PZC 'Vlaketerminal moet er komen' Gezocht: adoptieouders plein van brede school voor vier grote essen Goes vergt meer geld BEVELANDEN-THOLEN 30 J 21 34 Verwaarloosde stoeppaai terug in dorpskern Nisse Kapotte leiding is dure grap Alarm Polderdijk trok achter de schermen aan de touwtjes Dinsdag 25 september 2007 Hiddink blijft langer in Rusland en gaat dus niet naar Chelsea Tip? redgoes@pzc.nl Bedrijvenvereniging Reimerswaal wijst politiek op kansen. door Luc Oggel hansweert - Als college en raad in Reimerswaal de komst van een multimodaal overslagterrein aan de oostkant van het Kanaal door Zuid-Beveland tegenhouden, is dat een gemiste kans voor de eco nomie van Reimerswaal en zullen steeds meer bedrijven de gemeen te in de toekomst verlaten. Dat vreest de Ondernemers Vereni ging Reimerswaal (OVR). De OVR, die de belangen behar tigt van de grote bedrijven in de gemeente, maakt haar opvatting kenbaar in een brief aan de raad. Die vergadert vanavond over het onderwerp, naar aanleiding van een interpellatieverzoek van de Christenunie. De ondernemersver eniging wilde haar standpunt vóór die bijeenkomst overbrengen, zo dat het bij de beraadslagingen kan worden betrokken. Het idee voor een multimodaal overslagterrein, een Vlaketerminal, is ruim een week geleden in de we reld gebracht door commissaris van de koningin K. Peijs. Het deed nogal wat stof opwaaien, waarop ze aangaf dat het 'slechts' één van de mogelijkheden is voor het ge bied. Momenteel onderzoekt de provincie of de locatie geschikt is voor een 'nat' bedrijventerrein. Dat zou moeten dienen als opvang voor Goese watergebondenbedrij- ven die moeten wijken voor de toekomstige wijk Waterstad, waar onder Haringman Betonwaren. De Ondernemers Vereniging Rei- merswaal roept raad en college op om de eventuele komst van een multimodaal overslagterrein niet op voorhand af te wijzen. De OVR juicht het 'proefballonne tje' van Peijs echter van harte toe, zegt secretaris A. Openeer. „Alleen een betonfabriek binnenhalen op die plek lijkt ons niks. Die Goese bedrijven mogen hier best komen, maar pak het dan meteen groots aan." De OVR hecht veel waarde aan een gevarieerd aanbod van bedrijfs terreinen. „Een terrein met laad- en losfaciliteieten voor de binnen vaart en het spoor wordt tot op he den gemist. Als de mogelijkheid zich voordoet om zo'n terrein aan te leggen, moet die wat ons betreft met beide handen worden aange grepen." De vereniging roept de raad, wijzend op het economisch belang voor de gemeente van een dergelijke voorziening, op om niet op voorhand al een blokkade op te werpen. Openeer: „Ie ziet nu al dat bedrijven vertrekken uit Rei merswaal. Van der Does fruitchips is van Kruiningen naar Kapelle ge gaan, handelsbedrijf Meeuwsen uit Yerseke is naar Goes. Een termi nal kan bedrijven niet alleen hier houden, maar ook nieuwe aantrek ken." De raadsvergadering begint van avond om 20.00 uur in het ge meentehuis in Kruiningen. nisse - Wat voor veel mensen een schandpaal het Dorpsplein in Nisse tussen twee historische stoeppaai stond in verwaarloosde toestand in de leek te zijn, blijkt vroeger voor heel andere doel- panden plaatsen. De paar honderd jaar oude paal polder vlakbij Nisse. „Maar hij verdient een waar einden te zijn gebruikt. Cisteren liet Stichting Be- stond vroeger voor woningen zodat landbouw- dige plaats", vindt T. Meijer, secretaris van de houd de Zak van Zuid-Beveland de stoeppaai op werktuigen de gevels niet beschadigden. De stichting. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus KATTENDIJKE - Vereniging Dorpsbe langen Kattendijke is op zoek naar mensen die één of meer volgroei de essen willen planten in hun tuin of op het erf De dorpsvereniging wil van de bo men af, omdat de waterput in de Deltastraat wordt opgeknapt. En daarbij staan de bomen in de weg. „Maar we willen ze niet rooien, dat zou zonde zijn", zegt Femmy Pauptit van de Commissie Werk in Uitvoering van de vereniging. Volgens haar is met name één es, een fraxinus xantociloidus du mosa, een hele bijzondere boom. Die heeft ook de grootste overlevings kans bij verplaatsing. De bomen zijn naar schatting zes a acht me ter in lengte. Vrijwilligers uit het dorp zullen beginnen met het uitgraven en ver plaatsen van de bomen zodra de blaadjes van de bomen zijn geval len. door Frank Balkenende GOES - Een nieuw tegenvallertje bij de bouw van de brede school in de Goese Polder. De gemeente komt bijna 1,7 ton te kort voor de inrichting van het schoolplein. Dat wordt deels een speelplaats, die publiek toegankelijk is. Om die reden wil het college een greep doen in de pot voor speelvoorzie- ningen. De raad beslist 18 oktober over de meeruitgave. De brede school kost al met al ruim acht miljoen euro, waarbij in de aanloop zeven ton op het pro ject werd bezuinigd. In augustus was er ook al een domper van 37.000 euro. Het dak van de gym zaal, waar de brede school aan vast wordt gebouwd, bleek toch aan vervanging toe. Het complex, met onder meer twee scholen en een wijkcentrum, is in de week van 12 november gereed. door Lilian Dominicus 's-GRAVENPOLDER - De kosten van de kapotte rioolpersleiding ten noorden van 's-Gravenpolder lo pen op tot 'in de tonnen'. Dat meldt Waterschap Zeeuwse Eilan den. Volgens het waterschap zijn de be trokken organisaties, waaronder Rijkswaterstaat, in overleg over de verdeling van de kosten. „We kun nen zeggen dat het inmiddels een verzekeringskwestie is geworden en dat de verzekeringsmaatschap pijen uitzoeken welke partijen aan sprakelijk zijn", meldt een woord voerder. De persleiding wordt waarschijn lijk komend weekeinde met een noodreparatie hersteld. Daardoor zou het rioolwater weer op norma le wijze kunnen worden afgevoerd naar de zuiveringsinstallatie Wil lem Annapolder. Tot die tijd blij ven de vijftien tankwagens rijden om het rioolwater van de molen bij Kloetinge, hoek Industriestraat en Van Hertumweg en rondweg West in Goes af te voeren. De rioolpersleiding ging donder dagnacht kapot tijdens graafwerk zaamheden voor de aanleg van een gasleiding tussen Noord-Bra- brant en het Sloegebied. Tip? redactie@pzc.nl Het komt nogal eens voor dat een medewerker van dat Middel burgse kantoor zonder na te den ken naar binnen stormt. Want ja: druk, druk, druk, druk en al tijd bovenop het nieuws. Het komt ook nogal eens voor dat in de haast vergeten wordt het in braakalarm uit te zetten. Zo ook afgelopen zaterdag. De thuis gealarmeerde medewer ker - een dief in het kantoor! - belde de collega die weekend dienst had. Terwijl het snerpende alarm snoeihard door de telefoon loeide, gaf de weekendwerker geen sjoege. „Het alarm? O, is dat het.... Ik dacht dat ik een kre kel hoorde. Die hebben dezelfde soort ritmiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45