Zeeland Subsidie voor aanpassing huurhuis 'Een schone buurt begint bij jezelf WALCHEREN 30 21 34 Kapotte leiding is dure grap Alarm Polderdijk trok achter de schermen aan de touwtjes. Dinsdag 25 september 2007 Hiddink blijft langer in Rusland en gaat dus niet naar Chelsea Tip? redwalch@pzc.nl Opplusregeling zorgt dat mensen langer zelfstandig wonen. door Maurits Sep domburg - Huurders van de Wo ningstichting Walcheren kunnen voortaan ook subsidie krijgen om drempels weg te laten halen of kastjes lager te laten hangen als ze daardoor langer in hun huis kun nen blijven wonen. Veerse huur ders kunnen via deze opplusrege ling maximaal duizend euro subsi die krijgen. De regeling geldt voor mensen van 55 jaar en ouder die uit voorzorg hun huis willen laten aanpassen, zodat ze niet hoeven verhuizen als ze minder valide worden. Het gaat dan om kleine aanpassingen, zegt directeur M. van der Wel van de Woningstichting Walcheren (WSW). „En niet om ingrijpende veranderingen zoals verlaagde toi letten en veiligheidsbeugels. Zulke aanpassingen vallen onder de Wet Voorzieningen Gehandicapten. De opplusregeling is meer van toepas sing op veiligheid en comfort." Wie zijn huis wil laten aanpassen, kan via de Stichting Welzijn Veere gratis advies krijgen. De stichting beschikt over een groep deskundi ge vrijwilligers. De huurder moet zelf de kosten voor de materialen betalen, maar kan daarvoor maxi maal duizend euro subsidie krij gen van de gemeente Veere. De arbeidskosten die de WSW maakt, worden door de woning stichting betaald, zegt Van der Wel. „Wij hebben daarvoor geen apart potje, maar betalen dat uit 1^ Huurders van de Woningstich- ting Walcheren kunnen duizend euro subsidie krijgen voor kleine aanpassingen aan hun huis, zoals het weghalen van drempels. het onderhoudsbudget. We zullen ervoor zorgen dat er altijd voldoen de is om aanvragen te honoreren. 'Het geld is op' zullen mensen van ons niet horen." De WSW heeft in Veere pakweg 2000 huurders. Van der Wel schat dat ongeveer een kwart van hen in aanmerking komt voor de opplusregeling. Voor het einde van het jaar zal de regeling er zijn, verwacht J. Kuy- pers van de Stichting Welzijn Veere. De stichting overlegt nu met de gemeente en de WSW. Zij hopen op hun beurt een subsidie van 25.000 euro van de provincie te krijgen. Medewerkers van groenbedrijf l'Été helpen bewoners van de Middelburgse Edelstenenbuurt met het opruimen van de wijk. foto Lex de Meester Opruimweek in de Edelstenenbuurt moet verpaupering stoppen. door Forra de jong middelburg - Zwerfafval, rondslin gerende spullen en vervallen tuin tjes. Een groep bewoners van de Edelstenenbuurt in Middelburg is het zat. „Mijn zoontje kan niet meer buiten spelen met al die troep", klaagt een buurtbewoner. „Ik ken al vier gezinnen die ver huisd zijn vanwege de rotzooi." Deze week is het Wijkopruim- week in de Edelstenenbuurt. De gemeente werkt samen met Stich ting Welzijn Middelburg, Groenbe drijf l'Été, Woongoed Middelburg en de bewoners om de wijk op te knappen. Straten en perkjes wor den opgeknapt en de bewoners moeten samen de wijk weer net jes maken. Gisteren liepen vijf be woners rond met prikkers en een plastic zak. „De lage opkomst ligt vast aan de regen en 's morgens werken de meeste mensen natuurlijk ook", verzucht de in oranje hesjes gekle de groep. Om werk zitten ze niet verlegen. Door heel de wijk ligt zwerfafval en staan vuilniszakken en soms zelfs oude koelkasten in de tuintjes. Amy Seerden van Woongoed Mid delburg geeft aan dat de woning corporatie voor het groen en de straten gaat zorgen, maar dat ver