iemand weinig tijd heeft Gemeente Veere krijgt nieuwe brievenbussen Mishandelde vraagt clementie Arnemuiden akkoord met groei Witte Raaf bin uit Louis Hemelaar H9H Palladio de helft cadeau! Ex/* Glucon Combi Max ctieverpakking: I 3 halpn hptalpn! X'iÉi 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! r mm, w PZC Dinsdag 25 september 2007 23 Genieten van kortingen tot 40% Showroom-modellen maken plaats voor onze verbouwing BANG OLUFSEN Loewe Bose buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand wêêS^A-l^I tel.: 0113 567614 www.binnenuit.nl TNT Post vervangt rode brievenbussen door oranje exemplaren. DOMBURG - Een grotere, oranje brievenbus die meer informatie over de lichtingstijden verstrekt, komt in de plaats van het oude ro de model in de gemeente Veere. TNT Post begon gisteren met het vervangen van de bussen. Het afgelopen jaar hebben TNT, de gemeente en de stads- en dorps raden meerdere keren over de nieuwe brievenbussen gediscussi eerd. TNT Post wilde in eerste in stantie negen van de 28 bussen weghalen. Hier was de gemeente Veere het niet mee eens. Ook de stads- en dorpsraden protesteer den tegen het plan. Na veelvuldig overleg werd besloten dat niet ne gen maar slechts één bus moest verdwijnen. Die staat aan de Wil- genhoekweg in Serooskerke. De brievenbus in de Beatrixlaan in Westkapelle verhuist naar het woonzorgcomplex aan de Grind weg en wordt vervangen door een eenlingbus, een bus die TNT leegt als de nieuwe post wordt bezorgd. In 2010 zullen alle brievenbussen in Nederland vervangen zijn. Wij geven u SPAARPUNT Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u snéller! Bel 0800-0231231. Officier van justitie eist acht maanden celstraf voor slaan van vriendin. door Emile Calon MIDDELBURG - Zijn vriendin wil niet dat hij weer in de gevangenis belandt, stelde advocaat E. Smit. Daarbij wees hij naar een 31-jarige Middelburger die gisteren voor de Middelburgse rechtbank moest ver schijnen wegens huiselijk geweld. De man had in de nacht van 21 op 22 maart zijn vriendin ernstig mis handeld. Hij had haar die nacht zelfs proberen te wurgen. Zelf wist de man niet meer precies wat hij gedaan had. Samen met een maat had hij eerder die avond drie flessen whisky gedronken. Volgens zijn vriendin draaide die nacht zijn stemming plotseling om en beschuldigde hij haar van vreemdgaan. Vervolgens mishan delde hij haar ernstig. Voor officier van justitie J. Valente was de zaak zo klaar als een klont je. Hij stelde dat de man, gezien ook zijn strafblad, het geweld niet schuwt. Huiselijk geweld moet wat hem betreft ook streng wor den aangepakt. Hij eiste een cel straf van twaalf maanden, waar van vier voorwaardelijk. Daarnaast moet hij ook nog een maand extra de cel in omdat hij in zijn proeftijd in een café een jonge vrouw zou hebben geslagen. Smit voerde aan dat die klap in het café alleen maar een onver wachte beweging kan zijn ge weest. „Hij had daar eerder een ru zie gesust." Verder hield hij de rechtbank voor dat de man al 107 dagen in voorarrest heeft gezeten. Hij haalde een brief van de vrien din van de man aan waarin ze vraagt hem een nieuwe kans te ge ven. „Hij moet de kans krijgen om een goede vader te zijn." Ook pleit te hij voor het verplicht opleggen van een anti-alcoholcursus, n Uitspraak 8 oktober. Campingzwembad vormt geen bedreiging voor dat in het dorp. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De uitbreidingsplan nen voor camping de Witte Raaf zijn op de wijktafel in Arnemui den met applaus ontvangen. De ei genaar presenteerde het plan giste ren voor het eerst aan de bewo ners. Een enkeling had opmerkingen. Of het plan wel voldoende finan cieel onderbouwd is, vroeg een aanwezige. Volgens J. van Schaik, adviseur van de camping, is er in ieder geval tot 2016 voldoende geld. De uitbreiding moet in 2012 klaar zijn. De camping wordt straks bijna drie keer zo groot. Op Oranjeplaat komen seizoensplaatsen. Óp de camping komt onder meer een zwembad. Het zwembad moet niet gaan concurreren met het bad in Arnemuiden, zei Van Schaik. In woners van Arnemuiden krijgen wel korting op de toegangsprijs. Nü 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk www.derodepilaren.nl Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk Ans Dingemanse: „Er zijn bij het Polderhuis allerlei acti viteiten waarin je je ziel en zaligheid kwijt kan." Cees Bouma: „Naarmate je meer van de geschiedenis weet, wordt het steeds leuker." foto's Lex de Meester Poul Lous: „Ik maak graag contact met mensen. Ik ga naar de bezoekers toe en vraag: 'Hoe vindt u het?'" Bram Weststrate: „Als suppoost pak je af en toe wel eens een scholier bij zijn schoudertje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25