Dokter Ter Burg gaat met pensioen GRATIS! Liesbeth List adviseert de krachtige opbouwkuur voor gezond kraakbeen Z pzc Dinsdag 25 september 2007 25 Huisarts Wim ter Burg neemt afscheid na een loopbaan van ruim dertig jaar. foto Wim Kooyman Einde aan loopbaan van ruim 30 jaar als huisarts in Kloosterzande. door Harold de Puysseleijr kloosterzande - Ruim een halve eeuw voerden telgen van de fami lie Ter Burg een huisartsenpraktijk in Kloosterzande. Met het afscheid van dokter Wim ter Burg (60) komt er vrijdag een einde aan dat tijdperk. De uit de streek afkomstige Patricia Seij volgt hem op. Vanzelfsprekend was het niet, dat Wim ter Burg als oudste in het ge zin van acht kinderen in de voet sporen van zijn vader zou treden. „Maar men vond het wel heel pret tig. Zelf wilde ik architectuur gaan studeren, maar daar was mijn wis kunde niet goed genoeg voor", al dus de goedlachse Ter Burg. Ter voorbereiding op zijn afscheidsinterview heeft hij zo eens op een rijtje gezet welke be langrijke ontwikkelingen er in de geneeskunde hebben plaatsgevon den in de 56 jaar dat hij en zijn va der praktijk voerden in Klooster zande. „De ontwikkeling van de geneeskunde heeft een grote bloei gekend in de jaren na de oorlog", zegt Ter Burg. „Antibiotica kwam beschikbaar. De tuberculose werd bedwongen. Met de komst van de vaccinaties kwam er bijvoorbeeld een einde aan de kinderverlam ming. De narcosetechnieken wer den enorm verbeterd en je had ook nog de komst van de pil als an ticonceptiemiddel." Maar ook sinds 1976, het jaar dat hij bij zijn vader in de doktersprak tijk kwam, is de medische vooruit gang niet gestopt. „Er zijn belang rijke stappen gezet in de verbete ring van de behandeling van de hart- en vaatziekten en kanker. Maar ook in de orthopedie. Denk maar aan de oudere die een nieu we heup of knie kan krijgen. Voor een maagzweerbehandeling moest je in het verleden standaard geope reerd worden. Nu schrijf je de pa tiënt een potje met pillen voor en je bent klaar, bij wijze van spre ken." 'Rol huisarts verschoven van alleskunner naar spin in het web van de medische keten' Daarnaast hebben andere ontwik kelingen de gezondheid van de mens in positieve zin beïnvloed, vindt Ter Burg. „De kwaliteit van de huizen is indrukwekkend verbe terd. Er is dubbele beglazing, fat soenlijke verwarming en goed sani tair. En de kennis van de mensen zelf is ook enorm toegenomen door moderne informatiebronnen als het internet. Vroeger belden pa tiënten zo ongeveer soms in pa niek als ze een griepje hadden. Dat maakt de huisarts tegenwoordig ook niet meer mee." Ter Burg is blij dat de huisarts in de loop van de afgelopen dertig jaar 'van zijn voetstuk is afgevallen' en niet meer boven, maar naast en met de mensen woont en werkt. Hij is er trots op dat het ziekenhuis en de thuiszorg in de streek zich kwalita tief meer dan goed kunnen meten met soortgelijke instellingen elders in het land. „Door de professionali sering van de zorg hoeft de huis arts geen alleskunner meer te zijn, maar vervult nu meer de rol van adviseur." Ter Burg neemt vrijdag afscheid. Zeestraat in Graauw tijdelijk afgesloten GRAAUW - De Zeestraat in Graauw moet in verband met reparatie werkzaamheden aan het wegdek twee dagen worden afgesloten voor het verkeer. De werkzaamheden vinden plaats op maandag 1 en dinsdag 2 okto ber. Het verkeer wordt tijdens de afsluiting ter plaatse omgeleid. Het karwei heeft: te maken met het noodzakelijke onderhoud dat aan de straat moet worden uitge voerd. Rommelmarkt in Den Dullaert te Hulst HULST - In de sporthal van gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst vindt zondag een overdekte rommelmarkt plaats. De markt duurt van 9 uur tot 16 uur. Er zijn nog enkele standplaatsen beschikbaar (reserveren voor 7,50 euro). De toegang tot de rommel markt is gratis. Er zijn onder ande re antiek, curiosa, boeken en oude langspeelplaten te vinden op de rommelmarkt. Gezinsfietstocht in Dullaertwijk Hulst HULST - Buurtvereniging Den Dul laert houdt zondag een gezinsfiets tocht. Er is een route van 25 kilo meter uitgezet. De tocht begint tussen 13 en 14 uur vanaf het Van Ceulenplein. Fietsers moeten zelf voor reparatie materiaal zorgen. Wel is ehbo tot 18 uur beschik baar. Deelname en een consump tie zijn gratis. Bij slecht weer is er informatie te verkrijgen via 06-18771095 of de site www.buurt- verenigingdendullaert.nl Vernieuwde website Hulst in Beweging HULST - Wethouder Toon Maas lan ceert dinsdag 2 oktober de ver nieuwde website www.hulstinbewe- ging.nl. De site is onderdeel van het breedtesportproject 'Hulst in Beweging'. Er is onder andere in formatie te halen over verschillen de sportverenigingen. De ver nieuwde site is actueler en aantrek kelijker voor de jeugd. Ook is er meer informatie te vinden over sportactiviteiten. Bovendien kun nen kinderen zich via de site aan melden voor activiteiten. Niet alleen Liesbeth List adviseert Glucon Com bi. Vele duizenden Nederlanders weten inmid dels ook, dat deze combinatie van Glucosamine en Chondroïtine goed kan helpen om de ge wrichten soepel te houden. Glucosamine en Chondroïtine worden door uw lichaam zelf aangemaakt. Bij het ouder worden, kan dit proces ondersteuning nodig hebben. Daarvoor is Glucon Combi ontwikkeld. Deze ta bletten bevatten een goede onderlinge verhou ding Glucosamine en Chondroïtine.Twee belang rijke ingrediënten die goed zijn voor de aanmaak en opbouw van het kraakbeen in de gewrichten. Ook zijn beide stoffen goed voor de smering van de gewrichten. Soepel blijven bewegen Glucon Combi is er voor alle Nederlanders die nu en straks soepel willen blijven bewegen. Deze ge wrichtenformule helpt namelijk goed. Het bevat immers niet alleen Glucosamine en Chondroïtine. Krachtige formule: glucosamine én chondroïtine Aan de tabletten zijn ook een reeks van onder steunende bestanddelen toegevoegd, die helpen om het kraakbeen gezond en sterk te houden. Het gaat o.a. om de vitamines C en E en de mi neralen Mangaan, Seleen, Koper en Zink. Soepel blijven bewegen? Liesbeth List adviseert Glucon Combi. i7 Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Voor de opbouw en aanmaak van kraakbeen Met ondersteunende vitaminen en mineralen Bij aankoop van Glucon Combi 60 tabl. 31,50) ontvangt u 60 tabl. Oostburg: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Dooiaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Gent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55