Zeeland Gelukkig weer Politiek Goes voelt weinig voor korten minderhedenorganisaties Fietsers Marconistraat Goes op 'rechte pad' ROC-lessen over literaire films in theater Zierikzee 22 Dinsdag 25 september 2007 PZCB Kookcursus voor mannelijke 55-plussers GOES - SMWO afdeling Ouderen werk begint donderdag een kook cursus voor mannen van 55 jaar en ouder. In negen lessen van tweeënhalf uur wordt onder geleerd hoe een voudige en verantwoorde maaltij den klaargemaakt kunnen wor den. De cursus begint telkens om 16.15 uur. Informatie en aanmelden bij lan Priem van SMWO: 0113-277179 of 277111. De Druivengaerde open voor publiek WISSENKERKE - Wijngaard De Drui- vengaerde in Wissenkerke is zater dag en zondag open voor publiek van 13.00 tot 17.00 uur. Er is een looproute langs de elf verschillende rassen, een wijn proeverij en Marion en Paul Kam per exposeren keramiek en hemel- spiegels. Op zondag is er live-mu- ziek. Bezuinigingsmaatregel verdwijnt in raad vrijwel zeker van tafel. door Frank Balkenende GOES - Goese organisaties van en voor minderheden behouden vrij wel zeker hun huidige subsidies. Het college van burgemeester en wethouders wil deze specifieke subsidies stopzetten, maar een meerderheid van de raadsfracties voelt daar weinig of niet voor. Van PvdA en GroenLinks was be kend dat zij de minderhedensubsi- dies in stand willen houden. Giste ren maakten ook het CDA en de SGP/ChristenUnie een voorbe houd. Dat gebeurde in een gecom bineerde commissievergadering. Het schrappen van de subsidies aan minderhedenorganisaties is onderdeel van een bezuinigings pakket. Om het huishoudboekje Philadelphia jubileert in kerk Sint-Anneland SINT-ANNALAND - De afdeling Tho- len van christelijke belangenvereni ging Philadelphia voor mensen met een beperking en hun familie viert het veertigjarig bestaan. Op vrijdag vindt in de hervormde kerk van Sint-Annaland een jubi leumavond plaats met medewer king van muziekgroep Krooswijk. Deze groep voor mensen met een beperking komt uit de Hoekse- waard. De kerk is open vanaf 19.00 uur. Kringloopwinkel in Tholen zet deur open THOLEN - De kringloopwinkel in Tholen zet zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur de deuren open. De goederen - onder meer bed den, banken en aardewerk - wor den aangeboden vanuit de hal van de Timpa op het industrieter rein Slachtveld. Tot 12.00 uur is er ook tweedehands kleding te koop. op orde te krijgen, moet het colle ge volgend één miljoen euro bespa ren. De minderhedensubsidies le verden wat dat betreft een luttel bedrag op van 25.000 euro. De helft daarvan gaat nu naar Su- rantar (de vereniging van Antillia- nen, Arubanen en Surinamers), Turkse en Marokkaanse stichtin gen, COC (organisatie die strijdt voor de acceptatie van homosek suelen) en het Centrum voor Ont wikkelingssamenwerking (COS). De andere helft is bestemd voor het Allochtonenplatform Goes. Volgens het college kunnen direc te subsidies aan minderhedenorga nisaties vervallen, omdat op inte gratie al in allerlei beleid is inge- HHj In de Goese raad tekent zich een meerderheid af voor behoud van directe steun aan minderhedenor ganisaties. Het college wil de sub sidie in 2008 schrappen. CWI Goes en Zierikzee houden banenmarkt goes - CWI Goes en Zierikzee houden zaterdag een banenmarkt in het stadskantoor van Goes. Daar kunnen werkzoekenden zich van 10.00 tot 15.00 uur oriënteren op vacatures en kennismaken met werkgevers uit de regio. Werk gevers kunnen als standhouder zelf deelnemen aan de banen markt. De banenmarkt wordt ge opend door twee docenten van het Cios, die van het Stadskantoor abseilen. Benefietconcert voor Oekraïense school 's-HEER-HENDRIKSKINDEREN - De Stichting Surplus, die financiële, praktische en morele steun ver leent in Oekraïne, houdt vrijdag 5 oktober een benefietconcert bij Ca fé Oranjeboom in 's Heer Hendrik skinderen. Surrender, Bestel Mé, Blame D en Dirk en de Bokkings spelen vanaf 18 uur ten bate van de verwarming van een school. bakken. Bijvoorbeeld in het beleid voor jeugd, sport, sociale zaken, onderwijs en zorg. De gemeente had de organisaties al een brief ge stuurd waarin ze van de bezuini ging op de hoogte werden gesteld. De organisaties reageerden verbijs terd, vooral omdat de mededeling als een slag bij heldere hemel kwam. Bovendien willen de drie stichtingen (Surantar, Turkse en Marokkaanse) in de brede school in de Goese Polder vaker de han den ineen slaan. Maar zonder geld kunnen ze geen activiteiten en pro jecten op touw zetten. Opbouw werker J. Bekker van SMWO Wel zijn nam het gisteren in de com missie op voor hen. „Als ze hun or ganisatiebudget kwijtraken en daarmee een stuk erkenning van hun werk, dan denk ik dat we in Goes een aantal stappen terugzet ten in het integratieproces." En dat wil een raadsmeerderheid niet. Comité Heerlijk Avondje pept Goese viering flink op. door Frank Balkenende GOES - Nou ja zeg, die vorige hulp sinten waren toch een aanfluiting. Die ene dacht dat de televisietoren (bouwjaar 1955) er nog maar een paar jaar stond. Pijnlijk. De huur ling die een jaar later de entree van de goedheiligman te Goes ver zorgde, was niet veel beter. „Hij had 's middags nog ergens anders een intocht en zat iedereen op te jutten: 'schiet op', 'rijd door'. En ja, die 'vreemde' sinten zagen er ook niet picobello uit. Te krap kos tuum, slechte pruik, barre baard... Het was drie keer niks." Dit jaar komt de kentering. Goes krijgt weer een hulpsint (Adri Ven- tevogel, 47) uit eigen gelederen. Ie mand die de stad kent, die de rijzi ge gestalte van een echte Klaas heeft en weet hoe hij met de 'gelo vige' kinderen dient om te gaan. Het is te danken aan het Comité Heerlijk Avondje dat het Sint Nico- laasfeest wil oppeppen door er een meerdaagse viering van te ma ken. Het comité is eigenlijk de plaatselijke familie Dommanschet, want vader John, moeder Moni que en dochter Iris spannen zich er voor in. Spin in het web is Mo nique, in het dagelijks leven hoe- denontwerper. Dat komt van pas als je kostuums, baretten en mij ters vervaardigt. Op de kniptafel ligt chic bordeauxrood velours voor de mantel van Sint Nicolaas, 25 meter goudgalon wacht op ver werking. De mijter is al gereed. Het kostuum wordt een getrouwe kopie van het pak dat Sint altijd op televisie draagt. Want na twee slechtgeklede hulpklazen vindt Monique dat de goedheiligman om 'door een ringetje te halen' moet zijn. „We pimpen hem hele maal. Compleet met paarse hand schoenen en een vette ring. Boven hangen zestig pietenpakken. Mijn man en ik spelen al jaren Zwarte Piet. Bezoeken we scholen, bedrij ven en gezinnen. We hebben in middels een hele lijst met beken den die piet willen spelen. )a, wij zijn opgegroeid met Sinterklaas, vinden het leuk om te doen en hebben een hoop pret." Ze is er toevallig 'ingerold'. Tot 2005 was Adrie Burgs de onge kroonde Sinterklaas van Goes. Hij regelde de intocht en bijbehoren de entourage, zoals een legertje pieten. Totdat de Stichting Goes Promotie en Burgs het met elkaar aan de stok kregen. Na 42 intoch ten kreeg de lokale goedheiligman, tot zijn grote woede, zijn congé. 