Einde aan overlast bij hevige regen Het is weer tijd voor WD bezorgd over trage ontwikkeling van glastuinbouw 3 r-T* PORS 1 1! 1 Blind Vijver Tuin 30 Zaterdag 22 september 2007 PZC Z Aanleg van gescheiden rioolstelsel in straten Axel. door Eugène Verstraeten AXEL - Over een maand of vijf is het gedaan met de wateroverlast bij hevige regenbuien in de omge ving van de Van Middelhoven- straat De Hontstraat, Te Water straat, Ferdinandstraat en het Van Deventerplein in Axel Op maandag t oktober begint aan nemingsbedrijf De Bokx met de uitvoering van omvangrijke riool werkzaamheden in die straten. De Van Middelhovenstraat gaat niet helemaal op de schop. De werk zaamheden in die straat omvatten het gedeelte vanaf huisnummer 53 tot aan de Kanaalkade. Het karwei is een vervolg op de eerder uitge voerde rioleringswerken in de Ca- landstraat, Olivierstraat en Robert- straat. Naast het vernieuwen van de be staande riolering wordt een extra riool aangelegd om regenwater apart af te voeren. In feite wordt hiermee het bestaande gemengde riool vervangen door een geschei den rioolstelsel met aparte afvoer van vuil- en schoonwater. Op het nieuwe schoonwaterriool worden straatkolken aangesloten In de Van Middelhovenstraat, De Hontstraat, Te Waterstraat, Ferdi nandstraat en het Van Deventer plein in Axel worden rioolwerken uitgevoerd. en ook zo veel mogelijk regenwa terafvoeren van de direct nabijgele gen woningen. Het water uit dit schoonwaterriool wordt straks ge loosd in de rijkswaterleiding ach ter de Van Middelhovenstraat. Na uitvoering van de riolerings werken zal de wateroverlast die tot nu toe regelmatig optrad bij hevi ge regenbuien tot een minimum beperkt moeten blijven, is de ver wachting. Na aanleg van de riolering wordt de bestrating terug aangebracht zo- atfin de huidige situatie. Trottoirs worden waar nodig voorzien van nieuwe betontegels en betonban- den. Daarnaast zal ook het huidige bon te geheel van betonstraatstenen en gebakken materiaal in de rijwegen worden vervangen. In een aantal straten worden nieuwe beton straatstenen aangebracht, terwijl een tweetal straten herbestraat worden met vrijkomende beton straatstenen. Voorafgaand aan het herbestraten van de rijwegen zal gelijktijdig de wegfundering wor den verbeterd. Tijdens het werk worden door de nutsbedrijven werkzaamheden uit gevoerd aan hun kabels en leidin gen. De werkzaamheden aan de rioleringen zullen tot eind februari volgend jaar duren, afhankelijk van de weersgesteldheid en on voorziene omstandigheden. De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd om de overlast voor be woners en belanghebbenden zo veel mogelijk te beperken. grevelingenstraat 10h 4301 xx zierikzee tel. 0111 - 45 07 10 italiaans des 1 6 n www.porskeukens.nl ZEEUWSE De vader van de pasgeboren Lieke liep zo trots als een pauw rond in het kantoor in Terneuzen. Natuur lijk was er beschuit met muisjes en natuurlijk waren er - de moderne tijd - al direct foto's beschikbaar. En steeds weer hetzelfde verhaal, steeds weer die foto's. De collega's ondergingen zijn gesel lijdzaam het was nu eenmaal z'n eerste en ze herinnerden zich vaag hun ei gen euforie bij hun eerste boreling. Toen die ene collega, die voorname Tlp? redactie@pzc.nl lijk buiten de deur werkt, binnen trad, popelde de jonge vader om kond te doen van zijn 'wereld nieuws'. Hij schoof een briefje op het bureau van de collega met de tekst: 'Ik ben vader', waarna hij na enige tijd zacht het lied 'Ik zou wei eens willen weten' van Jules de Cor- te aanhief. De collega reageerde di rect: „Ja Jules, die was blind." De jonge vader: Ja en jij dan. Er ligt al een half uur een briefje voor je snufferd zonder dat je 't ziet!" Ondernemers Perkpolder klaar voor de ontpoldering. door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - Laat maar komen die golfbaan, die (recreatiewonin gen, die jachthaven. Laat het water maar over de dijk klotsen, laat de toeristen maar toestromen. Liever gisteren nog dan vandaag. De meeste bewoners en vooral de eigenaren van agrarische grond verguizen Plan Perkpolder. Zij be kijken de initiatieven op zijn minst met argusogen. De een wil kunnen blijven boeren, de ander koestert de rust in het gebied en zit niet te wachten op verande ring. Hoe anders is het voor de plaatselijke horecaondernemers; zij kijken reikhalzend uit naar de dag dat de reanimatie van de Kop van Hontenisse begint. Want voor hen is het gebied op sterven na dood. Het wegvallen van de veer boot stond gelijk aan het stoppen van de hartslag van de regio. „Het wordt weer tijd voor een beetje ouderwets druk", zegt Mien Jonkheijm van paviljoen De