Binnenland school treurt om gratis boek Eis acht jaar voor escort met jongens Massaal hulp voor hondje uit kluis Schiphol PZC Zaterdag 22 september 2007 7 Educatieve uitgeverijen en schoolbesturen waarschuwen voor een ramp als het kabinet het huidige budget voor de gratis schoolboeken niet verhoogt. foto Carlo ter Ellen/GPD reel 330 miljoen euro per jaar no dig om de boeken te kunnen aan schaffen, vervangen en nieuwe les methoden te blijven ontwikkelen. „Voor zover wij weten stelt het ka binet de komende jaren slechts 290 miljoen euro per jaar beschik baar. Dat is een structureel tekort van veertig miljoen euro, alleen al op de boeken." De Kort zegt dat schoolbesturen niet meer weten waar ze het van daan moeten halen. „We hebben al een structureel tekort van 150 miljoen euro op het onderhoud van de schoolpanden en 45 mil joen euro op de vervanging van zieke leraren. En nu komt dit er ook nog eens bij." Een, twee, mis schien drie jaren kunnen schoolbe sturen de gaten opvullen door hun reserves aan te spreken, stelt zij. „Maar op de lange termijn is dit niet houdbaar. Dit kan echt niet." Volgens de educatieve uitgeverijen is de teloorgang nog veel groter. „Het kabinet bouwt ieder komend jaar de budgetten voor schoolboek en af Dat terwijl er juist geld bij moet. Scholen worden steeds flexi beler in het aanbieden van hun vakken. Daar moeten speciale les boeken voor worden ontwikkeld. Maar als er geen geld voor is, dan kunnen wij het ook niet ontwikke- Aanbesteding van kinddossier moet over UTRECHT - De aanbesteding voor de ontwikkeling van het elektro nisch kinddossier moet opnieuw. De aanbestedingsdocumenten wa ren niet transparant genoeg, oor deelde de rechtbank in Utrecht gis teren in een kort geding. Het kinddossier moet informatie over kinderen die vanaf volgend jaar worden geboren stroomlijnen zodat er geen probleemkinderen meer tussen wal en schip raken. Bond: waarschuwing op mp3-spelers DEN HAAG - Muziekspelers moeten standaard zijn voorzien van een waarschuwing bij te hoog volume. Dat vraagt de Consumentenbond aan fabrikanten van muziekspelers als mp3-spelers en mobiele tele foons. Volgens de Consumentenbond lo pen jaarlijks ruim 20.000 jongeren schade op aan het gehoor door te luisteren naar harde muziek. 'Drinken cola is slecht voor zwangere vrouw' ALMELO - Cola is slecht voor vrou wen die zwanger zijn of willen worden, zegt zwangerschapsconsu- lente Diethild de Vries uit Almelo. Het fosforzuur in cola zou de opna me van calcium blokkeren, dat no dig is voor het bot-, zenuw-, bloed-, en spierstelsel van de vrucht. Zij sluit niet uit dat regel matige colaconsumptie de oorzaak kan zijn van onverklaarbare on vruchtbaarheid bij vrouwen. Condoleanceregister voor soldaat Hoogland DEN HAAG - Het ministerie van De fensie heeft gisteren op zijn websi te een condoleanceregister geo pend voor soldaat Tim Hoogland. De militair kwam donderdag tij dens gevechten in Uruzgan om het leven. Naar verwachting komt het stoffe lijk overschot van de soldaat uit Vroomshoop (Overijssel) begin volgende week naar Nederland. Ien", stelt Stephan De Valk van de Groep Educatieve Uitgeverijen (GEU). „Onzin", zegt woordvoer der Werner van Katwijk van Ouders Coo, een ouderorganisa tie die zich de afgelopen acht jaar sterk heeft gemaakt voor de invoe ring van gratis schoolboeken. „Schoolbesturen zullen veel kos tenbewuster omgaan met de in koop van boeken. Door direct in te kopen bij uitgeverijen kunnen ze tot wel 25 procent besparen. Daar heeft het kabinet gewoon al rekening mee gehouden." Ook verwacht hij dat scholen veel vaker digitaal lesmateriaal in zul len zetten. „Een update van een SCHIPHOL - Bij de marechaussee hebben zich tientallen dierenlief hebbers gemeld die het op Schip hol gevonden keeshondje in huis willen nemen. Het dier werd