Nog twee kandidaten £66iano Internaten krijgen 1,4 miljoen bin uit de Jonge Hoek van Dijke Louis Hemelaar Palladio H9H Medailles voor brandweerlieden Axel krijgt 'Stadstafel' om projecten sneller uit te voeren TE HUUR: Gemeenteloket Kloosterzande blijft wellicht in huidige kantoor u m Z PZC Zaterdag 22 september 2007 33 BANG OLUFSEN Loewe Bose Genieten van kortingen tot 40% PvdA-Sluis verwacht snel 'witte rook' voor nieuwe wethouder. door René Hoonhorst SLUIS - De PvdA Sluis hoopt eind volgende week een nieuwe wet houder te kunnen presenteren. De fractie verwacht de komende da gen een keus te kunnen maken uit twee overgebleven kandidaten. Afdelingsvoorzitter Adrie Ooster ling heeft een goed gevoel overge houden aan de gesprekken van de afgelopen weken. Twee weken te rug had hij samen met fractievoor zitter Robert Evers al vier geschik te kandidaten uit de regio gevon den. Na nieuwe gesprekken, ook met de fractie, zijn er nog twee overgebleven. De twee andere kan didaten zaten niet helemaal op de zelfde golflengte als de West-Zeeuws-Vlaamse sociaalde mocraten. Van de twee overgebleven kandida ten woont er één in de gemeente Sluis. De ander woont 'in het oos ten van de regio'. Oud-gedeputeer de Maria le Roy, die in Hulst woont, wordt in de wandelgangen regelmatig genoemd als een capa bele kandidaat. Oosterling gaat 'vanwege de privacy' niet in op vragen over "de "precieze woon plaats en het geslacht van de kandi daten. Hij gaf weliswaar eerder aan dat de voorkeur van de afde ling uitgaat naar een PvdA'er uit de eigen gemeente, maar meldt nu dat de woonplaats niet het belang rijkste criterium is. „We willen ook graag weten of de kandidaten in zijn voor de periode na deze. Het is niet echt goed voor de continuïteit als we over twee jaar weer moeten gaan zoeken. In de komende 2,5 jaar kan de te be noemen wethouder alvast mooi een hoop ervaring op doen." Oos terling voegt er direct aan toe dat de socialisten wel vragen naar lan gere beschikbaarheid, maar dat ze natuurlijk 'niet een te grote broek aan willen trekken'. „De peilingen van de laatste tijd geven ons niet al te veel reden tot juichen. We kunnen de kandidaten sowieso geen zekerheid geven over een vol gende periode, omdat natuurlijk lang niet vaststaat of wij een vol gende keer weer deel uitmaken van een coalitie." Wl De woonplaats is niet het belang- rijkste criterium voor een nieuwe wethouder. Hij of zij moet even tueel ook in zijn voor een volgen de periode in het college. Minister Rouvoet ziet geen reden voor een koerswijziging. door Wout Bareman TERNEUZEN - De achttien schippers- internaten in Nederland, waaron der het internaat Juliana in Terneu- zen, hoeven niet te rekenen op veel extra rijkssteun. Minister André Rouvoet van Jeugd en Ge zin heeft dat laten weten aan de Centrale Stichting voor Internaten (Censis). Die luidde enkele weken geleden de noodklok; de interna ten hebben jaarlijks 7 miljoen extra nodig om de zorg op peil te houden en het personeel het sala ris te bieden waarop het recht heeft. Rouvoet wil, via een gewij zigde subsidieberekening niet ver der gaan dan 1,4 miljoen euro. De minister ziet geen reden voor een koerswijziging, zoals Censis voor ogen staat. De organisatie wil om schakelen naar de cao Jeugdzorg, maar Rouvoet vreest dat dit verre gaande financiële consequenties heeft. De internaatskoepel is teleur gesteld over het standpunt van de minister. Van de gevraagde zeven miljoen euro was vier miljoen no dig voor een optimale kwaliteit van de zorg en drie miljoen voor de overgang naar de nieuwe cao. Showroom-modellen maken plaats voor onze verbouwing buitenmeubelen buitenverlichting tel.: 0113 567614 www.binnenuit.