Zeeland De Mosselbank strijdt om golftrofee PZC Minder extra geld internaten Beveiliging Asselbergs wordt gehandhaafd KOOPZONDAG IN GOES Castria Tholen doet mee aan grote woonbeurs WANNEER? MORGEN! Mis begint drie kwartier later Colijnsplaat kan wensen uiten Wij geven u de helft cadeau! DRAKENSAGE 2007 "De Wolvensage"; "Return of the Frel" PZC Zaterdag 22 september 2007 I 3 1 BERGEN OP ZOOM - Vijf woningcor poraties, waaronder Castria Wo nen, houden op vrijdag 28 en za terdag 29 september een woon beurs voor Tholen en West-Bra bant in de Stoelemat in Bergen op Zoom. Een aanbod aan huur- en koopwoningen wordt tijdens de beurs getoond en toegelicht. Behal ve de corporaties werken ook pro jectontwikkelaars, particuliere ver huurders, banken en notarissen mee. De beurs is vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 20.00 uur open. VAN 13.00 - 17.00 Dick Schenkius, organisator van het exclusieve golftoernooi de Mosselbanktrofee slaat een balletje op de baan van De Goese Golf. foto Dirk-Jan Gjeltema Straat houdt exclusief toernooi op de 18 holes baan op de hoek. door Lilian Dominicus GOES - Het is een uiterst exclusief toernooi, dat zaterdag 7 oktober op de green van golfclub De Goese Golf gespeeld wordt. Slechts 29 mensen zijn ervoor uitgenodigd. Wie die happy few zijn? Alle bewo ners van de Mosselbank in de wijk het Goese Meer, die lid zijn van de Goese golfclub. Dat zijn er precies 29. „Zestien van de 22 huizen aan de Mosselbank herbergen een of meerdere golfers", verklaart Dick Schenkius, organisator van het toernooi. Niet zo gek natuurlijk, voor een straat die op een steenworp af stand van de 18 holes baan ligt. „Mijn vrouw Manneke en ik zijn er hier zelfs voor komen wonen. We komen uit Den Haag, daar hadden we een huis als dit nooit kunnen betalen", zegt Schenkius. Voor de zevende editie van het golftoernooi hebben zich nu acht tien deelnemers opgegeven. Daar blijft het ook wel bij, verwacht Schenkius. „Er zullen er bij zijn die met vakantie zijn, of moeten werken in het weekeinde." De Mosselbanktrofee is met recht een toernooi voor en door bewo ners van de Mosselbank. Niet al leen deelnemers en organisator, ook de sponsor, Cees Pekaar met een winkel in baby-artikelen in het centrum van Goes, komt er vandaan. „De voorbereidingen spreken we bij hem thuis door. Dat is traditioneel mossels eten, héél vervelend allemaal", knipoogt Schenkius. En de inzet van het toernooi, een mossel van serpen- tijn op een granieten sokkel, is ver vaardigd door Mosselbank-be- woonster Nicole van Abeelen. Saamhorigheid, daar draait het vol gens Schenkius allemaal om. „We helpen elkaar in de straat." Het is een instelling die hem al eerder een burgemeestersketting oplever de. Gekregen, op een feestje, van de Mosselbankbewoners: een ambtsketting met een zilverkleuri ge mossel. door Wout Bareman TERNEUZEN - De achnien schippers- internaten in Nederland, waaron der het internaat Juliana in Temeu- zen, hoeven niet te rekenen op veel extra rijkssteun. Minister André Rouvoet van Jeugd en Ge zin heeft dat laten weten aan de Centrale Stichting voor Internaten (Censis). Die luidde enkele weken geleden de noodklok. De interna ten hebben jaarlijks zeven miljoen extra nodig om de zorg op peil te houden en het personeel het sala ris te bieden waarop het recht heeft. Rouvoet wil, via een gewij zigde subsidieberekening niet ver der gaan dan 1,4 miljoen euro. De minister ziet geen reden voor een koerswijziging. Censis wil omscha kelen naar de cao Jeugdzorg, maar Rouvoet vreest dat dit verregaande financiële consequenties heeft. De intemaatskoepel is teleurgesteld over het standpunt van de minis ter. Van de gevraagde zeven miljoen euro was vier miljoen nodig voor een optimale kwaliteit van de zorg en drie miljoen voor de overgang naar de nieuwe cao. KWADENDAMME - De heilige mis in de Bonifaciuskerk in Kwadendam- me begint zondag om 10.45 uur en niet zoals eerder aangekondigd om 10.00 uur. De mis is met name bedoeld voor Poolse seizoensarbeiders. Na afe- loop is er koffie en thee. ZIERIKZEE - Burgemeester Assel bergs van Schouwen-Duiveland hervat maandag na een vakantie van vier weken zijn werkzaamhe den. Zijn beveiliging wordt ge handhaafd. Dat wil zeggen dat As selbergs door persoonlijke beveili gers wordt begeleid. De in het openbaar zichtbare mobiele poli- tie-unit die eerder voor de woning van de burgemeester stond, komt niet meer terug. „Wij doen geen mededelingen over hoe wij de ob servatie nu zullen regelen", zegt een woordvoerster van het Open baar Ministerie. Volgens haar blijft de beveiliging van kracht, omdat de burgemees ter nog steeds ernstig gevaar zou lopen. COLIJNSPLAAT - De woonstichting Zorgvoorwonen wil van de inwo ners van Colijnsplaat weten hoe het gebiedje Open Hof moet wor den ingevuld. Voordat de stichting een architect aan het werk zet, moet duidelijk zijn aan wat voor soort woningen de inwoners van Colijnsplaat behoefte hebben. De gemeente Noord-Beveland gaat met Zorgvoorwonen in zee, om dat de samenwerking bij de bouw van tien huizen in de Christinast- raat in Kats goed is bevallen. Aan de Meidoornstraat in Colijns plaat kwam 2400 vierkante meter bouwgrond vrij door de sluiting van de christelijke basisschool Open Hof. Voordat er een plan ge tekend wordt, wil Zorgvoorwonen weten of de bewoners van Colijns plaat behoefte hebben aan starters- woningen, seniorenwoningen, ap partementen of juist vrijstaande huizen met grote tuinen. Het aan tal nieuwe woningen op Open Hof is van die wensen afhankelijk. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Het blad valt. De dagen worden korter en november nadert. Tijd voor de warme gezelligheid van een knap pend haardvuur, een uitgelezen maaltijd, een mooi glas wijn of bier, en vooral een goed verhaal. Wat staat ons te wachten? Een merkwaardige, voor de trouwe bezoekers van de Sagen ver trouwde figuur maakt zijn opwachting: De Verhalenverteller. Hij is terug Omdat het publiek smacht naar een traditioneel sprookje en als daar één iemand voor kan zorgen dan is dat de verhalenverteller. Heerlijk pretentieloos vermaak met een vleugje maatschappelij ke satire en een buitengewoon mooi menu, waar de Draak tradi tioneel voor garant staat! Plaats: Hotel de Draak, Grote Markt 36-38, Bergen op Zoom Speeldata: Zaterdag 27 oktober, 3, 10, 17en 24 november en 1 december 2007 Aanvang: 19.00 uur Prijs per couvert (excl. drank): 44,50 Kaartverkoop: T 0164-252050 E-mail: info@hoteldedraak.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75