der de verantwoordelijkheid bij de bewoners ligt. „Een schone buurt begint immers bij jezelf. We tre den nu ook strenger op tegen nala tige mensen." Karei van der Beek, de wijkmanager, stak gisteren ook de handen uit de mouwen. „Steeds minder mensen nemen hun verantwoordelijkheid. Die denken dat de gemeente alles wel opruimt. Maar de gemeente denkt 'Ik ken al vier gezinnen die verhuisd zijn vanwege de rotzooi' niet 'laat ik mijn rotzooi hier eens neergooien', dat doen de mensen zelf." „Onze zakken zijn al vol!", roept PvdA-raadslid Aty Harwijne. Ze is druk aan het opruimen met wat buurtbewoners. „Kunnen we ook een fietswrak aanleveren?" Onder Veere was de eerste gemeente van Zeeland die een opplusregeling op zette. Dat was vier jaar geleden. Die regeling gold alleen voor eige naren van koopwoningen. Ook zij konden duizend euro subsidie krij gen. Inmiddels hebben ruim 160 huiseigenaren zich laten adviseren over aanpassing van hun woning. Daarvan hebben vijftig mensen het huis ook echt laten aanpassen en geld gekregen. De anderen zijn daarmee nog bezig. De gemeente Middelburg twijfelt nog of zij ook een opplusregeling wil aanbieden. Wat Vlissingen doet, was gisteren niet bekend. door Lilian Dominicus 's-GRAVENPOLDER - De kosten van de kapotte rioolpersleiding ten noorden van 's-6ravenpolder lo pen op tot 'in de tonnen'. Dat meldt Waterschap Zeeuwse Eilan den. Volgens het waterschap zijn de be trokken organisaties, waaronder Rijkswaterstaat, in overleg over de verdeling van de kosten. „Het is in middels een verzekeringskwestie geworden en de verzekeringsmaat schappijen zoeken nu uit welke partijen aansprakelijk zijn", meldt een woordvoerder. De persleiding wordt waarschijn lijk komend weekeinde door mid del van een noodreparatie her steld. Daardoor zou het rioolwater weer op normale wijze kunnen worden afgevoerd naar de zuive ringsinstallatie Willem Annapol- der. Tot die tijd blijven de vijftien tankwagens rijden om het rioolwa ter van de molen bij Kloetinge, hoek Industriestraat en Van Her- tumweg en rondweg West in Goes af te voeren. De rioolpersleiding ging donder dagnacht kapot tijdens graafwerk zaamheden voor de aanleg van een gasleiding tussen Noord-Bra- brant en het Sloegebied. tussen proberen drie mensen een fietsband van een lantaarnpaal te krijgen. „Dit is wel wat anders dan in de vergaderzaal zitten. Helaas werken de meeste raadsleden de hele dag, dus zijn we maar met een klein clubje. Deze buurt moet ook eens een 'troepgroep' krijgen, net als Nieuw Middelburg. De jeugd ruimt dan de eigen rotzooi op voor een zakcentje." „Waarom liggen er nou bierblikjes op de struiken?" Wethouder Huub van Klinken kan er niet over uit. Of de opruimweek vol gend jaar weer gehouden wordt, weet hij nog niet. „We hopen dat het niet nodig is. Gewoon geza menlijk de schouders er onder zet ten. Dan wordt de buurt weer mooi. Het heet niet voor niets de Edelstenenbuurt." Tip? redactie@pzc.nl Het komt nogal eens voor dat een medewerker van dat Middel burgse kantoor zonder na te den ken naar binnen stormt. Want ja: druk, druk, druk, druk en al tijd bovenop het nieuws. Het komt ook nogal eens voor dat in de haast vergeten wordt het in braakalarm uit te zetten. Zo ook afgelopen zaterdag. De thuis gealarmeerde medewer ker - een diefin het kantoor.' - belde de collega die weekend dienst had. Terwijl het snerpende alarm snoeihard door de telefoon loeide, gaf de weekendwerker geen sjoege. „Het alarm? O, is dat het.... Ik dacht dat ik een kre kel hoorde. Die hebben dezelfde soort ritmiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23