Vlissingers vrezen voor Scheldekraan Aanrijding in Aagtekerke F Drie doden bij ongeval op schip rederij Vroon Evenveel show als muziek bij Druma G0ES-00ST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 - mnm SCHOUDERKARBONADE MAGERE BLANKE VARKENSFILET 1 kilo 5m HEEL TAM KONIJNtooooRA», 1 kilo 5m KOGELBIEFSTUK of VARKENSHAAS 1/2 kilo 5m" RUROERBIEFSTUK of tmRIBKARBONADE 3.39 „msn C l kilo Urn m 10 kilo VARKENS SPARE-RIBS B pzc Dinsdag 25 September 2007 25 Subsidie of ondernemer zou historisch bouwsel kunnen redden. door Joeri Wisse vlissingen - Eens weg, altijd weg. Veel Vlissingers vrezen dat de Scheldekraan aan de Koningsweg nooit meer terug komt als hij een maal is 'onthoofd' en dat niemand over vijftig jaar meer zal zien dat er ooit een scheepswerf midden in de stad lag. Die onthoofding, de giek en de contragiek worden binnenkort aan de grond gebracht, is noodzakelijk. Wie nu over de Koningsweg fietst, loopt het risico op een onaangena me verassing. Geregeld vallen er stukken roestig ijzer naar bene den. De kraan verkeert op vrijwel alle door een gespecialiseerd be drijf uit Ede onderzochte punten in zeer slechte staat. Duiven wo nen tussen het beton van het con tragewicht en in de cabine. Dat is gevaarlijk, want hun uitwerpselen tasten het ijzer aan. Daarom wordt het bovenste deel gedemonteerd en tijdelijk opgeslagen. Een volledige renovatie van het bouwwerk gaat waarschijnlijk flink in de papieren lopen. De vraag is of het gemeentebestuur, dat de kraan enkele jaren geleden als industrieel monument bestem pelde, daar voor op wil draaien. Raadslid Wim Hirdes van de LPV heeft er een hard hoofd in. „De duiktoren die op het badstrand stond, is ook nooit teruggeko men." In schriftelijke vragen roept hij het gemeentebestuur onder meer op de kraan te redden door Europese subsidiepotjes aan te spreken en bij Zeeuwse onderne mers aan te kloppen. Binnenkort wordt de Schelde- kraan aan de Koningsweg in Vlis singen deels afgebroken. Veel Vlissingen vrezen dat het te duur is om de kraan op te knappen. Rinie de Jonge, PvdA-raadslid en werknemer van De Schelde, vindt het weliswaar belangrijk dat de to renkraan blijft behouden voor de stad, maar wil bij het instandhou den van 'het symbool van De Schelde' niet tot het uiterste gaan. „Uiteindelijk is het gewoon een klomp staal. Als het te duur wordt om hem te houden, mogen ze van mij ook iets anders moois terug plaatsen dat herinnert aan De Schelde en haar arbeiders." De beweging Cultuurhistorie Scheldekwartier hoopt op vrijwilli gers, en dan met name op oud-Scheldearbeiders, die hun handen uit de mouwen willen ste ken. Als het aan Willem Murre ligt, komt de kraan in handen van een 'slimme ondernemer' die een ho telkamer bovenin de kraan maakt. Murre: „In Harlingen is de oude havenkraan ook omgebouwd tot hotelkamer. Dat kan ook goed in Vlissingen. door Henk Postma aagtekerke - Bij een ernstige bot sing in Aagtekerke zijn gistermid dag zes mensen gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond twee uur net buiten het dorp op de krui sing bij de molen. De slachtoffers werden met ambu lances naar het ziekenhuis van Vlis singen vervoerd. Vijf van hen kon den na behandeling naar huis. Een vrouw uit Oostkapelle ligt nog in het ziekenhuis met gebroken rib ben. De vrouw behoorde tot de in zittenden van een Combitax- bus je voor collectief vervoer van oude ren en gehandicapten. Dat busje vervoerde drie passagiers, afkom stig uit dorpen in de gemeente Veere. Het taxibusje botste tegen een van rechts komende personen auto. Die raakte aan de voorkant j volledig ontzet. Het busje kwam uit de richting Domburg en volg de de doorgaande route door Aag tekerke richting Meliskerke over de Rijsoordselaan. De bestuurster, een vijftigjarige Vlissingse, wilde op de kruising rechtdoor gaan rich ting Meliskerke. Daarbij verleende ze volgens de politie geen voor rang aan de auto