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In Terneuzen zijn gis teren zo'n dertig brandweerlieden onderscheiden met de brandweer medaille of de vrijwilligersmedail- le voor openbare orde en veilig heid. De onderscheidingen werd uitge reikt door burgemeester Jan Lo- nink tijdens de jaarlijkse bindings avond van de gemeentelijke brand weer in het Scheldetheater in Ter- neuzen. E. Blaauw uit Terneuzen kreeg de brandweermedaille voor 35 jaar lid maatschap van de brandweer. J. van Doeselaar uit Terneuzen, M. Francke en J. van der Staal uit Hoek, J. Houg uit Zaamslag, R. de Ruijter uit Sluis en A. de Theije uit Hulst zijn 30 jaar lid en P. van Her- mon uit Hoek is 25 jaar lid. Er wa ren ook nog zes brandweerlieden die hun 20-jarig jubileum en drie die hun 12,5-jarig jubileum vier den. De meeste jubilarissen werden te vens onderscheiden met de vrijwil- ligersmedaille voor openbare orde en veiligheid. Schouwersweg 7 Heinkenszand Promotieprijzen van 1 september t/m 31 oktober 2007 modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand tel.: 0113 561482 www.binnenuit.nl Overlegorgaan moet oplossing bieden voor verpauperde locaties. door Gino van den Broecke AXEL - B en W van Terneuzen wil len in navolging van Zaamslag en de Terneuzense binnenstad ook in de kern Axel een nieuw overlegor gaan, de Stadstafel, oprichten. Dit om eventuele klachten over voort gang van projecten sneller op te lossen. Dat zei wethouder Adhe- mar van Waes deze week in de ver gadering van de Stadsraad. In de Stadstafel komen behalve ambtenaren en wijkwethouder ook vertegenwoordigers van de woningbouwvereniging, stadsraad en stichting Axel Vooruit. „Wij ver wachten dat op deze manier de lij- Fracties hameren op het belang van een volwaardig servicepunt. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Het servicepunt van de gemeente Hulst blijft na verkoop van het gemeentekantoor aan het Hof te Zandeplein in Kloosterzande wellicht in dat ge bouw gevestigd. Wethouder Frans de Vries (Huis vesting) zei dat afgelopen donder dagavond tijdens de gemeente raadsvergadering. Hij deed dat bij de bespreking van het voornemen van het college van burgemeester nen een stuk korter zullen wor den", aldus Van Waes. Een doorn in het oog van de Axel aars is toch nog de verpaupering van het zogeheten Pand Antheu- nis op de Markt (wordt al vele ja ren over gepraat) en de invulling van de locatie drukkerij Vink en van 'Het gat van Axel' aan de Zee straat. „Het is toch wel schandalig, dat er nu al sinds 2003 allerlei po gingen zijn gedaan, commissies in het leven zijn geroepen en rond gangen zijn gemaakt, maar dat de gemeente er nog altijd niet in is ge slaagd om er überhaupt ook maar iets te realiseren", ventileerde WD-raadslid Jan van Harmeien. Voorzitter Pierre Eysackers ver wacht veel van de ambtelijke werk groep. „Ik juich zo'n nieuw orgaan zeker toe." en wethouders om voor 1,7 mil joen euro twee panden van de Ra bobank aan de Grote Markt in Hulst aan te kopen. Daarin moe ten alle publieksdiensten van de gemeente in de loop van volgend jaar worden gehuisvest. Het ge- meentepersoneel dat nu nog in Kloosterzande werkt, krijgt dan een nieuwe werkplek in het Huls ter stadskantoor. De gemeenteraadsfracties van Groot Hontenisse en de SP hamer den er bij het college nog maar een keer op dat zij vasthouden aan een 'volwaardig servicepunt' voor de inwoners van Kloosterzande en geen uitgekleed loket. Arnemuiden, Oranjeplaat 36 Bungalow gelegen bij het Veesremeer. Gestoffeerd/Gemeubileerd. 1.475,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Bloemenlaan 177 Comfortabel 3 kmr app. Centraal gelegen. Gestoffeerd. 685,- p/mnd. Direct besch. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 90 Ruim 3 kmr appartement. G estoffeerd/Cen tru m 750,- p/ mnd excl. GAV/E. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 412 Keurig 3 kmr appartement. Gemeubileerd/Gestoffeerd. 875,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Oude Markt 43 Keurige 3 kmr bovenwoning Centrum/Gestoffeerd 850,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Wilhelmina Druckerlaan 68 Ruime eengezinswoning. Gestoffeerd met 5 slaapkamers. 950,- p/mnd. excl. G/W/E. Oostburg, Brouwerijstraat 28 Eengezinswoning compleet met tuin. Woonkamer en 3 slaapkamers. 495,- p/mnd excl.G/W/E Uw woning profesioneel verhuren? Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Be! ons voor een vrijblijvend advies. w w w. S i ps Verh u u r. n I 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissinger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65