Sport PZC 'Popster' Lee is eindelijk in de Kuip 34 en 35 33 34 Lesley Kerkhove (15) wil koste wat kost de tennistop bereiken Dinsdag 25 september 2007 ZLM tour is vanaf volgend jaar onderdeel van de Nations Cup Tip? sport@pzc.nl Lispelende Koreaan wil zo snel mogelijk Nederlands leren. door Hans Leber ROTTERDAM - Een Britpop-kapsel, Converse Allstar-schoenen, een va le wijde spijkerbroek, paarse col trui, glimmers in de oorlellen en een blazer van een Engelse jon gensschool. In Zuid-Korea geniet Chun-Soo Lee de populariteit van een popster. De Nederlandse ex-bondscoaches van Zuid-Korea (Dick Advocaat, Pim Verbeek en Guus Hiddink) denken dat de 26-jarige Feyenoorder een sensatie in Nederland kan worden. Lee: „Ik zie dat als een compliment." De sensatie lispelt aandoenlijke Ko reaanse klanken. Voor hem op ta fel staat tijdens zijn presentatie een speelgoedbeertje met de Kore aanse vlag. Lee barst in lachen uit na zijn antwoord op de vraag wat het ding daar doet, de vertaling van de tolk niet afwachtend. „Het is een erg populair beertje in Ko rea. Ik wil het binnenkort een Feyenoord-shirt aantrekken. En er veel van verkopen in mijn land." Achter in de zaal glimlacht Feye- noords financieel directeur Chris Woerts. Lee is een man naar zijn hart. Woerts zelf sloot al een eer ste televisiecontract af met een Ko- reaans tv-station. Samenvattingen van Feyenoord en alles over Lee worden verkocht aan de Zuid-Ko- reanen. „Het zal niet zo dol worden als met de Japanner Shinji Ono. Diens kostprijs hebben we in vijf jaar tijd tig keer terugverdiend. Gekkenboel, we hadden het geld van de aankoop (4,5 miljoen euro) al terugverdiend toen hij tekende. In Korea is minder uit de markt te halen." De laatste Koreaan bij Feyenoord mislukte op het veld. Chong-Gug Song sprak geen Nederlands, was geïsoleerd en mislukte als back, ze ker nadat toenmalig trainer Ruud Gullit zich ergerde aan 'die scha duw' in de Kuip. Chun-Soo Lee zal daarom zo snel mogelijk Neder landse gaan leren, heeft hij Bert Chun-Soo Lee is in zijn vaderland Zuid-Korea ongekend populair. De nieuwe aanvaller van Feye noord zegt zo snel mogelijk Ne derlands te willen leren. van Marwijk beloofd. „Ono ver stond het na twee maanden. Als je het wil, lukt het je", zei de trainer tegen Lee. Wekenlang was de Koreaan met de autoriteiten in zijn land in de weer over uitreispapieren. Zater dagavond landde hij, zondag zat hij bij PSV op de tribune. „Ik ken de Feyenoord al, via internet. Song heeft er gespeeld. Ik volgde Ji-Sung Park en Young-pyo Lee toen ze bij PSV speelden. Iedereen in Korea kent Feyenoord. Ge schrokken van de nederlaag bij PSV? Nee hoor, dat was uit. De re vanche komt thuis." Verslaggever Chun-Hae Tal van Se oul Broadcasting System denkt dat zijn zender vaak in Rotterdam zal komen kijken. „Hij is een van de meest favoriete spelers van Zuid-Korea. Hij lijkt een beetje op een popster, is heel speciaal. Een smaakmaker." Lee komt als buiten speler naar de Kuip waar ze op die positie na het vertrek van Romeo Castelen (HSV) en Royston Dren the (Real Madrid) nogal krap za ten. De aanstaande smaakmaker scoorde overigens niet toen hij eer der bij de Spaanse clubs Real Socie- dad en Numancia speelde. Het frustreert hem nog steeds: „Ik was eenzaam, te jong. Nu heb ik beter nagedacht over mijn overstap naar Feyenoord. Ik weet dat ik het kan redden." Chun-Soo Lee heeft