voorbeeld. Jij hebt maar één doel in je leven en dat is hulp bieden aan je naasten." Burge meester J. Asselbergs van Schou- wen-Duiveland - voor het eerst sinds hij bedreigd is weer in het openbaar maar nog wel met per soonsbeveiliging - stak gisteravond uitgebreid de loftrompet over Ro de Kruis-vrijwilliger A. van Oeve ren (71) uit Zierikzee. De inzet van de Zierikzeese voor het Rode Kruis werd gisteren be loond met een koninklijke onder scheiding. Zij zet zich al sinds 1967 in als vrijwilligster voor het Neder landse Rode Kruis. Asselbergs: „Terwijl je ook werkt als verpleg- kundige. Parttime, maar wat ik be grepen heb, is dat jij die parttime baan voor meer dan fulltime vul de. Doen wat gedaan moet wor den en niet zeuren over de tijd is jouw credo." De afgelopen veertig jaar zette Van Oeveren zich onver moeibaar in voor het Rode Kruis. Haar Rode Kruis-collega's om schrijven haar als iemand die altijd voor iedereen een troostend woord heeft en voor wie niet snel iets te veel is. Ze begeleidde ambu lancediensten, trad als gastvrouw op bij bloedafnameavonden, ver zorgde EHBO-cursussen en was ook nog eens actief als coördinator van Noodhulp Nationaal. Ze zorg de in die hoedanigheid voor bege leiding bij calamiteiten, rampen en grootschalige evenementen als Concert at Sea. Ze bezocht ook zieken en ouderen en voor de 'mobiele' ouderen zorg de ze vijftien jaar lang voor begelei- 'Doen wat gedaan moet worden en niet zeuren over de tijd is jouw credo' ding van fietstochten. Momenteel organiseert Van Oeveren nog dag excursies voor bejaarden en gehan dicapten. Van Oeveren is be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester J. Asselbergs spelt de versierselen op bij mevrouw A. van Oeveren. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60