Perk bij Perkpolder. Het markante cha let is al van verre te zien en wordt dit jaar twintig jaar door het stel gerund. Het echtpaar is oud-burge meester Kessen nog immer dank baar. Met zijn hulp kon het frituur- wagentje onder aan de dijk uit groeien tot wat er nu is; een groot paviljoen met terras en ruime par king. Mien zou de huidige burge meester Mulder ook heel dank baar zijn als die een snelle aanpak van de streek voor elkaar zou krij gen. „Het is hier nu zo ontzettend verlaten. We missen zelfs het sluip verkeer dat voor ons langs de snel ste weg naar de boot zocht." Het dijktoerisme is een dankbare in komstenbron voor Jonkheijm, maar een belabberde zomer gooi de roet in het eten. „Ze hebben een leuk proefstrandje aangelegd en op die paar zonnige dagen was het weer druk. Zoals het moet zijn. En dat moet weer terugko men." Natuurlijk heeft het echt paar de laatste jaren financiële schade geleden. Er was wel een mogelijkheid om in aanmerking te komen voor een schadevergoe- Het voormalige veerplein in Perkpolder ligt er verlaten bij. foto Wim Kooyman ding, maar de papierwinkel die er mee gemoeid was, had een nogal afschrikkende werking. De Jonk- heijms zetten daarom al hun knik kers in op Plan Perkpolder om al les weer in te halen. Sonja de Jon ge, 23 jaar achter de tap bij café Rue du Nord in Noordstraat, wacht ook met smart op de uit voer van Plan Perkpolder. Ook zij heeft het uit de vaart nemen van de boot gevoeld en het is in het buurtschap in de Noordhofpolder een stuk stiller geworden. „Ik snap 'We missen zelfs het sluipverkeer dat een weg naar de boot zocht' ook wel dat veel bewoners van de polder niet op drukte zitten te wachten, maar voor ons zou het gunstig zijn. Als ondernemer kijk je toch anders tegen dat soort din gen aan." Rue du Nord bestaat vol gens Sonja al meer dan honderd jaar en het zou eeuwig zonde zijn als aan deze traditie een eind zou komen. Het maakt Sonja niet zo veel uit wat er in het gebied ge daan wordt om meer volk te trek ken, als er maar iets wordt gedaan. En snel graag. Lau Huisman daar entegen, wacht rustig af. Hij had dertig jaar een goedlopende fri tuur op het veerplein, maar zon der boot geen klanten, dus toen de boot vertrok, trok hij de stekker uit het vet. Hij woont nu zowat op het veerplein, en op zijn woning rust ook een horecabestemming, dus niemand kan om hem heen. „Het is hier nu echt verlaten en van mij mogen ze ook zo snel mo gelijk beginnen met het aanpak ken van het gebied, maar ik moet het eerst zien." Huisman hoeft niet lang na te denken over de vraag of hij de horeca weer in wil in het gebied als hij de kans krijgt: „Jazeker!" Nu is het Plan Perkpol- der-gebied een oase van rust. Het getij legt een strandje bloot, water vogels peuteren schelpdieren uit het zand. De horeca wil wat meer leven in de brouwerij. „Maar", zegt Sonja, „als het er op aankomt, had ik liever de boot gehouden." door Wout Bareman TERNEUZEN - De WD-fractie in de gemeenteraad van Terneuzen maakt zich zorgen over de wel erg trage ontwikkeling van de glastuin bouw in de Kanaalzone. „Het is in de afgelopen periode oorverdo vend stil geweest rond het project glastuinbouw in Terneuzen", con stateert fractievoorzitter Erik Beu- mer. De WD'er wijst er op dat elders in het land nieuwe glastuinbouw gebieden volop in ontwikkeling zijn. Daarbij is de medewerking van gemeente en provincie voor de tuinders een belangrijke motiva tie. „De zoektocht van enkele glas tuinders in Zeeland werd afgebro ken omdat men te weinig mede werking kreeg." Beumer stelt vast dat de eerste en belangrijke 'grote vis' om het project op sleeptouw te nemen kennelijk nog niet is ge vangen en vraagt zich af of dat het gevolg is van problemen rond de grondwerving. Beumer wil van burgemeester en wethouders we ten of het feit dat de glastuinbouw nog niet betrokken is bij het over leg rond het Biopark Terneuzen geen negatieve invloed heeft op het voorspelde succes van dit park. Verder vraagt hij zich af of, als de grote Nederlandse glastuinders Ter neuzen links laten liggen, de nood zakelijke infrastructuur niet zou kunnen worden ontwikkeld met kleinere tuinders. Beumer is ook benieuwd of het havenschap- Zee land Seaports voldoende kennis in huis heeft om 'een interessante on derhandelingspartij' te zijn voor de professionele glastuinders. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle 12.000 m2 planten - vissen en natuur Vijver en tuinaanleg levenslange garantie Rana Natuurpark Vijvercentrum Welleweg 35 Dreischor tel 0111-401459 internet inf. www.hetgroenekikkertje nl Ma+zo. gesi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62