Zeeland Sas van Gent is gerace in dorp beu m 'Vlaketerminal biedt kansen voor Reimerswaal' Fastferry eens per uur Historische stoeppaal keert terug in Nisse Burgh-Haamstede verliest na na 137 jaar oudste en dikste wilg PZC Dinsdag 25 september 2007 25 Inwoners dreigen gemeente desnoods zelf maatregelen te nemen. door Wout Bareman sas van cent - Wanneer de ge meente Terneuzen niet snel ver keersmaatregelen treft op de West- dam in Sas van Gent, overwegen de bewoners zelf in actie te ko men. Ze voelen zich door de ge meente aan het lijntje gehouden en begrijpen niet dat er de levens gevaarlijke situatie niet sneller wordt aangepakt. De eerste klachten dateren van be gin december vorig jaar, nadat zich voor de zoveelste maal een aanrij ding had voorgedaan. Bewoner Ro bin van der Hooft verwoordde toen in een brief aan het college van burgemeester en wethouders de vrees van de bewoners dat er, zonder afdoende maatregelen, nog wel eens doden zouden kunnen vallen. De bewoners stellen nu vast dat de eerder aangebrachte wegver smallingen en de instelling van een dertig-kilometerzone in de praktijk niet toereikend blijken. De Westdam wordt nog steeds als een soort racecircuit gebruikt, vooral door Belgische automobi listen. Met name de kruising Ge- neraliteitsstraat-Westdam is levens gevaarlijk. Bewoner Van der Hooft heeft de laatste tijd zelf voor agent gespeeld, schrijft hij in een nieuwe (boze) brief aan het colle ge, Dat leidde tot verschillende in cidenten met verontwaardigde au tomobilisten, die Van der Hooft bedreigden. De ingeschakelde poli- Bewoners van de Westdam in Sas van Gent vinden dat de ge meente snel maatregelen moet treffen om de verkeersoverlast tot een minimum te beperken. tie onder kende, volgens hem, dat er sprake is van een gevaarlijke si tuatie. De bewoners zijn de 'radiostilte' rond hun verkeersproblemen zat. Van der Hooft: „We moeten keuzes maken. Moeten we (ein deloos) wachten op actie van de gemeente of moeten we als be woners de handen ineen slaan en zelf maatregelen gaan nemen? Zijn verkeersremmers te duur voor de gemeente? Ach, dan ne men we zo af en toe toch één van de hardrijders en leggen die als drempel op de Westdam... Aanbod zat, het kost geen geld en het lost het hard rijden zeker op." Verkeerswethouder Co van Schaikkent de situatie. „Met dit soort problemen worden ook op tal van andere locaties gecon fronteerd. Ik heb al eens eerder gezegd dat je niet alle straten kunt vol leggen met drempels. Maar als alle bewoners het erover eens zijn dat er drempels moeten komen, valt daarover zeker te pra ten." Van Schaik heeft Robin van der Hooft uitgenodigd voor overleg. Dat zou dinsdag 2 oktober moeten plaatsvinden. NISSE - Wat voor veel mensen een schandpaal leek te zijn, blijkt vroeger voor heel andere doeleinden te zijn ge bruikt. Cisteren liet Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland de stoeppaal op het Dorpsplein in Nisse tussen twee historische panden plaatsen. De paar honderd jaar oude paal stond vroeger voor woningen zodat landbouw werktuigen de gevels niet beschadigden. foto Willem Mieras Bedrijvenvereniging Reimerswaal wijst politiek op kansen. door Luc Oggel hansweert - Als college en raad in Reimerswaal de komst van een multimodaal overslagterrein aan de oostkant van het Kanaal door Zuid-Beveland tegenhouden, is dat een gemiste kans voor de eco nomie van Reimerswaal en zullen steeds meer bedrijven de gemeen te in de toekomst verlaten. Dat vreest de Ondernemers Vereni ging Reimerswaal (OVR). De OVR, die de belangen behar tigt van de grote bedrijven in de gemeente, maakt haar opvatting kenbaar in een brief aan de raad. Die vergadert vanavond over het onderwerp, naar aanleiding van een interpellatieverzoek van de Christenunie. De ondernemersver eniging wilde haar standpunt vóór die bijeenkomst overbrengen, zo dat het bij de beraadslagingen kan worden betrokken. Het idee voor een multimodaal overslagterrein, een Vlaketerminal, is ruim een week geleden in de we reld gebracht door commissaris van de koningin K. Peijs. Het deed nogal wat stof opwaaien, waarop ze aangaf dat het 'slechts' één van de mogelijkheden is voor het ge bied. Momenteel onderzoekt de provincie of de locatie geschikt is voor een 'nat' bedrijventerrein. Dat zou moeten dienen als opvang voor Goese watergebondenbedrij- ven die moeten wijken voor de toekomstige wijk Waterstad, waar onder Haringman Betonwaren. De Ondernemings Vereniging Rei merswaal juicht het 'proefballon netje' van Peijs echter van harte toe, zegt secretaris A. Openeer. „Al leen een betonfabriek binnenha