op één mid dag in de Kuip in ieder geval al meer gelachen dan zijn collega Song in diens tweeënhalf jaar bij Feyenoord. Chun-Soo Lee Vlak voor het verstrijken van de transferdeadline, op 31 au gustus, legde Feyenoord Chun-Soo Lee vast. - De komst van de Koreaan naar Rotterdam liet vervolgens ruim drie weken op zich wachten, in verband met zijn werkver gunning. Met Lee heeft trainer Bert van Marwijk in aanvallend opzicht wat meer mogelijkheden. Na de transfers van Royston Drenthe en Romeo Castelen en het wegvallen van de gebles seerden Andwele Slory en Tim Vincken is de spoeling erg dun geworden. Krajicek verliest bij rentree in Luxemburg LUXEMBURG - Michaëlla Krajicek heeft gisteren een ongelukkige ren tree gemaakt. De Nederlandse ten nisster, die voor het eerst sinds bijna een maand weer een interna tionaal toernooi speelde, verloor in de eerste ronde van het WTA-toernooi in Luxemburg. 'Thuisspeelster' Anne Kremer, toe gelaten met een wildcard, was met 6-3 7-6 (3) te sterk. Krajicek kwam niet meer in actie op de WTA- Tour sinds de US Open, waar ze in de tweede ronde verloor van de Hongaarse Agnes Szavay. Omzet Arsenal stijgt naar 300 miljoen euro LONDEN - Arsenal heeft afgelopen boekjaar, dat eindigde op 31 mei, een recordomzet geboekt van 200,8 miljoen pond, een kleine 300 miljoen euro. Dat betekende een stijging van 46 procent in ver gelijking met het seizoen daar voor. De winst verdrievoudigde bijna tot 75 miljoen. De Londense club verdiende vooral goed aan de verhuizing naar het nieuwe Emira tes Stadium. De inkomsten uit de thuiswedstrijden stegen naar 135 miljoen euro, oftewel een recette van zo'n 4,5 miljoen per duel. Ajax twee maanden zonder Vermaelen AMSTERDAM - Ajax moet het naar verwachting twee maanden stel len zonder verdediger Thomas Ver maelen. De verdediger raakte zon dag in het met 2-3 gewonnen uit- duel tegen AZ kort voor rust ge blesseerd. Gisteren bleek zijn lin kerenkelband te zijn gescheurd. Jaap Stam kan één tot twee weken niet voetballen. De verdediger ver rekte tijdens de warming-up de binnenband van zijn rechterknie. Ajax hoopt Stam fit te krijgen voor de return in de Uefa Cup te gen Dinamo Zagreb, op 4 oktober. Laatste startbewijs WK voor Langeveld NIEUWEGEIN - Wielrenner Sebasti an Langeveld heeft het negende en laatste startbewijs gekregen voor de wegwedstrijd van de WK in Stuttgart. De Raborenner overtuig de bondscoach Egon van Kessel in de afgelopen Ronde van Spanje. De selectie voor de wegwedstrijd bestaat verder uit Michael Boo- gerd, Thomas Dekker, Koos Moe renhout, Maarten den Bakker, Bram Tankink, Karsten Kroon, Ro bert Gesink en Laurens ten Dam. loost Posthuma en Stef Clement rijden de tijdrit. Buikspierblessure Dennis van der Geest HAARLEM - Het is twijfelachtig of judoka Dennis van der Geest zon dag kan meedoen aan de Rotter dam Trophy, het superwereldbe kertoernooi (SWC) in het Top sportcentrum dat van groot belang is in het olympisch kwalificatietra ject. Hij liep afgelopen weekeinde in Birmingham een buikspierbles sure op. De kwetsuur maakte het de Nederlandse zwaargewicht on mogelijk zijn kans op de bronzen medaille tegen de Italiaan Paolo Bi- anchessi te verdedigen. Van der Geest eindigde daardoor als vijfde. Chun-Soo Lee trainde gisteren voor het eerst mee met de selectie van Feyenoord. foto Fred Ernst/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35