Agenda Het Kantus-Partiumi Koor geeft concert in Vlissingen 32 Dinsdag 25 september 2007 PZC OP PAD Bosexcursie Met een gids door de boswachterij Wes- tenschouwen. Aanmelden bij de RVVV Schouwen-Duiveland via 0900 2020200 of bij het kantoor in Burgh-Haamstede. Westenschouwen, excursieschuur aan Kraaijensteinweg 140, 13.30 uur. Seniorenfietsen Fietstochten voor vijftigplussers van ver schillende afstanden over Schouwen-Dui veland. Zierikzee, sportpark het'Hoge Blok, 13.30 uur. Lezing Tineke de Jonge-Vos houdt een lezing over de Tien Geboden in de literatuur. Tij dens het middagprogramma is de auteur Kader Abdolah te gast. Goes, Oosterkerk, 10.00 - 15.15 uur. MUZIEK Jan Francois Jan Francois, singer-songwriter uit Middel burg treed op met zijn band. Op het pro gramma staan vooral eigen songs (folk/country/westcoast) en een aantal verrassende covers. Middelburg, De Mug, 21.30 uur. Festival Son Cuba De Cuba-nacht van het jaar. De lyrische son, de snelle guaracha, de romantische bolero, de krachtige son montuno, de swingende mambo, de snelle cha cha cha of de landelijke guajira, het komt allemaal voorbij op deze spectaculaire reis door de verschillende stijlen Cubaanse muziek. Een selectie van topmuzikanten brengt u van de traditionele son en Afro-cubaanse muziek naar de hedendaagse stijlen met als grote finale een jamsessie. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur Gemengd koor Het Kantus-Partiumi Chorus, een samen gesteld gemengd studentenkoor van het Reformatorisch Collegium in Debrecen (Hongarije) en de Reformatorische Univer siteit van Partium in Nagyvarad (Roeme nië), treedt op ter herdenking van Michiel de Ruyter, die Hongaarse predi kanten bevrijdde als galeislaven. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 15.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl Singer-songwriter Jan Francois uit Middelburg brengt met zijn band folk, country en westcoast in de Middelburgs tapperij De Mug. FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, The bourne ultimatum: 20.00 uur; 1408: 20.00 uur; No reserva tions: 20.00 uur; The way I spent the end of the world: 20.30 uur; GOES 't Beest, Ninotchka: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, An imaginary portrait of Diane Arbus: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, Hairspray:-20.00 uur; No reserva tions: 20.15 uur; The bourne ultimatum: 20.15 uur; VLISSINGEN CineCity, 1408: 21.45 uur; A mighty haert: 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Disturbia: 22.00 uur; Een manier om thuis te komen: 14.00, 16.15 en 19.00 uur; Evan Almighty: 14.00, 19.00 en 22.00 uur; Hairspray: 14.00, 16.30, 19.00 en 21.45 uur; Harry Potter: 16.00 uur; Mr Brooks: 19.00 en 21.45 uur; No reservations: 14.00, 16.15 en 19.00 uur; Ratatouille: 13.45 en 16.30 uur; The bourne ultimatum: 19.00 en 21.45 uur; Zoop in Zuid-Amerika: 16.15 uur; Het Festival Son Cuba presenteert vandaag drie uur verschillen de stijlen Cubaanse muziek in het Scheldetheater in Terneuzen. Het programma (aanvang 20.00 uur) is onderdeel van een af- scheidstournee van Ricardo Ortiz, zanger van de band Vieja Tro- va Santiaguera. De Deense regisseuse Sonia Herma Dolz won in 1988 een Gouden Kalf met de film die zij maakte over dit gezel schap. Verder staat Panco Amat (foto) op het podium, een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de nieuwe generatie treseros. De tres is een uit Cuba afkomstig gitaarachtig instru ment dat met een plectrum wordt bespeeld. De naam tres slaat