Ontwerp hoogste gebouw van het land komt niet door keuring Vermeende steengooier weer vrij Nederlander duikt op in onderzoek Maddie NVET 1 1 Meer kerken wapenen zich tegen dieven Oplichter geeft vrouw injectie Greenpeace voert actie tegen ontbossing SgtTÉACC PZC Zaterdag 22 september 2007 5 i 1 fj SJ i Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl breda - Steeds meer kerkbesturen beveiligen hun gebouwen en in ventarissen. Omdat dieven het in toenemende mate op kerken heb ben gemunt, worden alarmsyste men aangebracht. Hekwerken en glazen wanden moeten voorko men dat bezoekers vrij in de hele kerk kunnen rondlopen. Sommige kerken schakelen zelfs bewaking in. Kerkverzekeraar Donatus eist dat kerken zich goed beveiligen. „We houden wel de realiteit in het oog", zegt Donatus-directeur ]o Hermans. „Veel kerken hebben nu eenmaal het geld niet voor al te grote uitgaven op dit gebied." In fe bruari waren er inbraken in acht kerken in Zeeuws-Vlaanderen. Rijksbouwmeester: wolkenkrabber past niet tussen laagbouw. den haag - Rijksbouwmeester Mels Crouwel adviseert minister Jacqueline Cramer van Ruimte en Milieu het ontwerp voor de Belle van Zuylentoren af te keuren. De toren bij Leidsche Rijn in Utrecht zou met zijn hoogte van 262 meter het hoogste gebouw van Neder land worden en het op één na hoogste van Europa. Maar volgens Crouwel is te weinig nagedacht over de wisselwerking tussen het bouwontwerp, de locatie en het ge- bruiksdoel. In zijn advies zegt Crouwel voorstander te zijn van hoogbouw. Ook aan de randen van het Groene Hart, zoals het ge val is met de Belle van Zuylento ren, zijn wolkenkrabbers op zich geen bezwaar. „De naam geeft al aan dat het geen oneindig groen gebied is. Het contrast tussen stad en land mag daar best scherp zijn." De Rijksbouwmeester stoort zich echter aan het idee van één hele hoge toren in de verder lage en groene stad die de Vinexwijk Rijksbouwmeester Crouwel wil dat minister Cramer het ontwerp afkeurt van de Belle van Zuylen toren, het hoogste gebouw van het land dat bij Utrecht verrijst. Leidsche Rijn is. Crouwel vindt verder dat een zo beeldbepalend pand de samenleving ook iets te rug moet geven. „Je ziet het al van af kilometers afstand. Als je er dan eenmaal bent, wil je op die plek verrast worden. En dat mis ik in de plannen. Onder en boven in de toren kan gewoond worden, en in het middendeel gewerkt. Maar in het gebouw zijn amper publieke functies, zoals winkels, voorzien. De toren biedt alleen hoogte, het verdere imago blijft onduidelijk. Het moet een landmark voor Utrecht worden, maar ligt aan de rand van de stad en zelfs weg van de centrale plekken in Leidsche Rijn zelf." SON - De 18-jarige jongen uit Son die maandag werd aangehouden wegens een mogelijk aandeel bij een fataal verkeersongeval in Best dat eind april werd veroorzaakt door een gegooide steen, is giste ren vrijgelaten. Op dit moment is er onvoldoende reden om hem langer vast te houden, meldde de politie. Hij blijft wel verdachte. De recherche heeft de verdachte en diverse getuigen de afgelopen dagen verhoord. De nieuwe infor matie heeft stof voor verder onder zoek opgeleverd. Het onderzoeks team heeft nog steeds goede hoop de complexe zaak op te helderen, aldus een woordvoerster. