Zeeland PZC Strijd tegen wateroverlast begonnen Schipper ervaart cel als de hel Doden bij ongeval op Noordzee ZEEUWS-VLAANDEREN 21 34 Verkeerssituatie in wijk Zeldenrust straks nog veiliger Banenmarkt in Terneuzen Polderdijk trok achter de schermen aan de touwtjes. Dinsdag 25 september 2007 Hiddink blijft langer in Rusland en gaat dus niet naar Chelsea Tip? redtern@pzc.nl Werkzaamheden aan sloten en oevers in oosten van de regio. door Harold de Puysseleijr hulst - Om de boeren en de bewo ners van de polders in Oost-Zeeuws-Vlaanderen ook bij hevige regenval droge voeten te ga randeren, komt het waterschap Zeeuws-Vlaanderen in actie. In vier polders in het gebied wor den maatregelen getroffen om een einde te maken aan de jarenlange wateroverlast bij zware regen buien. Het waterschap is onlangs begonnen met de eerste projecten en hoopt die in maart volgend jaar af te ronden. In tweede fase waar van de uitvoering volgend najaar begint volgen meer aanpassingen. De projecten vergen een totale in vestering van enkele honderddui zenden euro's, waarvan een deel wordt betaald door het Rijk. In de Oude Graauwpolder en in de Langedampolder verzakken de oevers en komt bij zware regenval soms wateroverlast voor. Hier legt het schap extra waterberging aan. Via de Melopolder wordt boven dien een nieuwe afvoer naar het af- wateringsgebied Paal gemaakt. Ook in de Langedampolder wordt extra wateropslagcapaciteit ge creëerd en worden natuurvriende lijke (flauwere) oevers aangelegd zodat de oevers minder snel ver zakken. Ook in de Emmapolder, de Hooglandpolder, de Burghpol- der en een gedeelte van de Kruis ig Het waterschap voert de komen- de anderhalf jaar werkzaamhe den uit om de wateroverlast in di verse polders in Oost-Zeeuws- Vlaanderen terug te dringen. polder gaat het waterschap aan de slag. Vorig jaar is het schap in de Kruispolder al begonnen met de herprofilering van de waterloop in het westelijke deel van de polder. Het stuk grenst aan de oostzijde van de buurtschap Kruisdorp. De oevers van de waterloop worden hersteld door waar mogelijk onder- houdsvriendelijke oevers aan te leggen. Daardoor ontstaat volgens beleidsmedewerker waterbeheer Suzanne Klerk tevens meer ruimte voor waterberging in de Kruispol der. Fase twee is de laatste stap in dat project die nu aan de orde komt. Dit onderdeel van het plan bestaat uit het herprofileren van het zuidelijke deel van de water loop en het verwerken van de grond die daarbij vrijkomt. Het waterschap wil niet alleen be staande problemen oplossen met deze maatregelen, legt Klerk uit. „In sommige polders hebben we al een aantal jaren te maken met klachten van landbouwers en be woners. Maar de maatregelen zijn daarnaast ook bedoeld om te anti ciperen op problemen die in de toekomst wellicht ontstaan als ge volg van klimaatverandering." TERNEUZEN - De verkeerssituatie in de wijk Zel- denrust-Sint Anna aan de zuidrand van Terneu zen wordt verder verbeterd. Niet alleen staat vast dat de 'oude' kruising Sint Anna open blijft, verkeersdeskundigen gaan ook de situatie in de Sloelaan en Wielingenlaan bekijken. Met name de aanwezigheid van de 'onderwijsfabrieken' ROC Westerschelde en het Zeldenrust-Steelant- college zorgt in beide lanen voor zware verkeers druk. Verkeerswethouder C. van Schaik: „Er zijn nogal wat klachten over te hoge snelheden en dergelijke. Dat gaan we aan de hand van metin gen onderzoeken. Mogelijk zijn er verkeersrem mers nodig." Tijdens een wijkbijeenkomst hebben bewoners van Zeldenrust-Sint Anna zich uiterst positief uit gelaten over de proef met de openstelling van kruispunt Sint Anna bij streekziekenhuis De Hon- te. De