om voor te blijven vechten e Fastferry gaat eens per uur Shiner Twins in Porgy Bess Plan voor inspiratiecentrum Wij geven u de helft cadeau! Clementie voor bedreiger Louis Hemeiaar Palladio uit Z pzc Dinsdag 25 september 2007 23 Het interieur van de Nederlands Hervormde Kerk in Groede. foto's Wim Kooyman Fietsvoetveer vaart minder door werk aan een van de boten. BRESKENS - De komende weken vaart de fastferry tussen Vlissin- gen en Breskens om het uur in plaats van elk half uur. Reden zijn vervroegde onderhoudswerken aan het fietsvoetveer Prins Willem-Alexander. De provincie Zeeland streeft er naar het schip aan het begin van de herfstvakantie weer in gebruik te nemen. De onderhoudswerken zouden ei genlijk pas in februari 2008 plaats hebben, maar de 'dokking' wordt vervroegd vanwege een noodzake lijke inspectie van de elektrische voortstuwingsmotoren. Er zijn tril lingen in de motoren geconsta teerd die mogelijk tot ernstige scha de kunnen leiden. Vorig jaar werd het schip al gecon fronteerd met een kapotte voort stuwingsmotor. Om de motoren volledig te kun nen inspecteren, moeten zij gede monteerd worden. Dit kan alleen in een droogdok. De inspectie wordt gecombineerd met het periodieke onderhoud, dat onder meer controle van de af dichtingen omvat. TERNEUZEN - Stichting Roots haalt zondag The Shiner Twins naar Por gy Bess in Terneuzen. Het vier tal wordt gerekend tot de top van de nedertoots en neemt zondag enkele gasten mee. Omdat hun vas te slagwerker Nicky Hustinx op een Europese tournee is kruipt Normaal-drummer Fokke de Jong achter het drumstel. Mondharmo nicaspeler Gait Klein Kromhof, woonachtig in Lamswaarde, geeft het optreden ook een regionaal tintje. Het optreden begint om 15.30 uur en de entree kost een tientje. Studenten en scholieren met een ov-jaarkaart of scholieren pas krijgen anderhalve euro kor ting. Genieten van kortingen tot 40% walsoorden - Sabine Baron uit Walsoorden wil in de regio een 'in- spiratiecentrum' realiseren voor mensen die bezig zijn met per soonlijke ontwikkeling. Volgens haar zijn veel mensen bezig met al lerlei activiteiten, maar zit er geen samenhang in. Baron wil die men sen samenbrengen en een plaats bieden om activiteiten als medita tie, yoga, reiki en tai-chi te hou den. Zelf is ze organisatieadviseur en spiritueel therapeut. Baron is op zoek naar een geschikt gebouw in Zeeuws-Vlaanderen of net over de grens en mensen die willen meedoen. Een website is er al: www.inspiratiecentrum.com u - j&j SPAARPUNT Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! H V g* Bel 0800-0231231. lp MiSi fi den haag - Een man (31) uit Sluis kil die maart vorig jaar een grifïïe- medewerker van de Middelburgse rechtbank had bedreigd, heeft gis teren clementie gekregen van het gerechtshof Het hof toonde be grip voor de verzachtende omstan digheden waaronder de bedrei ging was geuit en paste strafverla- ging toe. De man was destijds ziedend om dat zijn door politie in beslag geno men honden waren afgemaakt ter wijl hij recht had op contra-exper tise door een deskundige. De twee honden waren niet verboden. De door de rechter opgelegde voor waardelijke celstraf van een maand en too euro boete werd gis teren door het hof verlaagd tot ne gen dagen voorwaardelijke celstraf. Showroom-modellen maken plaats voor onze verbouwing BANG OLUFSEN Loewe Bose buitenmeubelen buitenverlichting li en Schouwersweg 7 Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53