Binnenland Gezond leven moet beter haalbaar zijn de file in is onderdeel rijexamen Rotterdam 3 km fife f Amsterdam 6 km file aag 7 km file Burgemeesters mogen lastige jongeren niet uit huis plaatsen PZC Dinsdag 25 september 2007 wordt onderdeel van het rijexamen. foto Cees Zorn/CPD Bureau voor de Rijvaardigheid (CBR) vandaag bekend. Het nieu we examen heeft als doel het aan tal ongevallen onder beginnende bestuurders terug te dringen. Dat ligt vier keer hoger dan bij ervaren automobilisten. Bij het nieuwe examen kan de kan didaat de opdracht krijgen om zon der aanwijzingen naar een bepaald punt te rijden, eventueel gebruik makend van een 'TomTom'. Wan neer er een file dreigt, moet daar op goed worden geanticipeerd of moet de leerling in staat zijn een alternatieve route te kiezen. In tegenstelling tot het 'oude' ke ren in een straatje, krijgt de kandi daat een algemene opdracht om te draaien en de rit in tegenoverge stelde richting te vervolgen. Bij de ze proeven kan de kandidaat zelf bepalen op welk moment en op welke plek hij die uitvoert. Ten slotte wordt er aandacht be steed aan milieubewust rijden. Het doel is veiliger en zuiniger rij den aan te leren door te letten op Amsterdam pleit voor Feestje breekt galerij islamitische hypotheek noodwoningen op AMSTERDAM - De gemeente Am sterdam dringt er bij minister Wouter Bos van Financiën op aan dat het mogelijk wordt dat mos lims in Nederland een islamitische hypotheek kunnen afsluiten. Deze hypotheken zijn voor de belasting aftrekbaar, waardoor moslims het zelfde financiële voordeel krijgen als huizenkopers die hun hypo theekrente mogen aftrekken. Mos lims kunnen nu geen reguliere hy potheek afsluiten omdat de islam het betalen van rente niet toestaat. Personeel Geen Stijl ontspringt de dans ALKMAAR - Het Openbaar Ministe rie in Alkmaar heeft de dagvaar ding van twee medewerkers van de website geenstijl.nl ingetrok ken. De beide medewerkers van Geen Stijl waren voor de rechter gedaagd, omdat zij in het trappen huis van een nieuwe parkeergara ge in Heerhugowaard vrouwen on der hun rokken hadden gefilmd. Volgens justitie is deze handeling niet strafbaar. „Hoe verwerpelijk en laakbaar ook." De wetgeving maakt vervolging onmogelijk, con cludeert het OM na onderzoek. ARNHEM - De galerij langs de bo- venetage van noodwoningen is niet berekend op het houden van een feestje. Het balkon kan maxi maal de belasting van acht men sen aan. Zondagavond brak een deel van de galerij langs een duplexnoodwo- ning aan de Marsdiep in Arnhem af, toen er volgens eigen opgave van de bewoners twaalf tot vijf tien mensen tegelijkertijd op ston den tijdens een feestje. Zes studen ten raakten gewond. Jongen (16) opent Holleeder ontkent ook traangasbuisje in klas afpersing Houtman BARENDRECHT - Een 16-jarige jon- gen uit Barendrecht is gisteren aan gehouden, nadat hij in een klaslo kaal een buisje traangas had geo pend. Het incident vond plaats op vmbo-school De Gaarde in Barend recht. Nadat het buisje was geo pend, kregen enkele leerlingen last van hun ogen en werd het klaslo kaal ontruimd. De schrik op de school was groot, omdat aanvanke lijk onduidelijk was welke stof er in het buisje zat. De jongen had ge zegd dat hij het spul buiten de school had gevonden. schakelgedrag en het anticiperen in het verkeer. Na een overgangstermijn van drie maanden gaat het vernieuwde praktijkexamen per 1 april defini tief in. Het nieuwe theorie-examen wordt medio volgend jaar verplicht. De nadruk hierin ligt op gevaarher kenning en verkeersinzicht. Kandi daten krijgen foto's van risicovolle situaties te zien. Daarbij moeten zij aangeven of zij gaan remmen, gas geven of niets doen. Kabinet wil vooral levensverwachting van armen verhogen. door Karen Zandbergen DEN HAAG - Het moet makkelijker worden om gezond te eten, ge noeg te bewegen en niet te roken. Zo moeten gemeenten zorgen dat er genoeg ruimte is om te sporten en komt er een verbod op tv-recla- me voor alcohol tussen 6 uur 's ochtends en 9 uur 's avonds. Dat schrijft minister Ab Klink van Volksgezondheid in de kabinetsvi sie gezondheid en preventie. Klink wil het aantal mensen dat bij de Voedsel en Waren Autoriteit werkt uitbreiden, zodat zij beter kunnen controleren of winkeliers geen alcohol en tabak aan minder jarigen