Meningen Lat kan hoger gelegd worden bij hoger loon agent Attractie- en vakantiepark SLAGHAREN ®4 boek online of bel 0900 - 9697 1 f PZC Woensdag 26 september 2007 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Schaap Kunstenares Wies de Bles vraagt zich af waarom haar schaap weer doelwit is van vandalisme (PZC, 25 september). Alhoewel vandalis me, ik heb smakelijk moeten la chen om de onschuldige verkleed partij. Wanneer Wies een vrolijk wit schaap had gemaakt met een normaal hoofd had bijna niemand zich eraan gestoord denk ik. Maar ja, dat is natuurlijk geen kunst. Als je als kunstenares spanning op roept met je werk moet je je niet verwonderen als er daadwerkelijk spanning ontstaat. Een zwart schaap met de kop in een onna tuurlijke positie, wat zou een psy chiater er van zeggen. Hans Lukasse Burg. Lewestraat 30, Lewedorp Veetransport 50 biljoen dieren worden jaarlijks wereldwijd geslacht en dus voor korte of langere tijd vervoerd. Uit de praktijk blijkt dat een paarden- transport van Litouwen naar Sardi nië (2400 km) ongeveer 95 uur duurt. Van rust, eten en drinken komt weinig terecht. Er gaan 100.000 Oost-Europese paarden per jaar naar o.a. Frankrijk, Italië. Bij een transport van vijf dagen van drachtige koeien van Neder land naar Rusland worden dieren niet uitgeladen en krijgen geen eten en drinken. Nederlands trans port naar Griekenland: 35 hoog- drachtige koeien, 15 overleefden het niet. Vervoersvergunning afge geven door een dierenarts. Wan neer de draagperiode voor 90 is volbracht, mag er niet vervoerd worden. Dierenarts krijgt slechts reprimande. Begin mei: Italië rap porteert aan het ministerie van LNV over een transport waarbij 190 biggen het leven lieten. In Hongarije heeft de Nederlandse transportsector zo'n slechte naam dat men daar uitgaat van een sterf tecijfer van 20 procent. Annette Vos Zuiderlandseweg 7, Heinkenszand Politie Voor een beroep, waarbij je niet al tijd de sympathie van het publiek krijgt, waarbij je soms moet optre den met een hand op de rug ge bonden, omdat je je moet verant woorden voor een klap te veel, waarbij je je in gevaarlijke situaties moet begeven met de ogen van de rechter in de rug of je geen fouten maakt, is de beloning mager. Als je dit afweegt tegen de giganti sche bedragen die justitie binnen haalt met het beboeten van ver keersovertredingen, waar blijft dat geld eigenlijk?, is de beloning van haar agenten bedroevend. Geen wonder dat ze erbij klussen. Het zou niet nodig moeten zijn; de overheid moest zich schamen. W. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Probleembewoners In de PZC (25 sept) staat een sto rende fout. Er wordt geschreven over 'probleemwijken', terwijl pro bleembewoners worden bedoeld. Denk aan de de groep jongeren uit het Kanaleneiland in Utrecht, die de boel terroriseren. De PvdA'er van Zandbrink stelt dat Zeeland so lidair moet zijn met de rest van Ne derland, om miljarden te investe ren in probleembewoners. Om zo iets te beweren moet er eerst nage gaan worden wat de overheid per burger uitgeeft, en dan kijken of dat per burger per provincie gelijk is. Dan zou het solidair zijn. Ik be twijfel of een inwoner uit Aarden burg net zoveel krijgt als een inwo ner uit Amsterdam. En van een vertegenwoordiger uit de provin cie Zeeland die wel beweert te lob byen in Den Haag, maar voordat hij begonnen is al roept dat Zeeuw en niet moeten zeuren, daar zijn ze in Den Haag niet van onder de indruk. Kees Foks Herenweg 30,Aardenburg Delta Wat ontzettend goed van Delta dat ze Blof een zonnepaneel ca deau doen (PZC, 22-09). Applaus voor Delta, goede reclame. Dan wil ik de andere kant van Delta ook even toelichten. Dat is boege roep waard. Mijn dochter is ontel bare malen bij Delta geweest, en ze heeft gebeld over een nota die ze niet betaald zou hebben, maar die wel betaald was. Als ze belde, hoorde ze telkens dat het werd op gelost. Maar de andere dag lag er een brief dat ze afgesloten werd. Ook weer ontelbare keren, om moedeloos van te worden. Nu is het opgelost, zeggen ze. Maar nu Delta toch aan het weggeven is, zou een set spaarlampen of een bloemetje op zijn plaats zijn, vind ik. Maar ja, we zullen er maar niet meer op rekenen, want wij zijn niet bekend hé. C. van Beizen-Moerland J. van Reigersbergstraat 193, Middelburg. Referendum Onze minister-president heeft be slist dat het referendum over het Europese Verdrag niet doorgaat. Hij is bang dat een meerderheid van nee-stemmers ervoor zal zor gen dat wij de risee van Europa worden. Hij heeft wel een lage dunk van de Nederlanders. Neder landse militairen vechten in een ver, vreemd land om deze mensen nog een beetje een menswaardig bestaan te geven. Wij doen onze best om in een multiculturele sa menleving vreedzaam met elkaar te leven. Dagelijks ondervinden wij nog steeds de gevolgen van de euro die ons door de strot is ge duwd. Zoveel Nederlanders zijn