files in de ochtend- en avondspits bij de verkeerslichten aan de Vlietstraat-Cuido Gezelle- laan zijn daardoor verdwenen. Van Schaik: „Om overlast voor de bewoners te voorkomen gaan we de weg vanaf het kruispunt iets in oostelijke richting verleggen, om het busstation heen. Daar mee wordt ook de snelheid eruit gehaald en ont moedigen we het sluipverkeer." foto Wim Kooyman door Emile Calon MIDDELBURG - 'Leg geen celstraf op, want de gevangenis is voor hem de hel.' Raadsman M. Kalle vroeg de Middelburgse rechtbank gisteren een Terneuzense schipper (66) niet terug te sturen naar de ge vangenis. Hij heeft daar reeds twee maanden gezeten en dat wa ren, zo vertelde hij, vreselijke maanden. Vooral omdat de mede gevangenen niets moeten hebben van mannen die kinderen misbrui ken. Volgens officier van justitie J.Valente heeft de man zijn eigen dochter, vanaf haar vijfde jaar, mis bruikt. In de loop der jaren zou dat misbruik steeds ergere vormen hebben aangenomen. Voor Valen- te staat vast dat de man schuldig is en dus moet er, aldus de officier, afgerekend worden. Wat hem be treft legt de rechtbank een celstraf van twaalf maanden op, zodat de man nog heel wat maanden terug moet. Kalle stelde op zijn beurt dat de man nimmer zijn dochter heeft misbruikt. Volgens hem was er destijds een andere man in het spel en zat gisteren de verkeerde voor de rechters. Daarnaast ver moedt hij dat de dochter van de man met haar beschuldigingen wraak neemt omdat haar vader haar ooit betrapte op stelen. Uitspraak: maandag 8 oktober door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Landelijke Banen markt zaterdag 29 september is het grootste banenevenement van Ne derland en wordt op bijna too plaatsen in het land door CWI, UWV en gemeenten gehouden. De CWI's Terneuzen en Oostburg houden samen een banenmarkt bij het ROC Westerschelde in Ter- neuzen. Daar kunnen werkzoeken den zich van 10 tot 15 uur oriënte ren op vacatures en kennismaken met werkgevers uit de regio. Werk gevers kunnen als standhouder zelf deelnemen aan de banen markt en hun bedrijf en vacatures presenteren. Dit jaar is het motto 'Laat je talent werken'. Bezoekers kunnen ontdekken waar hun inte resses en persoonlijke kwaliteiten liggen door competentietests te doen. Hierdoor weten ze beter wel ke baan bij ze past. Ook kan ieder een zijn cv laten checken en een workshop solliciteren volgen. Ook is er informatie over het beginnen van een bedrijf door Frank van Cooten breskens - Bij een ongeluk op een schip van rederij Vroon op de Noordzee zijn zondagmiddag twee Schotten en een Pooi om het le ven gekomen. De drie slachtoffers waren aan boord bezig met een an kerketting toen het noodlot toe sloeg. „Het ongeval is zeer tragisch en aangrijpend voor de hele organisa tie. Ook voor de twaalf beman ningsleden", aldus een woordvoer der van rederij Vroon uit Breskens gisteren. Het schip - de Viking Islay - is ac tief in het gasveld Amethyst van olieconcern BP voor de kust van het Engelse East Yorkshire. Eige naar is Vroon Offshore Services uit Aberdeen, een dochteronderne ming van Vroon in Breskens. De drie mannen werden met een helikopter naar een ziekenhuis overgevlogen, maar bezweken aan hun verwondingen. De overige op varenden mankeren niets. Het schip is teruggekeerd naar de ha ven van Immingham aan de oost kust van Engeland. Het is nog on bekend wat de oorzaak van het on geluk is en wat er precies heeft plaatsgevonden. De Britse autori teiten doen onderzoek met volledi ge medewerking van rederij Vroon. Het schip Viking Islay wordt inge zet bij incidenten op booreilan den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51