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten. Op zondagavond 29 april kwam rond middernacht op de Sonse- weg in Best een 72-jarige vrouw uit Aarle-Rixtel om het leven, na dat iemand een zware steen had gegooid door de voorruit van de auto waarin zij zat. Haar 73-jarige echtgenoot verloor de macht over het stuur, waarna de auto tegen een boom botste. De man raakte ernstig gewond. De verdachte maakt deel uit van een hanggroep in Son die al enige tijd bij de politie in beeld was. De jongeman werd maandagavond op straat aangehouden. Hij was daar met enkele vrienden. De verdach te ontkent elke betrokkenheid, zegt zijn advocaat. De politie laat niks los over het resultaat van zijn verhoor. De recherche werkt nog steeds aan het onderzoek. Schoonmaakbedrijf MIRO Cleaning VOF zoekt per direkt voor de regio West-Zeeuws Vlaanderen: FULLTIME GLAZENWASSER m/v (in bezit van rijbewijs B). PARTTIME SCHOONMAAKSTER m/v E-mail: q-helder@zeelandnet.nl of sollicitatiebrief naar: MIRO Cleaning VOF t.a.v. Dhr. M. Kuijl, Havenstraat 48,4511 Bk Breskens GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) tel 0113-227077 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. RIJSWIJK - De Haagse Al Capone duikt op in het onderzoek naar Madeleine McCann. Donderdag doorzocht de Portugese politie het dierencrematorium van Eef Hoos in Portugal. Het crematorium Creon Starlight ligt op 50 kilometer afstand van Praia da Luz. Het Britse meisje Maddie verdween daar op 3 mei. „De agenten vroegen me drie keer of ik de ouders van het meisje had gesproken of ze kende", zei Hoos. De Hagenaar ontkent contact te hebben gehad met de McCanns. Hoos vermoedt dat zijn ex-echtge- note de kwade genius is achter de geruchten dat hij iets met de zaak Maddie te maken zou hebben. „Zij probeert hem al lange tijd in een kwaad daglicht te stellen en deed eerder aangifte tegen hem, maar die zaak leidde in Portugal tot vrij spraak", zegt advocaat Peter Plas man namens Hoos. De politie zou hebben aangegeven niet meer dan een gerucht te onderzoeken. Eef Hoos stond aan het hoofd van het beruchte Scheveningse incasso bureau Toetanchamon. Deze orga nisatie hield de Haagse regio eind jaren '80 in zijn greep met brand stichtingen en aanslagen. Hoos richtte zijn pijlen op Sijthoff Pers nadat de Haagsche Courant nega tief berichtte over Toetanchamon. In het hoofdkantoor van de uitge ver ontplofte een autobom. reusel - Een 38-jarige man uit Reusel die maandag werd opge pakt voor oplichting, heeft een zie ke vrouw uit zijn woonplaats injec ties toegediend en medicijnen ge geven, Dat maakte de politie giste ren bekend. Bij de injecties ging het om on schuldige zoutoplossingen en bij de pillen ging het om vitamine B-tabletten en cholesterolverla gers. De medicijnen zouden vol gens de man uit Amerika komen en 44.000 euro kosten. De verdachte deed zich ook voor als een lid van een bijzondere op sporingsdienst en vertoonde zich in militair uniform en auto met blauw zwaailicht. Tegen de man zijn vijf aangiftes gedaan wegens oplichting en vrijheidsberoving. Af MJTM? hout waardoor de laatste tien jaar meer dan 1,5 miljoen hectare bos is verwoest. Greenpeace wil dat het kabinet de branden een halt toeroept. foto Marcel Antonisse/ANP den haag - Actievoerders van Greenpeace vroe- moment onvervangbare oerbossen platgebrand gen gisteren vóór aanvang van de ministerraad om plaats te maken voor landbouwgrond en vee- op de Hofvijver in Den Haag aandacht voor ont- teelt. Nederland importeert ongelimiteerd pro- bossing. In Indonesië en Brazilië worden op dit ducten van die grond zoals palmolie, vlees en Keuken Kampioen is deelnemer aan: 27 SEPTEMBER T/M 7 OKTOBER www.keuken10daagse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5