Scheldekraan Laatste fïetsexcursie langs nieuwe natuur Oudste wilg op eiland geveld Evenveel show als muziek bij twaalfde editie DruMa-Festival bin n9n uit Louis Hemelaar Palladio Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! S PZC Dinsdag 25 september 2007 23 Genieten van kortingen tot 40% Showroom-modellen maken plaats voor onze verbouwing buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand De stam van de Kraakwilg heeft de respectabele omvang van 5.48 meter. foto Dirk-Jan Cjeitema 137 jaar oude boom was door en door rot en vormde een gevaar. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De oudste en dikste wilg van Schouwen-Duive- land is niet meer. De 137 jaar oude boom - die langs de Vertonsweg bij Haamstede stond - is op last van de gemeente Schouwen-Dui- veland geveld. Ook een negentig jaar oude Italiaaanse populier ging tegen de vlakte. IVN-natuurgids Jan Midavaine uit Haamstede ont dekte het rooien van de twee mo numentale bomen bij toeval. „Ik was bezig met een rondleiding van een gezelschap van twaalf leer krachten en ik wilde ze nog even deze heel bijzondere bomen laten zien. En toen vond ik alleen nog de schamele resten. Erg jammer dat deze bomen er niet meer zijn." Volgens een woordvoerder van de gemeente moesten genoemde bo men gerooid worden omdat ze ge vaar voor de omgeving op lever den. „We rooien als gemeente echt niet zomaar bomen, maar de ze exemplaren waren echt kuis rot en helemaal zwart van binnen. Wij controleren elk jaar hoe de bo men erbij staan. Dat begint bij een visuele controle en als we het idee hebben dat een boom iets man keert, doen we verder onderzoek. Dan neem je bijvoorbeeld een monster van het hout. Deze bo men waren gewoon echt slecht. Er waren eerder ook al takken uitge waaid. Natuurlijk hadden wij ze ook liever laten staan, maar er was echt geen twijfel mogelijk." De stam van de Kraakwilg had een omtrek van maar liefst 5.48 meter. De Italiaanse populier ver derop langs de Vertonsweg is wat minder oud dan de wilg maar heeft met zijn negentig jaar ook een respectabele leeftijd bereikt. De populierenstam had een om trek van 3.60 meter. ZIERIKZEE - Natuurmonumenten houdt zaterdag, weer of geen weer, de laatste fïetsexcursie van dit seizoen langs de Zuidkust van Schouwen met oog voor natuur, historie en cultuur. De tocht voert langs de Ooster- schelde en langs de natuurontwik kelingsgebieden volgens het zoge heten Plan Tureluur. Het startsein is om 13.30 uur bij de parkeer plaats aan het begin van de fiets- boulevard bij het strandje van Le vensstrijd in Zierikzee. Vanaf daar gaat de route langs de inlagen en karrevelden van de Zuidkust van Schouwen. Een gids vertelt daarbij over het ontstaan van de inlagen, de vogels en de planten die zowel binnen- als buitendijks leven. De tocht duurt tot circa 16.00 uur. Wie wil meefietsen, kan zich aanmelden via de website van Natuurmonu menten: www.natuurmonumen- ten.nl of via 0113-644044. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Nü 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk www.derodepilaren.nl Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs €31,50 per stuk Quton om hem te houden, mogen ze van mij ook iets anders moois terug plaatsen wat herinnert aan De Schelde en haar arbeiders." De be weging Cultuurhistorie Schelde- kwartier hoopt op vrijwilligers, en dan met name op oud-Scheldear- beiders, die hun handen uit de mouwen willen steken. „Ik wil in elk geval wel bikken aan die kraan", zegt Doeke Roos junior van de werkgroep. Hij zou het 'vre selijk' vinden als de kraan niet meer zou terugkomen. Als het aan Willem Murre ligt, komt de kraan in handen van een 'slimme onder nemer' die een hotelkamer boven in de kraan maakt. Wethouder Ti neke Verhagen was vanwege ver blijf in het buitenland niet bereik baar voor commentaar. Kraan als hotel Wat Willem Murre betreft komt de kraan in handen van een 'slimme ondernemer' die bovenin de kraan een hotelka mer maakt. In het Friese Harlingen is dat reeds gebeurd. Een oude haven kraan werd daar omgebouwd tot hotelaccommodatie. De hotelgast profiteert van de unieke ligging. Het uitzicht op het Scheldeterrein en de stad is fantastisch. Er zijn inmiddels offertes aange vraagd voor de renovatie van de historische Vlissingse Schel dekraan. Rond de veertig korpsen gaan de strijd aan in Onderdak. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Rond de veertig korp sen melden zich zaterdag bij Sport centrum Onderdak om mee te doen aan het DruMa-festival in Zierikzee. De verhouding drumbands en ma jorettekorpsen is deze keer onge veer fifty-jijiy, geeft P. Struijk van de organiserende Marchingband Schouwen-Duiveland (MSD) aan. Dat maakt de twaalfde editie tot een aantrekkelijk gevarieerd evene ment vopr het publiek. Doorgaans maken tijdens dit soon evenemen ten overwegend majorettekorpsen de dienst uit, schetst Struijk de ge bruikelijke gang van zaken. Dit weekend wisselen muziek en show elkaar beurtelings af Bijzonder is dit keer bovendien het hoge aantal deelnemers in de topklasse, aldus Struijk. Normaal gesproken treden er een stuk of twee toppers aan; nu telt de hoog ste klasse vijf deelnemers. „Dat is leuk, want zo wordt het tenminste een echte strijd." Het enige minpunt is het armzali ge aantal Zeeuwse deelnemers. Al leen het majorettepeleton Mi- niStars uit Zierikzee is van de par tij. „Dat is elke keer weer teleurstel lend", vindt Struijk. Trots is hij daarentegen op de deelname van een voormalig Nederlands kam pioen als Excelsior uit Woerden. Ook de jury is niet bepaald een sa mengeraapt zootje. Rob Balfoort is een bekend (internationaal) jury lid, die zelf muziekstukken schrijft en instructeur is bij twee topkorp- sen. „En Marion Ketelaars, die de beoordeling van de majorettes op zich neemt, is een topper op haar gebied." Naast de optredens in de sporthal trekken een aantal clubs de stad in om op straat te musiceren. DruMa begint om 9.30 uur. Om 18.15 uur is de finale met aansluitend de prijsuitreiking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59