Tennistalent Lesley Kerkhove Records bij start nieuw seizoen Hiddink rond met Russische bond Aankomende wereldtoppers volgend jaar te bewonderen in de ZLM tour DAF niet meer in Dakar Rally 34 Dinsdag 25 september 2007 pzc Josje van Houwelingen won de 100 meter schoolslag en de 800 vrij. Zwemmers laten zich in Terneuzen gelden bij eerste wedstrijden. terneuzen - De zwemwedstrijden in de Zeeuwse hoofdklasse lever den verschillende zwemmers van Koewacht, Scheldestroom, De Schelde en De Stormvogel aan het begin van een nieuw seizoen weer persoonlijke records op. Opvallend waren de prestaties van Roderick van Doeselaar. De zwem mer van Koewacht (15) zette goe de tijden neer op de 200 meter vrije slag (2.07,69) en 200 meter wisselslag (2.26,12). Er werden in Terneuzen ook al Zeeuwse records gezwommen. Ke vin Hondsmerk was oppermach tig met overwinningen op de 200 meter wisselslag en 100 meter vlin derslag. Daarnaast zette hij ook een uitstekende tijd neer op de 200 meter vrije slag. Hondsmerk fi nishte na 1.58,99 minuten; een nieuw Zeeuws jaargangrecord voor negentienjarigen. Björn Scherbeijn (Scheldestroom) zwom een prachtig uitgevoerde 50 meter rugslag, in 35,53 seconden. Er werden ook twee estafettes, de 5x50 meter vrije slag voor vrou wen en de 4x200 meter voor man nen, gezwommen. De mannen van De Stormvogel deden een aan val op het Zeeuws estafetterecord tot zeventien jaar. Ze verbeterden het tot 8.50,55 minuten. Zierikzeese (15) reist de hele wereld over, maar heeft nooit heimwee. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Voor een meisje van vijftien heeft ze al heel wat van de wereld gezien. Op de route die moet leiden naar een glanzende carrière als tennisprof kwam Les ley Kerkhove al in onder meer Po len, Tunesië, Rusland, Zwitserland en de Verenigde Staten. Nee, ze spaart geen airmiles. En ja, ze heeft één groot voordeel: „Ik heb nooit last van heimwee." Het leven van de jonge Zierikzeese staat vooral in het teken van school en tennis. Lesley Kerkhove heeft één doel vo'or ogen en daar is haar hele leven nu al op inge richt. Vier jaar geleden werd ze door trainers bij de KNLTB niet goed genoeg bevonden om in het jeugdplan van de Nederlandse ten- nisbond te worden opgenomen. Ze trok haar eigen plan, vertrok naar Rotterdam en is nu wél een gewaardeerd lid van Jong Oranje. Kerkhove is er echter niet het type naar om een lange neus te trek ken. Ze stopt haar energie liever in het tennis en dat heeft haar tot op heden geen windeieren gelegd. „Voor de zomer stond ik rond de driehonderdste plaats op de we reldranglijst tot achttien jaar", weet Kerkhove. „Nu sta ik rond de honderdste plek. Het is zaak zo Coach wil klus afmaken en gaat niet in op avances van Chelsea. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Guus Hiddink staat op het punt om een nieuw con tract te tekenen met de Russische voetbalbond en maakt daarmee een einde aan alle speculaties over een mogelijke overstap naar Chel sea. De coach zal zijn verbintenis in Rusland met twee jaar verlen gen, zodat hij tot en met het WK van 2010 aan de bond verbonden zal zijn. „We zijn het eens met el kaar, er moeten - zoals dat heet - alleen nog wat details ingevuld worden", zei Hiddink gisteren veel mogelijk punten te halen, om steeds een stap verder te komen. In december ga ik weer naar de Verenigde Staten. Daar speel ik toernooien, waarbij ik opnieuw punten kan halen. Want ik wil heel graag de jeugdtoernooien van de Grand Slams spelen. Daar ko men de eerste tachtig tennissters op de wereldranglijst voor in aan merking." Om