Samenwerking in toerisme I NIEUWS GETIPT VOOR U Opnieuw storing bij internetbankieren Dow investeert in lokaal Ik wil Bolletje Brood uit 't Vuistje I» Gezond, lekker en licht Unox begint winter zonder E-nummers Huizenprijzen Nederland stijgen pzc Dinsdag 25 september 2007 13 Groepsverblijven in Zeeland willen zich duidelijker profileren. door Jeffrey Kutterink serooskerke - Na het opgaan van Zeelandcampings in Ardoer.com, bundelen nu ook de groepsverblij ven in heel Zeeland de krachten. Het gaat om onderkomens voor groepen variërend van 10 tot 140 personen. Voor families, schoolklassen en verenigingen die een (korte) va kantie in Zeeland willen houden is het niet altijd even duidelijk waar ze terechtkunnen. Dat is dan ook één van de belangrijkste rede nen voor 21 bedrijven in heel Zee land om samen te werken, vertelt Jerina Brasser van Vakantiecen trum Serooskerke. „Sommige mensen willen een ver blijf dichtbij het strand, anderen stellen eisen aan het aantal perso nen dat op een kamer kan slapen. Het is lastig om een goed beeld van de mogelijkheden in Zeeland te krijgen. In Brabant, Drenthe en Limburg werken groepsverblijven ook samen. We weten dat groepen die aanvankelijk vakantie wilden vieren in Zeeland naar andere pro vincies zijn uitgeweken. Ze kon den hier niet vinden wat ze zoch ten. En dat terwijl er, zo bleek ach teraf, wel degelijk plaats was. Daar om hebben we besloten samen te werken." Door de samenwerking moet niet alleen de presentatie ver beteren. „We willen ook gezamen lijk adverteren en cursussen vol gen om onze kennis op peil te hou den." Jaarlijks maken volgens Brasser en kele tienduizenden mensen ge bruik van groepsaccommodaties. „Dat zijn meer dan honderddui zend overnachtingen." Behalve een gezamenlijke website, betekent het ook dat de bedrijven actief naar elkaar gaan doorverwij zen. „Het is niet de bedoeling dat we kwaliteitseisen gaan stellen aan de accommodaties", zegt Martijn de Swart van Seeburgh in Oostka- pelle. „Dit in tegenstelling tot bij voorbeeld campings van Ardoer. Het leuke is juist dat er heel veel verschillende soorten accommoda tie in Zeeland zijn. Bij de een slaap je in een schuur op de grond en kook je zelf Bij de ander zit je in een vijf-sterren-huis en wordt het eten verzorgd." De organisaties geven ook aan el kaar door als groepen zich misdra gen. „Als dat gebeurt, weten de an dere bedrijven ook dat ze met die Families, scholen en verenigin gen weten niet altijd waar ze te recht kunnen om vakantie te vie ren in Zeeland. Daarom bunde len groepsverblijven de krachten. groepen moeten oppassen." Met de oprichting van Groepenzee- land.nl komt er definitief een eind aan Groepsaccommodaties Wal cheren. Die organisatie is 19 jaar ge leden opgericht en er werkten elf bedrijven op Walcheren samen. Voor de nieuwe organisatie zijn volgens Brasser alle Zeeuwse groepsaccommodaties de afgelo pen tijd benaderd. 21 bedrijven hebben zich aangemeld. „Maar er zijn er meer. Een aantal kijkt nog even de kat uit de boom. We ho pen dat het aantal accommodaties dat zich aansluit snel groeit." ■Fjj www.groepenzeeland.nl www.gruppenzeeland.nl OSS - Unox vervangt de belangrijkste geur- en smaakstoffen in de rook worsten door natuurlijke kruiden- en specerijextracten. Het zogeheten E-nummer 621 was de onnatuurlijke smaakversterker die lange tijd niet te vervangen was. Ook het kleurende ingrediënt varkenshemoglobine wordt nu niet meer aan de rookworst toegevoegd. foto ANP Bolletje heeft weer iets nieuws: Brood uit 't Vuistje. Dat is een broodje waar Bolletje het beleg al voor je ingestopt heeft. Zodat het blijft waar het hoort. En dat is dus niet op je pas gewassen witte broek. Ze zijn per stuk verpakt, dus heel handig overal uit 't vuistje te eten. Dat maakt onze broodjes tot een gezond en heel gemakkelijk tussendoortje. Je kan kiezen uit appel-sinaasappel en tomaat-ui. Heinz Sandwich Spread Mediterraans. Haal de zon in huis met Heinz Sandwich Spread Mediterraans: een nieuwe variant van dit frisse broodbeleg, met de smaak van het zonnige zuiden. Heinz Sandwich Spread zit boordevol gezonde ingrediënten, waardoor je er onbeperkt van kunt genieten. Heinz Sandwich Spread Mediterraans bevat maar liefst 42% groenten! Deze samenstelling, met veel groenten en weinig calorieën, is uniek. Heinz Sandwich Spread bevat geen mayonaise en dat is natuurlijk goed nieuws voor je lijn! Bovendien wordt het ook nog eens op een natuurlijke manier geconserveerd, zonder conserveermiddelen. Dit alles maakt Heinz Sandwich Spread verrassend licht, gezond en veelzijdig. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mait: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u' Vorige week ook al problemen met mijnpostbank.nl. amsterdam - De internetbankie- rensite van de Postbank is gisteren weer getroffen door een storing. Op de site konden klanten geen bij- en afschrijvingsoverzichten raadplegen. De saldo-informatie en andere functies van de site werkten wel. De storing ontstond rond half elf en was tegen half drie deels verholpen, aldus een woord voerster van de bank. Werkgever wil heffing kilometers niet betalen amsterdam - Een op de vijf werk gevers is bereid de extra kosten van de kilometerhefïing aan de werknemers te vergoeden als deze wordt ingevoerd. TWee van de vijf ondernemers zijn dat niet. Dat blijkt uit onderzoek van Intomart GfK en BNR Nieuwsradio. Twee van de vijf ondernemers we ten nog niet of ze de kilometerhef fing gaan vergoeden. De helft van de ondernemers geeft te kennen tegen de invoering van de heffing te zijn, 38 procent is voorstander. Klanten kunnen weer hun bij- en afschrijvingsoverzichten raadple gen, maar bepaalde transacties bij pin- en betaalautomaten staan dubbel op het overzicht. „Het lijkt alsof de betaling dubbel is afge boekt, maar dat is niet juist. Het saldo is correct", verzekert de zegs vrouw. De bank krijgt veel tele foontjes over de dubbele afboekin gen. Vorige week waren er ook al pro blemen met bankieren via mijn- postbank.nl. De Postbank kampt de laatste paar maanden met sto ringen. Duitse banken praten over fusie op termijn frankfurt - De twee grootste Duitse banken die in handen zijn van de overheid, de Landesbank Baden-Württemberg en Bayern- LB, kunnen op termijn mogelijk fuseren. De premiers van de Duit se deelstaten Baden-Württemberg en Beieren hebben gesprekken ge voerd die zouden kunnen uitmon den tot een samengaan van de ban ken, berichtte gisteren de Britse za kenkrant Financial Times. Door de combinatie zou een van de groot ste banken van Europa ontstaan. Proeffabriek moet onderwijs en praktijk beter laten aansluiten. vussingen - De opleiding proces techniek van het ROC Zeeland in Vlissingen heeft gisteren een nieuw praktikumlokaal in gebruik genomen. Het lokaal in Technum is ingericht met een moderne minifabriek, waar leerlingen procestechniek in praktijk kunnen brengen. De in richting van het nieuwe lokaal is mogelijk gemaakt dankzij een do natie van 60.000 euro van Dow Be nelux uit Terneuzen. Een soortgelijke proeffabriek is vo rig jaar december geopend in ROC Westerschelde in Terneuzen. Ook die is door Dow gesubsidieerd. Dow investeert in onderwijs om jongeren te interesseren voor pro cestechniek. Bij Dow in Terneuzen werken 2100 medewerkers, waarvan er de komende jaren honderden met pensioen gaan. Daardoor komen er vele banen beschikbaar voor jon geren met een technische oplei ding. Voor Dow is het onderwijs en de arbeidsmarkt van Zuid Beve land en Walcheren ook van groot belang, omdat die dankzij de Wes- terscheldetunnel feitelijk om de hoek liggen. De procesindustrie is sterk vertegenwoordigd in Zee land. Om de praktijk op school zo goed mogelijk te laten aansluiten bij de beroepspraktijk is een mini- fabriek, essentieel, aldus Dow. Kleine bedrijven in de bouw draaien het best voorburg - De jaarlijkse omzet van kleine bouwbedrijven is de af gelopen zeven jaar toegenomen met 50 procent, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de hele bouwsector nam in diezelfde periode toe met ruim 25 procent. Het aandeel van de kleine bedrijven in de totale bouwomzet steeg van ruim 19 pro cent in 2002 tot 22 procent in 2007. Het aantal bouwbedrijven steeg van 2000 tot 2006 tot 82.000. apeldoorn - De gemiddelde hui zenprijs in augustus is met ruim 3 procent gestegen ten opzichte van juli. Dat blijkt uit gisteren gepubli ceerde cijfers van het Kadaster. Vergeleken met augustus vorig jaar steeg de gemiddelde koopsom met bijna 7 procent. De gemiddelde koopsom van huizen ligt op 257.921 euro. Op provinciaal niveau is de gemiddelde huizenprijs over al gestegen, behalve in Flevoland Daar nam de gemiddelde prijs a met 3,6 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13