die vanuit de rich ting Westkapelle nadere over de Prelaatweg. De bestuurder van de personen auto, een 63-jarige man uit Ben- BARBECUE ZIE: WWW.MAROS.NL ntP-K-lSO) JT i kilo Urn 1/2 KILO I Reclames qeldiq t/m zaterdag GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes www.goes.nl Precieze toedracht fatale verwondingen wordt nog onderzocht. door Frank van Cooten breskens - Bij een ongeluk op een schip van rederij Vroon op de Noordzee zijn zondagmiddag twee Schotten en een Pool om het le ven gekomen. De drie slachtoffers waren aan boord bezig met een an kerketting op het moment dat zij hun fatale verwondingen oplie pen. De drie mannen zijn vervolgens nog met een helikopter naar een ziekenhuis overgevlogen, maar het mocht niet meer baten: de drie bezweken aan hun verwondin gen. De overige opvarenden man keren niets. Het schip is terug gekeerd naar de haven van Im- mingham aan de oostkust van En geland. Het is nog onbekend wat de oorzaak van het ongeluk is en wat er precies heeft plaats gevonden. De Britse autoritei ten doen onderzoek met volledi ge medewerking van rederij Vroon. „Het ongeval is zeer tragisch en aangrijpend voor de hele organisa tie. Ook voor de twaalf beman ningsleden", aldus een woordvoer der van rederij Vroon uit Breskens gisteren. Het schip - de Viking Islay - is actief in het gasveld Amethyst van olieconcern BP voor de kust van het Engelse East Yorkshire. Eigenaar is Vroon Offshore Ser vices uit Aberdeen, een dochter onderneming van Vroon in Bres kens. De Viking Islay wordt ingezet als er zich incidenten voordoen op booreilanden. Ambulances reden af en aan om de zes gewonden uit het Combitax-busje en de personenauto af te voeren. foto Roland de Jong schop, en zijn vrouw raakten bei de gewond. In het busje liepen de bestuurster en de drie inzittenden letsel op. Nadat de twee beschadigde voer tuigen waren weggesleept, kwa men medewerkers van de gemeen te Veere in actie om het wegdek schoon te maken. I I Rond de veertig korpsen gaan de strijd aan in Onderdak. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Rond de veertig korp sen melden zich zaterdag bij Sport centrum Onderdak om mee te doen aan het Druma-festival in Zierikzee. De verhouding drumbands en majorettekorpsen is deze keer on geveer fifty-fifty, geeft P. Struijk van de organiserende Marching- band Schouwen-Duiveland (MSD) aan. Dat maakt de twaalfde edi tie tot een aantrekkelijk geva rieerd evenement voor het pu bliek. Doorgaans maken tijdens dit soort evenementen overwe gend majorettekorpsen de dienst uit, schetst Struijk de gebruikelijke gang van zaken. Dit weekend wis selen muziek en show elkaar beur telings af Bijzonder is dit keer bovendien het hoge aantal deelnemers in de topklasse, aldus Struijk. Normaal gesproken treden er een stuk of twee toppers aan; nu telt de hoog ste klasse vijf deelnemers. „Dat is leuk, want zo wordt het tenminste een echte strijd." Het enige minpunt is het armzali ge aantal Zeeuwse deelnemers. Al leen het majorettepeleton Mi- niStars uit Zierikzee is van de par tij. „Dat is elke keer weer teleurstel lend", vindt Struijk. Trots is hij daarentegen op de deelname van een voormalig Nederlands kam pioen als Excelsior uit Woerden. Ook de jury is niet bepaald een sa mengeraapt zootje. Rob Balfoort is een bekend (internationaal) jury lid, die zelf muziekstukken schrijft en instructeur is bij twee topkorp- sen. „En Marion Ketelaars, die de beoordeling van de majorettes op zich neemt, is een topper op haar gebied." Naast de optredens in de sporthal trekken een aantal clubs de stad in om op straat te musiceren. DruMa begint om 9.30 uur. Om 18.15 uur is de finale met aansluitend de prijsuitreiking. PJJ Zaterdag vindt in Zierikzee het Druma-festival voor drumbands en marjorettekorps plaats. Af gaand op het deelnemersveld be looft het spannend te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49