len op die plek lijkt ons niks. Die Goese bedrijven mogen hier best De Ondernemers Vereniging Rei- merswaal roept raad en college op om de eventuele komst van een multimodaal overslagterrein niet op voorhand af te wijzen. Fietsvoetveer vaart minder door werk aan een van de boten. breskens - De komende weken vaart de fastferry tussen Vlissin- gen en Breskens om het uur in plaats van elk half uur. Reden zijn vervroegde onderhoudswerken aan het fietsvoetveer Prins Willem-Alexander. De provincie Zeeland streeft er naar het schip aan het begin van de herfstvakantie weer in gebruik te nemen. De onderhoudswerken zouden ei genlijk pas in februari 2008 plaats hebben, maar de 'dokking' wordt vervroegd vanwege een noodzake lijke inspectie van de elektrische voortstuwingsmotoren. Er zijn tril lingen in de motoren geconsta teerd die mogelijk tot ernstige scha de kunnen leiden. Vorig jaar werd het schip al gecon fronteerd met een kapotte voort stuwingsmotor. Om de motoren volledig te kun nen inspecteren, moeten zij gede monteerd worden. Dit kan alleen in een droogdok. De inspectie wordt gecombineerd met het periodieke onderhoud, dat onder meer controle van de af dichtingen omvat. burgh-haamstede - De oudste en dikste wilg van Schouwen-Duive- land is niet meer. De 137 jaar oude kraakwilg die langs de Vertonsweg bij Haamstede stond, is op last van de gemeente Schouwen-Duive- land geveld. Ook een negentig jaar oude Italiaanse populier ging te gen de vlakte. Volgens een woordvoerder van de gemeente moesten de bomen ge rooid worden omdat ze gevaar voor de omgeving op zouden leve ren. „Ze waren echt rot en hele maal zwart van binnen. Er waren eerder ook al takken uitgewaaid. Natuurlijk hadden wij ze ook lie ver laten staan, maar er was echt geen twijfel mogelijk." De stam van de kraakwilg had een omtrek van 5,48 meter, de Italiaan se populier was 3,60 meter. komen, maar pak het dan meteen groots aan." De OVR hecht veel waarde aan een gevarieerd aanbod van bedrijf sterreinen. „Een terrein met laad- en losfaciliteiten voor de binnen vaart en het spoor wordt tot op he den gemist. Als de mogelijkheid zich voordoet om zo'n terrein aan te leggen, moet die wat ons betreft met beide handen worden aange grepen." De vereniging roept de raad, wij zend op het economisch belang voor de gemeente van een dergelij ke voorziening, op om niet op voorhand al een blokkade op te werpen. Openeer: „Ie ziet nu al dat bedrijven vertrekken uit Rei merswaal. Van der Does ffuitchips is van Kruiningen naar Kapelle ge gaan, handelsbedrijf Meeuwsen uit Yerseke is naar Goes. Een termi nal kan bedrijven niet alleen hier houden, maar ook nieuwe aantrek ken." De raadsvergadering begint van avond om 20.00 uur in het ge meentehuis in Kruiningen. Inwoners Rilland helpen bladeren rapen rilland - Bewoners van De Veste in Rilland fungeren deze herfst als medewerkers van de groenploeg. De gemeente Reimerswaal plaatst twee bladkorven in de straat met het verzoek of buurtbewoners zo veel mogelijk zelf de afgevallen bla deren willen opruimen. Het is een proef die bedoeld is om de straat bladvrij te houden, zodat slip- en uitglijgevaar en verstopping van rioolkolken worden voorkomen. Kinderkledingbeurs in speelzaal Oostkapelle oostkapelle - Peuterspeelzaal 't Speeltreintje houdt donderdag van 13.30 tot 15.15 uur een kinder kledingbeurs in het protestants kerkcentrum aan de lohannes de Pourckstraat in Oostkapelle. Er is kinderkleding in de maten 80 tot en met 176, maar er is ook posi tiekleding, speelgoed en kinders pullen. Wie nog spullen kwijt wil, kan voor informatie terecht bij de speelzaal aan de Schoolstraat 2b. Tante Lien treedt op in Nieuw Bachtenpoorte oost-souburg - Zangeres Wieteke van Dort treedt donderdag op tij dens de oosterse dag in woonzorg centrum Nieuw Bachtenpoorte in Oost-Souburg. Ze zingt haar Indi sche liedjes, maar ook nostalgische nummers en Nederlandse chan sons. Het optreden begint om 14.30 uur. De dag wordt afgesloten met een oosters buffet. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Nieuw Bach tenpoorte aan het Oranjeplein. Landschap ontdekken in tuin van Terra Maris oostkapelle - Kinderen van acht tot twaalf jaar kunnen morgen on der leiding van een gids de tuin van natuurmuseum Terra Maris in. De activiteit vindt plaats in het kader van de groene maand. De vraag 'hoe groen ben jij?' staat cen traal in de zoektocht. De zoektocht begint om 14.00 uur en is rond 16.00 uur afgelopen. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Telefoon: 0118-582620

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27