Zeeland PZC Cultuurhuis in Oranje Bolwerk Koor brengt ode aan Zeeuwse Belofte begint oude kloostertraditie in podium Brogum SCHOUWEN-DUIVELAND 21 34 Inventief met sluikreclame Samenwerking Fizi met ROC Alarm Polderdijk trok achter de schermen aan de touwtjes Dinsdag 25 september 2007 Hiddink blijft langer in Rusland en gaat dus niet naar Chelsea Tip? redzzee@pzc.nl Goes bedreigt volgens makelaar positie van Zierikzee als havenstad. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De initiatiefnemers van het plan Oranje Bolwerk in Zierikzee maken in hun plan ruim te voor de bouw van het Cultuur huis. Het gemeentebestuur wil de biblio theek, poppodium Brogum, de muziekschool, en filmtheater Fizi onderbrengen in één gebouw. Een locatie daarvoor is nog niet gevon den. De initiatiefnemers van het Oranje Bolwerk spelen hier nu op in. „En wat mij betreft kan het MFC en een aula voor begrafenis sen er nog bij. We hebben meters genoeg in ons plan," zegt de Zierik- zeese ondernemer Jan Roggeband. Hij zag zijn plan voor 170 aanleg plaatsen en 180 appartementen, waarvoor een stuk bedrijventer rein onder water moet worden ge zet, getorpedeerd door de gemeen teraad. Met de toevoeging van het Cultuurhuis krijgt het plan een maatschappelijke functie. Rogge band heeft afgelopen week gespro ken met de WD en Alert!. „Zij staan in principe positief tegen over het aangepaste plan op voor waarde dat we tot overeenstem ming komen met Zeelandia." Dit bedrijf is mordicus tegen het Oran je Bolwerk omdat het vreest voor klachten door toekomstige bewo ners en voelt zich bovendien be perkt in mogelijke uitbreidings plannen. De gemeenteraad schaarde zich in augustus in meerderheid achter Initiatiefnemers polsen de poli- tiek over opname van het Cul tuurhuis in plannen voor nieuwe ligplaatsen en appartementen aan de Zierikzeese haven. een amendement van Alert!, waar in is afgesproken dat een werk groep zich opnieuw gaat buigen over een herinrichting van de Zie rikzeese haven. Roggeband: „Als je alle voorwaarden uit dat amende ment uitvoert, blijft er maar één optie open en dat is het Oranje Bolwerk." De initiatiefgroep is inmiddels uit gebreid met Delta Makelaars in Zie rikzee. „Zierikzee moet haast ma ken met zijn plannen," zegt Pa trick Just van Delta Makelaars. „De stad is nu nog de enige Ooster- scheldehaven van betekenis, maar Goes dreigt met de aanleg van 485 ligplaatsen en de bouw van 2000 woningen aan de industriehaven die rol over te nemen."-Delta Ma kelaars is bezig met een vergelijk baar project in Drimmelen. Daar begint in maart de bouw van 320 woningen, winkels en horeca aan de haven. „De exploitant van die jachthaven wil het beheer van de Zierikzeese haven overnemen," al dus Just. Volgens hem kan Oranje Bolwerk bovendien rekenen op geld (60 miljoen euro) en kennis van de Bank Nederlandse Gemeen ten. Just: „Die willen echt wat doen en zijn bovendien niet uit op snel en hoog rendement." ZIERIKZEE - Nadat de provincie jarenlang met sue- producten of bedrijfsnaam onder de aandacht tomerk in op een graslandje bij de stoplichten in ces strijd heeft gevoerd tegen reclameborden van een breed publiek te brengen. Zo zaaide een Zierikzee. Een nieuwe variant betreft het parke- langs de Zeeuwse dreven, blijken ondernemers autodealer op Schouwen-Duiveland tot voor kort ren van auto's met reclameboodschappen aan de toch steeds weer nieuwe manieren te vinden hun jarenlang