Zeeland Nieuwe opzet voor jumelage Beveiliging blijft PZCI29 Vijfhonderd kinderen voor vrede SCHOUWEN-DUIVELAND 47 35 Snelle boot op Oosterschelde mocht niet volgens natuurregels Politie kijkt naar verlichting Blind Raemon Sluiter opent Davis Cup-strijd met overwinning Foutjes in declaraties van Statenfracties; geen sprake van fraude Zaterdag 22 september 2007 Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Of ze nu zitten of stonden, het vredesteken dat De wereldmeiden van SCW De Lichtboei hadden leerlingen De opbrengst gaat naar Warchild, dat gisteren met een heli- vijfhonderd kinderen gistermiddag op het terrein van de Ko- van zeven basisscholen enthousiast gemaakt om op de Dag kopter foto's maakte van het vredesteken. Die staat binnen- ninklijke Zeelandia in Zierikzee vormden, was vanuit de lucht van de Vrede samen een signaal af te geven. Gisteravond volg- kort op de website van de organisatie, die hulp biedt aan kin- niet te missen. de nog een dansactie en feest in sporthal Onderdak. deren in oorlogsgebieden. foto Dirk-Jan Gjeltema Environment centraal bij bezoek leerlingen uit Namestovo. door Ali Pankow zierikzee - Scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee maakt komende week een begin met de jumelage nieuwe stijl. De school neemt de organisatie van de jeugduitwisselingen met de drie zustergemeenten over van de gemeente. Als eerste komt vanaf woensdag een groep van 36 mid delbare scholieren uit het Slowaak se Namestovo naar Schouwen-Dui- veland. Zij verblijven hier een week in gastgezinnen en volgen een door Pontes samengesteld edu catief programma. „Doel is dat ze na afloop iets te weten zijn geko men over de omgevingsontwikke ling van Schouwen-Duiveland, Zeeland en Zuid-West-Nederland en over de Nederlandse samenle ving", zegt docent van Jole van Pontes. Samen met zijn collega D. Munnik tekent hij voor de coördinatie van de internationale uitwisselingen. Lag bij de jumela- ges oude stijl, specifiek met de zus tersteden Hatfield en Saint Hilaire, de nadruk op ontspanning, in de nieuwe opzet draait het meer om educatie. „De jumelage van Na mestovo dateert van later en heeft vanaf het begin een meer educa tief karakter", zegt Van ]ole. Het overkoepelend thema voor de ZIERIKZEE - Burgemeester Assel- bergs van Schouwen-Duiveland zal maandag na een vakantie van vier weken zijn werkzaamheden hervatten. Zijn persoonlijke bevei liging, waar voor zijn vakantie al sprake van was, blijft gehand haafd. Dat wil zeggen dat Assel- bergs door persoonlijke beveiligers wordt begeleid. De in het open baar zichtbare mobiele politie-unit die eerder voor de woning van de burgemeester werd geplaatst, uitwisseling komende week om schrijven hij en Munnik het liefste met de Engelse term Environment. Volgens hen dekt die aanduiding het beste de lading. „Het gaat im mers om meer dan milieu en om geving, maar vooral ook om de ver anderingen daarin door de jaren heen", aldus Munnik. Als aftrap krijgen de leerlingen van het Gymnazium Antona Ber- naloka uit Namestovo samen met de VWO-5 leerlingen uit Zierikzee de film An Inconvenient Truth van Scholengemeenschap Pontes Pie- ter Zeeman neemt de organisa tie van de jeugduitwisselingen met de drie zustergemeenten over van de gemeente. Al Gore te zien. De inmiddels breed uitgedragen noodkreet van deze politicus moet de scholieren inspireren voor de daarop volgen de workshops. Er gelden verschil lende invalshoeken voor de bena dering: Natuur en Techniek, Na tuur en Geneeskunde, Cultuur en Maatschappij, Economie en Maat schappij. Een vaartocht over de Oosterschelde, beklimming van de Dikke Toren, een fietstocht langs de nieuwe natuur aan de zuidkust van Schouwen en bezoek aan het Watersnoodmuseum moeten ver der bijdragen de leerlingen een in druk te bieden van het leven on der de zeespiegel en achter de dij ken en van de invloed daarop van zoet, zout en brak water. komt echter niet meer terug. „Wij doen geen mededelingen over hoe wij de observatie nu zullen rege len", laat een woordvoerster van het Openbaar Ministerie weten. Volgens haar blijft de strenge bevei liging gehandhaafd, omdat de sig nalen nog steeds van dien aard zijn dat de burgemeester ernstig gevaar loopt. Asselbergs hervat maandag weer zijn werk maar, be zoekt uit veiligheidsoverweging niet alle openbare bijeenkomsten. colijnsplaat - De provincie geeft toe geen rekening te hebben ge houden met de Natuurbescher mingswet toen zij toestemming gaf om een powerboot te laten va ren in de Oosterschelde. Dit ge beurde tijdens de Colijnsplaatse Dagen vorige maand. De Staten fractie van GroenLinks vroeg de provincie om uitleg. De Ooster schelde is een beschermd natuur gebied. Het is verboden om er met een motorboot sneller dan 20 kilo meter per uur te varen. Statenlid Leen Harpe wilde ook weten waar om het verlenen van de vergun ning niet heroverwogen is na sig nalen van natuurorganisaties. De provincie streek de hand over het hart omdat het een eenmalige ge beurtenis betrof Bovendien zou de organiserende stichting de du pe worden. Die had tijdig toestem ming gevraagd. ZIERIKZEE - De politie op Schou wen-Duiveland gaat vanaf oktober strenger controleren op de verlich ting van fietsen en brommers. Vooral de schooljeugd, die 's och tends regelmatig in het donker aan het verkeer deelneemt, wordt in de gaten gehouden. Wie zonder licht rijdt, wacht een bekeuring van twintig euro. Het project loopt tot het einde van het jaar. De vader van de pasgeboren Lie- ke liep apetrots door het kan toor. Natuurlijk was er beschuit met muisjes en natuurlijk waren er al direct foto's. En steeds weer hetzelfde verhaal en die foto's. De collega's ondergingen zijn ge sel lijdzaam. Toen die ene collega binnentrad, popelde de jonge va der om kond te doen van zijn 'wereldnieuws'. Hij schoof een briefje op het bureau: 'Ik ben va der', waarna hij na enige tijd zacht het lied 'Ik zou weieens wil len weten' van Jules de Corte aanhief. De collega reageerde di rect: „Ja Jules, die was blind." De jonge vader: En jij dan. Er ligt al een half uur een briefje voor je snufferd zonder dat je 't ziet!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67