steeds een stapje dichter bij haar droom - professioneel tennis ster worden - te komen, woont Kerkhove ongeveer de helft van de week niet meer thuis. Van vrijdag tot maandagavond slaapt ze bij 'Op de lagere school kon ik al amper iets met vriendinnen afspreken' haar ouders in Zierikzee, de ande re dagen woont ze in Rotterdam bij de familie Jonker. „Omdat ik op mijn elfde volgens de KNLTB niet goed genoeg was, ben ik zelf op zoek gegaan naar een goede ten- nisschool. Die vond ik hier in Rot terdam bij Victoria. Ik kon twee jaar lang met een vriend van onze familie meerijden, omdat hij in Rotterdam werkte. Maar toen zijn relatie stukliep, vertrok hij uit Zie rikzee. Het reizen werd dus een probleem. Een meisje waar ik hier mee tenniste heeft toen aan haar moeder gevraagd of ik daar in huis over zijn gesprekken met bonds voorzitter Valeri Moetko en financier/adviseur Roman Abra- movitsj. De ambities van de Russische bond, waar hij een functie van bondscoach combineert met die van technisch directeur, spreken tot zijn verbeelding. „Ik heb het ge voel dat er nog een hoop werk te doen is en anderzijds spreekt er vertrouwen uit, dat zij nu al over verlenging willen praten zonder dat de kwalificatie voor het Euro pees kampioenschap erop zit." Geruchten over een toekomstige overstap naar Chelsea werden sterk, toen die club vorige week trainer José Mourinho op straat zette. Omdat Abramovitsj ook eige- mocht komen, ik heb het daar goed naar m'n zin." Bij Victoria kan ze goed en veel trainen, ook omdat haar school vlakbij is. Kerkhove zit op het na bijgelegen Thorbecke College, in een Topsportklas. „Met twaalf voetballers van Feyenoord, één van Spana, en ook hockeyers, tafel tennissers en kunstschaatsers", ver telt ze. „Ik zit nu in havo 4, maar dit lesjaar is wel gespreid. Ik volg nu vier vakken en doe er volgend jaar nog twee. Daardoor kan ik meer in het buitenland tennis sen." De vele reizen maken het moeilijk om een sociaal leven op te bou wen. „Op de lagere school kon ik al amper iets met vriendinnen af spreken, omdat ik altijd aan het tennissen was. Dat is nog zo. Tijd voor een vriendje heb ik ook niet." Haar ouders genieten van haar pro gressie, maar vinden het ook best moeilijk als hun dochter weer een tijdje weg is. En dan is er ook nog Romy, het negenjarige zusje van Lesley. „We zijn als twee druppels water", zegt de oudste. „Ze zou mijn tweelingzusje kunnen zijn, maar dan de kleinere versie. Romy heeft misschien ook wel meer ten nistalent dan ik, maar ze is veel makkelijker. Toen ik nog thuis woonde ging veel aandacht vanwe ge het tennissen naar mij. Daarom is het nu misschien wel beter voor haar." naar is van de Londense club maakten veel Engelse media een snelle optelsom. „Ik heb ook wel even met Abramovitsj gesproken", stelt Hiddink. „Hij zei: wat wil je? Ik heb aangegeven dat deze baan me goed bevalt en dat ik graag door wil gaan." De werkwijze en de levensstijl in Moskou bevallen hem zeer. „We zitten bovendien middenin een proces. Daarnaast is Rusland druk bezig zich nadrukkelijker op de we reldkaart te zetten." Guus Hiddink zal zijn contract met de Russische voetbalbond binnenkort verlengen tot 2010. De coach gaat dus niet bij Chel sea aan de slag. Hoewel ze pas vijftien is, moet de 1.70 meter lange Kerkhove zich al heel volwassen gedragen. Ze is se rieus bezig met haar sport, maar daar heeft ze op jonge leeftijd be wust voor gekozen. In de jaren daarna zag ze het ene na het ande re talent afhaken, terwijl ze zelf steeds beter en beter werd. Ze is idolaat van Roger Federer, kijkt