Combinatie tram en boot gouden greep KOOPZONDAG ™n IN GOES Internaat voor schipperskind krijgt een beetje MORGEN! Christiaan Ingelse speelt op orgel Wij geven u de helft cadeau! S PZC Zaterdag 22 september 2007 31 De boerderij op een opname uit 1939. foto Marijke Folkertsma Jan van Damme en de huidige bewoner Alex den Hoed. foto Marijke Folkertsma Anno 2007 is de boerderij groen aangekleed. Groener dan vroeger. foto Marijke Folkertsma terneuzen - De achttien schippers- intematen in Nederland, waaron der het internaat Juliana in Terneu- zen, hoeven niet te rekenen op veel extra rijkssteun. Minister André Rouvoet van Jeugd en Ge zin heeft dat laten weten aan de Centrale Stichting voor Internaten (Censis). Die luidde enkele weken geleden de noodklok; de interna ten hebben jaarlijks 7 miljoen extra nodig om de zorg op peil te houden en het personeel het sala ris te bieden waarop het recht heeft. Rouvoet wil, via een gewijzigde subsidieberekening niet verder gaan dan 1,4 miljoen euro. De mi nister ziet geen reden voor een koerswijziging, zoals Censis voor ogen staat. De organisatie wil om schakelen naar de cao Jeugdzorg, maar Rouvoet vreest dat dit verre gaande financiële consequenties heeft. door Piet Kleemans scharendijke - De combinatie van tram en rondvaartboot is een gou den greep. „In combinatie met de rondvaartboot is het trammuseum een dagattractie geworden", staat in een artikel in De Tramkoerier waarin teruggeblikt wordt op het eerste seizoen dat de museum tram een verbinding tussen Zuid-Holland (Ouddorp) en Zee land (Scharendijke) onderhield. Sinds april vorig jaar rijdt er weer een interprovinciale tram. Na meer dan veertig jaar keerde de tram terug op Zeeuwse bodem en dat werd in april gevierd met de in gebruikname van de halte bij de Middelplaathaven bij Scharendij ke. Voor het ritje vanaf de remise in Ouddorp naar de Middelplaat haven waar de reizigers zich vervol gens in konden schepen op een rondvaartboot bestaat veel belang stelling. Al snel bleek de dienstrege ling van de historische tram niet te handhaven. In de eerste plaats vereiste het langere traject voor de bejaarde stoomtram een smeerpau- ze. Die 'pitsstop' maakte het ritje tien minuten langer. Verder bleek dat de boot eerder aankwam dan de tram en om te voorkomen dat de bootpassagiers op het perron van eventueel slecht weer te lijden zouden krijgen werd besloten de dienstregeling daarop aan te passen. De grootste drukte kreeg het mu seum te verwerken tijdens de in middels traditionele Kinderdagen. Het was volgens de Tramkoerier drukker dan ooit. Twee dagen mas- savervoer. Er werd een extra tram ingezet en zelfs toen toen moesten de RTM' ers kinderen laten staan. Gelukkig konden ze een tram later wel mee of kwamen ze de volgende dag spe ciaal terug. VAN 13.00 - 17.00 burgh-haamstede - Christiaan In gelse bespeelt vrijdag het orgel van de Grote Kerk in Haamstede. De inwoner van Gouda tekent daar mee voor de laatste in een reeks van negen zomerconcerten die de kerk de afgelopen maanden organi seerde. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. De vroegere eigenaar/bewoner Jan van Damme. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69