een Klaas uit Goes Schouwen velt oudste wilg Inwoners Rilland worden bladvegers Wielrennen en fancy fair op Kwêdamse dag Louis Hemelaar Palladio bin rtsn uit Wij geven u de helft cadeau! 'i 4 Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! B PZC Dinsdag 25 september 2007 23 Sint (Adri Ventevogel) met zijn Dommanschet-pieten. foto Willem Mieras 137 jaar oude boom was zo rot dat laten staan gevaar op zou leveren. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De oudste en dikste wilg van Schouwen-Duive- land is niet meer. De 137 jaar oude boom - die stond langs de Vertons- weg bij Haamstede is - op last van de gemeente Schouwen-Duive- land geveld. Ook een negentig jaar oude Itali aanse populier verderop langs de Vertonsweg ging tegen de vlakte. IVN-natuurgids Jan Midavaine uit Haamstede ontdekte het rooien van de twee monumentale bomen bij toeval. „Ik leidde een gezel schap van twaalf leerkrachten rond en ik wilde ze nog even deze heel bijzondere bomen laten zien. En toen vond ik alleen nog de schamele resten. Erg jammer dat ze er niet meer zijn." Volgens een woordvoerder van de gemeente moesten de bomen ge rooid worden omdat ze gevaar voor de omgeving op zouden leve ren. „We rooien als gemeente echt niet zomaar bomen, maar deze exemplaren waren echt rot en hele maal zwart van binnen. Wij con troleren elk jaar hoe de bomen er bij staan." „Dat begint met een visuele con trole. Als we het idee hebben dat een boom iets mankeert, doen we verder onderzoek. Dan neem je bij voorbeeld een monster van het hout. Deze bomen waren gewoon echt slecht. Er waren eerder ook al takken uitgewaaid. Natuurlijk had den wij ze ook liever laten staan, maar er was echt geen twijfel mo- gelijk." De stam van de kraakwilg had een omtrek van maar liefst 5,48 meter. De Italiaanse populier had een om trek van 3,60 meter. Genieten van kortingen tot 40% Showroom-modellen maken plaats voor onze verbouwing BANG OLUFSEN Loewe Bose buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand tel.: 0113 567614 www.binnenuit.nl Gemeente Reimerswaal zet korven neer om overlast te voorkomen. door Luc Oggel RILLAND - Bewoners van De Veste in Rilland fungeren deze herfst als medewerkers van de groenploeg. De gemeente Reimerswaal plaatst in de loop van deze week twee bladkorven in de straat met het verzoek of buurtbewoners zoveel mogelijk zelf de afgevallen blade ren willen opruimen. Het gaat om een proef die bedoeld is om de straat bladvrij te houden, zodat slip- en uitglijgevaar en ver stopping van rioolkolken worden voorkomen. Omdat de Rillandse groenploeg niet overal tegelijker tijd bladeren kan opruimen, wordt een beroep gedaan op de buurt. De groenploeg zal de korven regel matig legen. De manden zijn uit sluitend bedoeld voor bladeren, die bovendien alleen afkomstig mogen zijn van gemeentelijke bo men. Ze worden weer weggehaald zodra al het blad is gevallen. Aan de hand van een evaluatie wordt bekeken of de proef volgend jaar ook in andere kernen wordt gehouden. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Lilian Dominicus KWADENDAMME - De Kwêdamse dag op zaterdag 29 september wordt een mengelmoes van wiel rennen en fancy fair. De hele middag vanaf 13.30 uur kunnen bezoekers spelletjes spe len bij de kraampjes van de deelne mende verenigingen. Om 15.00 en 16.30 uur zijn er demonstraties streetdance. Groepjes van zes per sonen kunnen meedoen aan de touwtrekwedstrijden. Alle keuken prinsen en -prinsessen uit de om geving mogen hun huisgemaakte appeltaarten tot 13.30 uur inleve ren. Een jury van drie echte bak kers keuren de taarten, die later aan het publiek worden verkocht. De opbrengst gaat naar de vereni gingen. Om 13.45 uur vindt de dik- kebandenrace plaats voor de jeugd. Om 14.45 uur gaat de wieler wedstrijd amateurs-B, veteranen en S/P van start. Om 16.00 uur be gint de wedstrijd Elite, Beloften en amateurs-A. 's Avonds is er tussen 19.30 en 21.00 uur een workshop jumpstyle. Vanaf 22.00 uur begint de Nacht van Kwadendamme. Nu 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk www.derodepilaren.nl Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47