'Te krap kostuum, slechte pruik, barre baard... Het was drie keer niks' Monique: „Na de intocht met een huurklaas van elders heb ik een kritisch mailtje naar Goes Promo tie gestuurd. Ze vroeg prompt of wij de organisatie op ons wilden nemen. Vorig jaar was ons debuut, alleen die huurklaas was al gere geld. Nu kruipt er gelukkig weer een Goesenaar in de huid van sint." Monique fabriceert alles zelf, regelt boten voor de intocht, de catering, zoekt sponsors. „Het wordt meer daags feest met een nieuw ele ment: Sint ontvangt kinderen in het oude stadhuis, want daar ver blijft hij tijdelijk. Natuurlijk gaat hij ook veel de straat op, vergezeld van zijn pietenband. Wordt top!" Sinterklaasfeest Goes Sinterklaas komt 24 novem ber om 13.00 uur aan in de stadshaven in Goes. Burge meester Dick van der Zaag ont vangt hem op het stadhuis. De bisschop maakt ook een rond rit door de binnenstad. Kinderen kunnen 29 novem ber meelopen in een lampion- nenoptocht, die om 19.00 uur begint bij theater De Mythe. Sint ontvangt 1 december van af 13.00 uur kinderen in het stadhuis aan de Grote Markt. Hij neemt er tekeningen en ver- i langlijstjes in ontvangst. Daarna volgt een ronde door de stad. Verkeerssituatie bij de woonboulevard wordt aangepast. door Susan Docters GOES - De verwarrende verkeerssi tuatie in de Marconistraat in Goes wordt aangepast. Na kritiek vanuit de gemeenteraad gaat de gemeen te de situatie, vooral voor fietsers, verbeteren. Eerder kregen fietsers geen voor rang op de beide 'rotondes', offici eel kruispunten. Het fietspad op de woonboulevard van Goes slin gert bij de twee kruispunten diago naal over de weg. Daar komen nu rode fietsbanen, waardoor fietsers wel voorrang krijgen. De 'rotondes', een verhoging van kinderkopjes, zijn ook voor auto mobilisten onduidelijk. De een rijdt er omheen, de ander gaat rechtdoor. Voor fietsers onbere kenbaar, dus opletten geblazen bij het oversteken. Begin 2005 werd de laatste hand gelegd aan de herinrichting van de Goese straat. De chaos die eerst heerste, wilde de gemeente oplossen door het versmallen en asfalteren van de eenrichtingsweg. Een apart fietspad moest de veiligheid voor fietsers waarbor gen. De nieuwe verkeerssituatie van de Marconistraat bleek na aanleg al snel onveilig. Dankzij de vele drempels in de straat hebben zich desondanks nauwelijks on gelukken voorgedaan. Dagelijks fietst veel schooljeugd over het 'slingerpad'. Door fietsers voor rang te verlenen op de rotondes hoopt de gemeente de verwarren de, gevaarlijke situatie op te los sen. Goes heeft eerder onderzocht of er aan één zijde van de straat een Wegwerkers zijn gisteren begonnen met de herinrichting van de Goese Marconistraat. foto Willem Mieras vrijliggend fietspad kan komen. Dit initiatief van de PvdA kreeg echter geen steun in de gemeente raad. De uitgave (130.000 euro) vond een raadsmeerderheid te groot. Vandaag en morgen is de Marco nistraat afgesloten van 19.00 uur tot 5.30 uur. De Gamma, geopend tot 21.00 uur, is gewoon bereik baar. Het overige verkeer zal wor den omgeleid. ZIERIKZEE - Het ROC Zeeland, afde ling Zierikzee heeft een lespakket ontwikkeld met zes filmvoorstellin gen en 24 bijbehorende lessen met analyses van betreffende films en boeken. Ze worden dinsdagmiddagen in het filmtheater FiZi in Zierikzee vertoond. Alle films zijn gebaseerd op literaire romans uit het Engelse taalgebied. Klassieke en moderne boeken, korte en lange romans, his torische en futuristische fictie, thrillers en romantiek wisselen el kaar af Het programma: Rebecca, naar het boek van Daphne Du Maurier (9 okt.); Brokeback Moun tain, van Annie Proulx (6 nov.); Notes on a Scandal, van Zoë Heller (4 dec.), To Kill a Mockingbird, van Harper Lee; Being Julie naar het boek Theater van W. Somerset Maugham (5 feb.) en The Hand maid's Tale, van Margaret At- wood's (4 mrt).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46