graag naar Justine Henin, maar kan vooral genieten van Ana Ivanovic. Over een paar jaar zou ze graag te genover de Kroatische staan. Het is één van de dromen van Lesley Kerkhove, die ze binnen een paar jaar wil waarmaken. World Fed Cup Lesley Kerkhove is zondag naar Italië afgereisd, waar ze vandaag met Jong Oranje aan de World Fed Cup begint, v De Zierikzeese is gezien haar ranking de nummer één van het team. Richel Hogenkamp en Kiki Bertens completeren het team. Kerkhove traint normaliter twee keer per week met jong Oranje, in Almere op het trai ningscentrum van de KNLTB. Onder anderen Michaëlla Krajicek, Thiemo de Bakker, Robin Haase en Jesse Huta Ga- lung trainden daar. eindhoven - DAF Trucks heeft be sloten niet langer actief deel te ne men aan de Dakar Rally. „De ge weldige omvang van onze ontwik kelingsactiviteiten, ook op het ge bied van motoren om aan de toe komstige, strengere emissie- eisen te voldoen, stelt ons niet langer in staat de noodzakelijke capaciteit in de ontwikkeling van rallymotoren te steken", verklaarde president-di recteur Aad Goudriaan. „Niet al leen de noodzakelijke aanpassin gen aan de motoren, maar ook de technische begeleiding vragen nog al wat capaciteit van de afdeling motorenontwikkeling. Die capaci teit hebben we nodig voor de ont wikkeling van onze programma's." Wielerwedstrijd voor jonge renners treedt toe tot Nations Cup. door Koen de Vries GOES - De ZLM tour maakt een grote sprong voorwaarts. De wie lerwedstrijd voor renners tot 23 jaar hoorde tot dit jaar bij de natio nale topcompetitie. Vanaf volgend jaar voegt het evenement met start en finish in Goes zich bij de Nations Cup, waar de beste jonge wielrenners van de wereld aan de start komen. De Nations Cup bestaat uit een se rie van acht wedstrijden voor de beste 28 landenploegen van de we reld. Daarbij horen eendaagse en meerdaagse koersen in Italië, Por tugal, Zwitserland, België, Canada en Frankrijk. Een van de bekend ste is de Ronde van de Toekomst. Op basis van de eindstand van de wedstrijdenreeks wordt bepaald hoeveel renners een land mag af vaardigen naar WK's en de Olym pische Spelen. De ZLM tour kan toetreden tot de Nations Cup dankzij de goede naam die de wedstrijd in binnen- en buitenland heeft opgebouwd en dankzij de goede contacten van de organisatie. In april hoorde Ri- nus Verboom, lid van het organisa tiecomité, van CDA-tweedekamer- lid en wielerbestuurder Joop Ats- ma dat de wedstrijd kans maakte te promoveren. Het bestuur greep die met beide handen aan en is buitengewoon enthousiast dat de vis op het droge is. Dat blijkt wel uit de tweede zin van de uitnodi ging voor de persconferentie: 'Nog nooit in het bestaan van onze orga nisatie gaat er iets gebeuren waar we met z'n allen heel trots op zijn'. „Een wielrenner wil steeds een stapje hoger en dat willen wij eerlijk gezegd ook", lichtte organi- N* De ZLM tour treedt volgend jaar toe tot de Nations Cup, een serie van acht wedstrijden voor jonge wielrenners van de beste 28 lan denploegen ter wereld. Danny Moens, voorzitter van de ZLM Tour. foto Willem Mieras satievoorzitter Danny Moens giste ren toe. „We waren toe aan een nieuwe uitdaging. Dit is wel een hele mooie." Gisteren tekenden ZLM-directeur Bram de Jonge en Moens een nieuw contract, dat beide partijen elkaar voor nog eens drie jaar ver bindt. Ook andere sponsors schroe ven hun budget omhoog. De 14e editie van de opgewaardeer de ZLM tour staat voor 12 april 2008 op de agenda. Het parkoers gaat er anders uitzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36