verkopen. Hij geeft extra geld aan scholen, die hun leerlin gen ook in staat stellen te kunnen sporten. De belastingen op alcohol en tabak gaan volgend jaar om hoog om roken en drinken te ont moedigen. Vanaf volgend najaar HFI Het kabinet wil de Nederlander gezonder maken. Dat houdt in dat er meer sportplaatsen ko men en dat slecht eet-, rook- en drinkgedrag wordt ontmoedigd. krijgt iedereen van 60 jaar of ouder de griepprik, nu kan dat van af 65 jaar. De verschillen in levensverwach ting tussen relatief rijke mensen met een hoge opleiding en armere mensen, vaak met een lage oplei ding, zijn nog net zo groot als een paar jaar geleden. Of je werkt, waar je woont en hoeveel je ver dient bepaalt nog steeds of je lan ger leeft. Gemiddeld scheelt dat vijftien jaar. Daarom wil Klink dat er vooral in achterstandswijken voldoende sportplaatsen zijn en dat scholen aandacht besteden aan een gezonde manier van leven. De slechte eet-, drink- en rookge woonten leiden tot steeds meer chronisch zieken. Dat komt ook door de vergrijzing, maar het wordt versterkt door slechte leefge woonten. Overmatig alcoholge bruik zorgt voor 4,5 procent van de ziektelast en een kwart van de mensen die agressief zijn tegen partners of kinderen heeft alcohol gebruikt. Overigens is het niet per se goed voor de staatskas als mensen ge zonder leven. Als geen enkele Ne derlander meer rookt, kan dat de Staat zelfs 6 procent meer kosten, over de hele levensloop gezien. pagina 3: commentaar Ambulance in noorden voor zware mensen TYNAARLO - In het noorden rijden vanaf februari ambulances voor zwaarlijvige mensen. Zij worden ingezet in en rond Assen, Emmen en Leeuwarden, aldus UMCG Am bulancezorg gisteren. De ambulan ces moeten ervoor zorgen dat het personeel niet te zwaar hoeft te til len. De dienst is 'de eerste in Ne derland' die de wagens inzet. De brancards kunnen met een druk knop in hoogte worden versteld en via een platform in de ambulan ce worden gereden. DEN HAAG - Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken komt terug op haar idee om burge meesters de bevoegdheid te geven probleemjongeren uit huis te plaat sen. Na overleg met minister André Rouvoet voor Jeugd en Ge zin houdt zij het erop dat aan deze maatregel altijd een rechter te pas moet komen. Bovendien worden jongeren al leen uit huis geplaatst als zij bin nen het gezin gevaar lopen. Een probleem met de openbare orde kan hier nooit de reden voor zijn, aldus een woordvoerder van Rou voet. Minister Rouvoet voor leugd en Gezin benadrukte zaterdag juist de rol van de rechter bij het uit huis halen van kinderen. Ter Horst kwam diezelfde dag met haar voorstel de burgemeester hier bij meer bevoegdheden te geven, na oproepen van de Amsterdamse burgemeester Job Cohen en zijn Utrechtse collega Annie Brou wer-Korf AMSTERDAM - Willem Holleeder heeft gisteren ook elke betrokken heid bij een afpersing van de in 2005 geliquideerde Kees Houtman ontkend. 'Topcrimineel' Holleeder staat te recht omdat het Openbaar Ministe rie hem ervan verdenkt dat hij over een periode van enkele jaren een viertal vastgoedhandelaren heeft afgeperst. Hij werkte daarbij telkens samen met andere groep jes medeverdachten. Ook die aan tijgingen wees Holleeder eerder na drukkelijk van de hand. 60 jaar Volkswagen. 60 aanbiedingen. Golf "60". Climatic airconditioning Elektrische ramen vóór Centrale deurvergrendeling met afstands bediening Middenarnvsteun vóór Lederen stuur, schakelpookknop en handremgreep Boordcomputer Stootlijsten en spiegels in carrosseriekleur 4 Luidsprekers Speciale bekleding 6 Airbags Diverse aantrekkelijke accessoirepakketten verkrijgbaar Vanaf 19.250,- Kijk voor alle andere aanbiedingen op www.volkswagen.nl Volkswagen. Wie anders? De vonof prijs van de uitvoering die onderdeel uitmaakt van deze actie bedraagt Golf "60" 19250.- Vanof prijs n inclusief BTW en BPM. exclusief verwijderingsbijdrage en kosten ri|klaar moken. Actiepenode loopt I'm 30 november 2007. Brandstofverbruik 0 5,0 -10,7 L/100 km (11 op 9,3 - 20,0 km), CO, uitstoot 0 132 - 255 g/km. Wijzigingen ook in uitvoeringsdefails voorbehouden Getoonde afbeelding kan meeruitvoeringen bevatten Ki|k voor olie oonbiedingen en de actievoorwaorden op www.volkswogen nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5