nemen armoedebeleid serieus PZC Dinsdag 25 September 2007 j 1 5 terdicht is. Maar wanneer onze si te wordt gehackt en het is duide lijk dat het door nalatigheid komt aan onze kant, zijn wij natuurlijk aansprakelijk. We leggen voor ons zelf de lat hoog." Zowel Spanjer van Seneca als Over- beek van OIS zien de digitale kluis als een leuke service en handig om een aantal digitale stukken te ver zamelen. „Maar je hebt bijzonder weinig controle over de bescher ming ervan", aldus Spanjer. „Ach, weet je wat het is", relati veert Paul Overbeek. „We leven in een wereld waarin de risico's blij ven verschuiven. Ie kunt over straat lopen en aangereden wor den door een auto. Maar je kunt ook achter je computer blijven zit ten. Dan weet je zeker dat je niet wordt aangereden, maar dan heb je wel de kans dat binnen de kort ste keren al je persoonlijke gege vens op straat liggen. Wanneer je je bewust bent van deze gevaren zijn ze al minder erg." www. n i ksve rgete nn I www.lockertje.nl http://srs.seneca.nl/ http://www.ois-nl.eu/ Manieren om gevoelige informatie digitaal op te slaan Paul Overbeek van OIS: „Ik bewaar mijn gegevens in een gecrypte zipfile (dat is een bestand dat op een speciale manier is 'ingepakt' en vervolgens in geheimtaal versleuteld) op mijn laptop, die met een wachtwoord is be schermd. Regelmatig mail ik deze file aan mezelf. Zo kan ik op elk mo ment en waar dan ook bij mijn informatie. Dit is een beetje dezelfde ma nier waarop terroristen informatie aan elkaar doorspelen." Jan Pieter Spanjer van Seneca: „Het veiligste alternatief is je gegevens zelf te coderen met een softwareprogramma. Hierna plaats je het buitenshuis. Dat kan online, bijvoorbeeld in een digitale kluis of in een e-mailbox. Ook kan het bestand op een memorystick, dvd of externe harddisk wor den gezet en buitenshuis worden bewaard, bijvoorbeeld bij ouders. Maar dan moet je wel zorgvuldig omgaan met het 'sleutelbeheer'. Want wan neer je de digitale sleutel verliest, heb je een nieuw probleem." in het buitenland gaan wonen en werken, leder jaar in het buiten land betekent een korting van 2 procent. Die korting gaat af van de AOW, die voor een alleenstaande 915 euro bedraagt. Een alleenstaan de ouder ontvangt 1.100 euro en gehuwden of partners krijgen elk 630 euro. De gevolgen van het niet-ge- bruik van aanvullende bij stand door mensen met een onvolledig AOW zijn volgens het Verwey-Jonker Instituut groot. Door de financiële problemen ont staan grote schulden en als gevolg daarvan vaak relatieproblemen. Er ontstaan stille armoede en sociale uitsluiting. Mensen krijgen te wei nig vitamines binnen doordat ze bezuinigen op gezonde voeding en kampen daardoor met gezond heidsproblemen. Volgens de Sociale Verzekerings bank (SVB) maken in Nederland niet meer dan 35 gemeenten ge bruik van de mogelijkheid via die bankinstelling de gekorte doel groep aan een aanvullende uitke ring te helpen. De meeste andere gemeenten nemen nauwelijks de moeite hun gekorte AOW'ers op te sporen. Gemeenten overzien het probleem niet, zo concluderen de onderzoekers van het Verwey- lonker Instituut en adviseren dan ook van het SVB-project een wet telijke regeling te maken. Sinds de SVB de ouderen die 65 jaar wor den aanschrijft, zijn in Den Haag 10 procent meer aanvragen voor een aanvullende uitkering binnen gekomen. Veel gemeenten hebben het idee dat de meeste mensen niet weten dat ze recht hebben op aanvullende bijstand. Volgens ar- moedeonderzoeker René Gabriels is het hoog tijd voor een landelijke aanpak. „Dit is geen marginaal, maar een structureel probleem dat relatief groot is. Gemeenten wor den nu opgezadeld met proble men die in Den Haag veroorzaakt zijn door asociale maatregelen. Het gaat om mensen die hard ge werkt hebben voor de welvaart en het welzijn waar de nakomende generaties van genieten. Neder land is geen beschaafd land wan neer zo met ouderen wordt omge gaan." In de Randstad gaat het vooral om De Gouden Gids op mobiele telefoon Wie nog wel eens wat wil opzoe ken in de Gouden Gids, maar geen zin heeft om altijd met dat boek te zeulen, kan binnenkort terecht bij Truvo Mobiel. Onder die naam is de Gouden Gids op de mobiele te lefoon te raadplegen. Het program ma is gratis te downloaden. Het is de bedoeling dat de Truvosite uit groeit tot een soort startpagina met onder meer reisinformatie, het weer, nieuws en de interneten- cyclopedie Wikipedia. Q www.goudengids.nl Ook elektronische verzekeringspolis Nog even en niemand hoeft zijn verzekeringspolis meer kwijt te ra ken. Binnen niet al te lange tijd kan de consument kiezen voor een elektronische in plaats van een papieren polis. De minister raad heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat zo'n elektroni sche polis mogelijk maakt. Verzeke raars mochten al wel via internet verzekeringen aanbieden, maar de polis moet nog steeds schriftelijk worden verstrekt. Een elektroni sche polis moet de administratieve lasten verminderen. Uitverkocht: winkels verliezen veel geld Een winkelketen in de non-food detailhandel loopt gemiddeld een derde van haar omzet (32 procent) mis doordat klanten zonder iets te kopen weer weggaan, aldus een onderzoek van Boer 8c Croon. Als dit bedrag wordt omgerekend naar alle winkels in de door Boer 8c Croon onderzochte branches, dan komt de misgelopen omzet neer op zes miljard euro. Er wordt om zet gemist doordat consumenten ondanks hun koopintenties niets aanschaffen omdat het artikel bij voorbeeld is uitverkocht. Meer informatie www.armoedebeleid.nl (websi te over gemeentelijk armoede beleid) www.rechtopbijzonderebij- stand.nl (startpagina met veel informatie) http://home.szw.nl (Ministerie van Sociale Zaken) - www.nibud.nl (Nationaal Insti tuut voor Budgetvoorlichting) www.postbus51.nl (informatie van de rijksoverheid) Veel consumenten klagen over on bereikbare binnensteden. Als ze eindelijk een plekje voor de auto hebben gevonden, dan zijn ze een klein kapitaal kwijt aan parkeer- geld. Bouwonderneming Heij- mans heeft met de zogeheten Ul tra een oplossing bedacht voor het probleem. De Ultra is een elek trisch voertuig dat op afroep be schikbaar is. Gewoon op een knop drukken en binnen drie minuten komt de Ultra voorrijden. Het voertuig gaat binnenkort rijden op het Engelse vliegveld Heathrow. Met de Ultra snel naar de binnenstad allochtonen die moeten rondko men van een onvolledige AOW. In de grensstreken blijken veel gekor te AOW'ers voormalige grensarbei ders te zijn. illustratie Heijmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15