op de drietonigheid van het instrument. Elke toon wordt voortgebracht door een snaarpaar aan te slaan. Één van de meest invloedrijke tresspelers was de blinde componist, bandleider en tresero Arsenio Rodriguez (1911-1972). Francis co Pancho Amat, die meespeelde met de formatie Conjunto Adalberto Alvarez y su Son, heeft tegenwoordig zijn eigen groep El Cabildo del son. Medewerking verlenen verder het kwartet Vocal Universo uit Pinar del Rio, hoofdstad van de gelijk namige provincie in Cuba en het Saxofoon Quartet Arsis. Als fi nale verschijnen alle muzikanten op het podium voor een geza menlijke jamsessie. Na afloop kunnen klanken in beweging wordt omgezet tijdens de Caribische dansworkshop in de foyer. Wie geen gelegenheid heeft dit concert in Terneuzen bij te wo nen krijgt dinsdag 2 oktober een tweede kans om te genieten van van de lyrische son, snelle guaracha, romantische beloreo of swingende mambo in stadsschouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (aanvang 20.15 uur). Jason Bourne (Matt Damon) wordt achtervolgd in The bourne ultimatum. foto GPD Programma vermeldt cantate ter herinnering Hongaarse predikanten. door Hans Tabbers VLISSINGEN - Het Kantus-Partiumi Koor maakt deze week een tour nee door ons land, waarbij van daag een uitvoering wordt gege ven in de Sint Jacobskerk in Vlis singen. Het professionele koor is een sa mengesteld gemengd studenten koor van het Reformatorisch Colle gium in Debrecen (Hongarije) en de Reformatorishe Universiteit van Partium in Nagyvarad (Roe menië) en staat onder leiding van dirigent Berkesi Sandor, onder scheiden met de Ferenc Lisztprijs. Organist is Viragh Andras Gabor. De koren zijn samengevoegd tot in totaal 45 zangers, omdat zij bin nen het kader van de herdenking Kodaly Zoltan (125 jaar geleden ge boren en vijftig jaar geleden overle den) al vijf keer gezamenlijk on der meer de zeven Geneefse Psal men hebben uitgevoerd. Ook Me mento van Gardonyi Zoltan stond al eerder op het gezamenlijke pro gramma. Deze cantate is gecompo neerd ter herinnering aan de Hon gaarse predikanten die als galeisla ven werden bevrijd door Michiel de Ruyter. De cantate wordt ook uitgevoerd tijdens het concert in Vlissingen. Organist Viragh zal dan ook een improvisatie spelen over het Wilhelmus en een lied over Michiel de Ruyter. Beide koren maakten tournees door de Verenigde Staten, Enge land, Zweden, Finland, Japan en Zwitserland. Het koor Kantus be zocht ons land al eerder voor enke le concertreizen. Het Partiumi koor nam vorig jaar deel aan het Michael Haydn Festival in Salz burg waar het bij de top drie ein digde. In 2003 kreeg het koor de Grote Prijs van de derde Zoltan Ko- dalyi Koorwedstrijd. De koorleden, allen Hongaren, ver heugen zich op de komst naar ons land, mede omdat zij het een eer vinden te zingen in het herden kingsjaar ter gelegenheid van de 400e geboortedag van Michiel de Ruyter. De Nederlandse zeeheld heeft veel betekend voor de Refor matorische Kerk in Hongarije. Het concert in de St. Jacobskerk begint om 15.00 uur. Voorafgaande is er om 14.00 uur een korte plechtig heid in de kerk waarbij de Hon gaarse gemeenschap in ons land een plaquette zal onthullen. Vanaf 12.00 uur is er een kort optreden bij het standbeeld van Michiel de Ruyter op de Boulevard. De toegang tot het concert in de Sint Jacobskerk is gratis. Wel wordt gecollecteerd voor school projecten in Oost Europa. UITGAANSTIP Het Kantus-Partiumi Koor tijdens een concert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34