Zeeland Regio-tv is financieel onhaalbaar Treurbeuk sterft stille dood ondanks peperdure zorg PZCI29 ZONDAG GEOPEND Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 47 35 Kermis in Hulst duurt dag langer Raemon Sluiter opent Davis Cup-strijd met overwinning Foutjes in declaraties van Statenfracties; geen sprake van fraude Zaterdag 22 september 2007 Tip? redtern@pzc.nl Lokale omroepen en Zeeuws-Vlaamse TV zetten plannen door. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Regionale Raad voor Kabeltelevisie ziet weinig heil in een tv-zender voor Zeeuws-Vlaanderen. De raad acht de ontwikkeling van kwalitatief goede regionale televisie organisa torisch en financieel niet haalbaar. De drie lokale omroepen laten zich daardoor echter niet ontmoe digen. Ze zetten hun plan voor een regionale tv-zender, in nauwe samenwerking met de sluimeren de Zeeuws-Vlaamse Televisie (ZVT), door. Bij de ZVT en de omroepen liggen al geruime tijd uitgewerkte plan nen klaar voor een dagelijks tv-pro- gramma. Dat zou worden samen gesteld in samenwerking met de Vlaamse regionale 'grenszenders' Focus (West-Vlaanderen) en AVS en TV-Oost (Oost-Vlaanderen) en dagelijks een aantal Zeeuws-Vlaam se items hebben. De financiering is, vooral dankzij een aantal spon sors, zo goed als rond. Net als Scheldemond FM in De Regionale Raad voor Kabelte- levisie denkt dat regionale televi sie in Zeeuws-Vlaanderen organi satorisch en financieel veel te hoog gegrepen is. West-Zeeuws-Vlaanderen heeft Terneuzen FM onlangs van de Zeeuwse Programmaraad de fre quentie van AVS toegewezen ge kregen voor tv-uitzendingen. De lokale Omroep Hulst volgt in een later stadium. Voor de invulling van de zender zal nader overleg moeten volgen. Volgens wethouder Frank van Hul- le van Terneuzen heeft de Regiona le Raad (met de portefeuillehou ders media van de drie gemeen ten) het afgelopen jaar gepoogd eindelijk een doorbraak te bewerk stelligen in de pogingen regio-tv van de grond te krijgen. De plan nen liggen al jaren op de plank. „Wij als gemeenten hechten veel waarde aan goede regionale televi sie, maar de vele gesprekken die we hebben gevoerd, hebben ons ervan doordrongen dat het run nen van een tv-zender geen sine cure is. Bij Omroep Zeeland en AVS zijn daarmee miljoenen ge moeid en het vergt ook een goede organisatie. Wij denken dat het voor de lokale omroepen en de ZVT te hoog gegrepen is." Van Hulle benadrukt dat de gemeen ten geen zeggenschap hebben over wat zich in het regionale media landschap afspeelt. Van Hulle: „Maar we voelen ons wel betrok ken. Daarom blijven we de ontwik kelingen op de voet volgen." De lo kale omroepen en de ZVT lichten hun plannen volgende week toe. van 12.00 tot 18.00 uur Hulst* Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS door Harold de Puysseleijr hulst - Op verzoek van de horeca ondernemers en de kermiskra- mers duurt de najaarskermis in Hulst dit jaar een dag langer. De kermis begint al op vrijdag 28 september en duurt zoals altijd tot de dinsdag er op, 2 oktober. Als het een succes blijkt wil de ge meente de kermis voortaan met een dag verlengen. Wethouder Clen de Kraker opent de kermis vrijdag 28 september om 16.00 uur. Bij de kermisattrac tie 'Het voetbalspel' probeert de wethouder een bal in het doel te schieten. In verband met de ker mis vindt de weekmarkt op maan dag 1 oktober niet plaats op de Gro te Markt maar op het 's-Gravenhof- plein. De donderdagmarkt van 27 september gaat niet door. Reddingsoperatie van boomchirurgen kan oude boom niet redden. door Wout Bareman TERNEUZEN - Ooit zorgde de boom voor een gepast decor op de oude begraafplaats naast het Julianazie- kenhuis in Terneuzen. Toen de gra ven decennia geleden werden ge ruimd, bleef hij eenzaam achter. Hij leek alles te overleven, werd ruim negentig jaar oud, maar stierf uiteindelijk een stille dood. Woordvoerder Dirk Timmers van de gemeente Terneuzen: „De des kundigen hebben de officiële da tum van overlijden vastgesteld op 25 augustus 2006." Geen kaarten en zeker geen bloemen. Nou ja, de oude stam werd even omhelsd door een woekerende klimmende winde, maar die heeft inmiddels ook het loodje gelegd. Het dood vonnis van de treurbeuk werd ei genlijk al in 2003 getekend, toen de beuk een meter of tien werd verplaatst om ruimte te maken Statige beuk vormde ooit een stemmig decor op oude begraafplaats Terneuzen voor kantoorbouw. De boom lever de het keiharde bewijs voor het ge zegde 'een oude boom moet je niet verplanten'. Een klein leger boomchirurgen snelde toe, snoei de het gevaarte, verpakte de stam in jute, bemestte de grond en voor zag de boom zelfs van beregenings- buizen. Het haalde allemaal niets uit. Even leefde de treurbeuk op, maar daarna was het voorbij. Tim mers: „Met de verkoop van de grond is de verantwoordelijkheid voor de boom oestijds overgedra gen aan de nieuwe eigenaar, Dura Vermeer Bouw Zeeland. Wij heb ben alleen een oogje in het zeil ge houden." Dura bekostigde de red dingsoperatie, die tienduizenden euro's vergde en draait nu ook op voor het planten van een vervan gende boom. Timmers: „Daarover hebben we overeenstemming. De boom moet een omtrek hebben van minstens een meter en Dura moet er drie jaar voor zorgen." En de treurbeuk? Brandhout. De treurbeuk aan de Prins Willem Alexanderlaan in Terneuzen. foto Camile Schelstraete www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61