het logo van het door hem gevoerde au- rand van de rotonde. foto Dirk-Jan Cjeltema DREISCHOR - Het Schouws Kamer koor en de Hervormde Gemeente Dreischor-Noordgouwe besteden dit keer bij de traditionele Choral Evensong extra aandacht aan koor scholing en stemvorming. Een Choral Evensong vindt zijn oor sprong in oude kloostertradities van de Anglicaanse kerk. Op initia tief van Ineke Versnel uit Dreischor is de opzet van een ver gelijkbare zangmanifestatie hier in middels een jaarlijks evenement geworden. Doel is zo veel mogelijk mensen kennis te laten maken met deze specifieke liturgische tra ditie. Ter voorbereiding van de uit voering aanstaande zondag in de Adriaanskerk in Dreischor (16.30 uur) heeft het kamerkoor speciaal geoefend met een zangpedagoge. Het geheel staat onder leiding van dirigent David Allinson, die spe ciaal hiervoor uit Londen komt. ZIERIKZEE - De eerste voorronde in de strijd om de titel 'Zeeuwse Be lofte' voor popbands in deze pro vincie wordt zaterdagavond gehou den in Poppodium Brogum in Zie rikzee. De bands die dit jaar mogen mee doen aan de zoektocht naar Zeeuws talent zijn: The Straits, Going Dutch, 0118-Hiphop, Don der, The Hollow Men, De Hobbyis ten en Destine. De achtste deelne mer moet nog bekend worden ge maakt. De eerste voorronde in Brogum wordt feestelijk afgesloten met een optreden van The Shovels uit. Zij spelen catchy popsongs met een stevig randje. De tweede voorronde is zaterdag 13 oktober in Poppodium de Spot in Middelburg. De finale van de Zeeuwse Belofte wordt zaterdag 20 oktober gehouden in het Arsenaal- theater in Vlissingen. ZIERIKZEE - Ten behoeve van literai re verfilmingen is het ROC Zee land, afdeling Zierikzee een samen werking aangegaan met filmthea ter Fizi in Zierikzee. Het ROC heeft een speciaal lespakket ont wikkeld met zes filmvoorstellin gen en 24 bijbehorende lessen met analyses van betreffende films en boeken. De voertaal daarbij is En gels. De films zijn alle gebaseerd op literaire romans uit het Engelse taalgebied. Ze worden op dinsdag middagen in Fizi vertoond. Docen te C. Steenhard-Marcusse heeft een gevarieerd programma samen gesteld. Klassieke en moderne boe ken, korte en lange romans, histori sche en futuristische fictie, thril lers en romantiek wisselen elkaar af Het programma van de voorstel lingen: Rebecca, gebaseerd op het gelijknamige boek van Daphne Du Maurier's (9 okt.); Brokeback Moun tain, boek van Annie Proulx's (6 nov.); Notes on a Scandal, boek van Zoë Heller's (4 dec.), To Kill a Mockingbird, boek van Harper Lee's; Being Julie naar het boek Theater van W. Somerset Maug ham (5 feb.) en The Handmaid's Ta le, boek van Margaret Atwood's (4 mrt). De films kunnen ook apart van de lessen geboekt worden. IMM Tip? redactie@pzc.nl Het komt nogal eens voor dat een medewerker van dat Middel burgse kantoor zonder na te den ken naar binnen stormt. Want ja: druk, druk, druk, druk en al tijd bovenop het nieuws. Het komt ook nogal eens voor dat in de haast vergeten wordt het in braakalarm uit te zetten. Zo ook afgelopen zaterdag. De thuis gealarmeerde medewer ker - een diefin het kantoor! - belde de collega die weekend dienst had. Terwijl het snerpende alarm snoeihard door de telefoon loeide, gaf de weekend werker geen sjoege. „Het alarm? O, is dat het.... Ik dacht dat ik een kre kel hoorde. Die hebben dezelfde soort ritmiek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57