te gen omdat ze nog steeds niet we ten wat dat grote geld verslinden de steeds weer verhuizende Euro pese parlement nu precies voor hen persoonlijk betekent. Graag uitleg meneer Balkenende. A. van de Berge Arnelaan 31, Middelburg HWÜ.ldtÉTE Deze week werd bekend dat veel agenten vinden dat ze te weinig ver dienen. Op de vraag of agenten meer moeten verdienen kwamen veel reac ties via www.pzc.nl binnen: „Kan me niet voorstellen dat je niet rond kan komen van 1500 eu ro per maand. Los nog van even tueel inkomen van partner. Ik ken veel mensen die het van (veel) minder moeten doen. Defensief fi nancieel beheer helpt!" Ramon „Natuurlijk moeten agenten meer verdienen, ondanks dat ik niet al tijd blij ben ze te zien, vind ik over het algemeen dat wij in Nederland een goed politiekorps hebben." Pieter „Ik schrik daar wel even van. Ver dient een agent echt maar 1500 eu ro in de maand? Dan moet daar als de wiedeweerga geld bij. Dit is te gek voor woorden als je kijkt welke risico's deze mensen lopen, minister doe er wat aan." jka „Hebben jullie er wel eens bij stil gestaan dat de helft van de bevol king net zo hard moet werken als de politieagent voor even weinig inkomen. Zij hebben net zo goed moeite rond te komen. Agenten vormen echt geen uitzondering!" Angeline „Ik vind dat alle ordehandhavers, zorgverleners, hulpverleners en medewerkers van hulpdiensten meer zouden moeten krijgen. Dus overheid gooi die geldbuidel eens open. Als de ministers wel een loonsverhoging van 30% kunnen krijgen (en niet afgerekend wor den op hun prestaties) dan zij ook!!" Daan „Als je meer loon geeft, kan je de lat hoger leggen en zullen er ook meer gegadigden zijn. Voor wat hoort wat. Betere prestaties wor den dan ook verwacht. Het kan niet dat hierdoor een personeels vermindering in de plaats komt om het budget in evenwicht te houden." Claude Van Nieuwenhove „Ze hebben wel gelijk. Een agent verdient gewoon heel weinig. Ze ker voor het werk dat ze moeten doen. Als je dit vergelijkt met ande re risicoberoepen verdienen agen ten echt ontzettend slecht. Ieder een loopt er altijd over te zeuren, totdat je ze een keer nodig hebt en ze er staan en jou redden!!!! De lo nen mogen best omhoog!! Beter een agent die meer verdient dan een minister die het land ver knalt." Piet „Gelijk heb je Piet. Je kunt beter 32 uur per week op een bedrijf als be veiligingsbeambte werken in ploe gendienst dan verdien je meer dan een agent die het risico loopt in el kaar geramd te worden of doodge schoten voor een loon, waar som mige mensen niet voor uit hun bed komen. Het is soms een on dankbare job, uitgescholden te worden enz." Mei Extra ingekocht. vanaf 4-daagse autovakantie Nederland INCLUSIEF: 3 nachten in een volledig inge richte wigwam, 4 dagen onbeperkt toegang tot het attractiepark en het zwembad. Aankomstdata: vrijdag van 5/10 t/m 26/10 4 dagen v.a. 27 per persoon. Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht). Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van maximaal 2 volwassenen en 4 kinderen. Het is niet toegestaan om met meer dan 2 volwassenen in een wigwam te verblijven. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/26133 waarom zou je verder zoeken Inclusief 4 dagen onbeperkt toegang tot het attractiepark! Wegens groot succes, zijn we er in geslaagd extra data in te kopen voor Attractie- en vakantiepark Slagharen! Vanaf slechts 27 per persoon boekt u al een 4-daags verblijf in dit park! En dit is bovendien inclusief 4 dagen onbeperkt toegang tot het attractiepark en de zwembaden! Als dat geen voordeel is.Maar reageer snel, want er zijn nog maar een paar wigwams per aankomstdatum beschikbaar. ATTRACTIE- EN VAKANTIEPARK SLAGHAREN Vliegen, varen, rijden, glijden, zweven... én slapen. Met meer dan 40 attracties en shows voor jong en oud beleeft u in attractiepark Slagharen een heerlijke dag uit met het hele gezin. Tijdens het verblijf kunt u onbeperkt genieten. Voor de waaghalzen zijn er spec taculaire attracties zoals de 40m. hoge Free Fall, de razendsnelle Looping Star achtbaan, de Droomboot, de Wildwaterbaan, de Enterprise, de Piraat en de Tomahawk. Maar ook aan de kleintjes is gedacht. Al vanaf 3 jaar (90 cm) mogen kinderen (onder begeleiding) in Kinderland en veel spannende attracties, zoals de Paardencarroussel, de Jumbo's en Wild West Adventure. VAKANTIEPARK SLAGHAREN Het vakantiepark beschikt o.a. over een bin nenzwembad met kinderbad en glijbaan, een uitgebreide waterspeeltuin, jeu-de-bou- les banen, tennisbanen, restaurants en een supermarkt. Uw volledig ingerichte wigwam is voorzien van alle moderne gemakken, elektriciteit, water, stenen vloer met linole um, elektrische verwarming, TV, koelkast en een kookplaat. Iedere wigwam heeft 3 slaap- compartimenten en een eigen sanitaire unit met douche, toilet en wastafel, vlak naast de wigwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11