woensdag bevrijd uit een bagage- kluis, waar het 36 uur zat opgeslo ten. De baasjes meldden zich pas gistermiddag. Volgens de marechaussee gaat het om een Britse man en een Kore aanse vrouw. Het stel was een paar dagen naar Engeland geweest en dacht dat het hondje zo lang wel op Schiphol kon blijven. De twee moeten zich voor de rechter ver antwoorden. De keeshond ver blijft op een niet nader genoemde plek. Woordvoerder Rob Sten- acker van de marechaussee noemt de vele aanbiedingen om het hond je op te nemen 'heel leuk en goed bedoeld'. Maar justitie beslist pas na de rechtszitting of de eigenaren het dier terugkrijgen of niet. Wel of niet gratis Wat wordt wel en niet gratis verstrekt? Schoolboeken die gebruikt wor den op het voortgezet onder wijs worden volgend jaar gratis verstrekt. Onder voortgezet onderwijs valt het vmbo, mavo, havo, vwo, gymnasium en het vbo-groen van de Agrarische Opleidings Centra. Boeken die gratis worden ver strekt zijn les- en werkboeken, examenbundels, eigen leerma teriaal van de school, cd's of dvd's die voor lessen worden ingezet. Ook de kosten van licenties voor digitaal leermateriaal wor den gratis verstrekt. Niet gratis verstrekt worden leermaterialen zoals woorden boeken, een atlas, rekenmachi ne, passers, usb-sticks en lap tops. Het ministerie gaat ervan uit dat die producten ook door an dere kinderen in het gezin op nieuw gebruikt kunnen wor den. Ook blijven ouders van school gaande kinderen verantwoorde lijk voor het kopen van gereed schap of ander vakmateriaal, zo als kappersscharen, dat veelal gebruikt wordt bij vmbo-oplei- dingen. lesprogramma is goedkoper dan het drukken van een compleet nieuw boek." Maar volgens De Valk van GEU is dat een misverstand. „Iedereen denkt altijd dat digitaal lesmateri aal goedkoop is omdat je het van internet afkan halen. Maar wan neer je het over speciaal digitaal lesmateriaal hebt, dan ben je juist duurder uit." Het is volgens de GEU aan de scho len om de krachten te bundelen en samen te bekijken hoe ze voor minder geld toch dezelfde kwali teit boeken in kunnen slaan. pagina 40: drie vragen aan Bert Mar tens Justitie wil dat van Jioge eis waarschuwende werking uitgaat. ARNHEM - Het Openbaar Ministe rie (OM) heeft gisteren bij de rechtbank in Arnhem acht jaar cel geëist tegen een 45-jarige escort- baas en zijn 29-jarige echtgenoot uit Huissen, die terechtstaan voor het prostitueren van minderjarige jongens. Een 46-jarige man, die vaak als chauffeur optrad, hoorde zeven jaar cel tegen zich eisen. De officier van justitie eiste hoge straffen omdat door voortschrij dende technologie, zoals het inter net, de mogelijkheden voor het misbruik van kinderen zijn ver groot. Daarom moet van straffen voor zedendelicten liefst een nog grotere waarschuwing uitgaan, al dus de aanklager. Volgens het OM gebruikten de mannen tussen 2001 en 2006 het netwerk van hun legale homo-es cortbureau Best Boys om ook min derjarige jongens voor zich te la ten werken en meerdere van hen ook te misbruiken. Jongens wer den gefotografeerd om klanten lek ker te maken en er waren huisre gels, inschrijfformulieren en chauf feurs die maken dat er sprake is van een criminele organisatie, vindt de aanklager. Er zou ook kin derporno zijn vervaardigd. Vaak ging het volgens de officier van justitie om uiterst kwetsbare jongens, voor wie de 45-jarige zich opwierp als opvoeder of begelei der. Twee minderjarige jongens zijn bijvoorbeeld met een per soonsgebonden budget bij het Huissense echtpaar in huis ge plaatst, en namen al even kwetsba re vriendjes mee naar het huis. An dere jongens kwamen via het chat- ten op homosites met het netwerk in contact. De 46-jarige werd ook veroordeeld wegens sadistische seks met een tiener via internet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7