port 'Die Louis van Gaal is Raborenner Mentsjov hoeft nog maar twintig kilometer voluit te gaan INFORMATIE Feyenoord heeft personele problemen Westerscheldetunnel volledig gesloten van 22.00 uur tot 5.00 uur E L 48 Zaterdag 22 september 2007 PZC Sastre (CSC) geeft zich gewonnen na etappe naar Alto de Abantos. door Harm Vonk ALTO DE ABANTOS - Zijn concurren ten hebben vandaag in de tijdrit nog twintig kilometer om Denis Mentsjov van zijn tweede eindzege in de Vuelta af te houden. Gisteren was de Rus van Rabobank op weg naar Alto de Abantos weer zo oppermachtig, dat zelfs Carlos Sas tre - de Spanjaard die aanviel tot hij erbij neerviel - met een respect vol schouderklopje capituleerde. „Zo moet je dat gebaar zien", zei Karsten Kroon, Sastres ploegmaat bij CSC. „Zo van: 'Ik heb je aange vallen, gedaan wat ik kon, maar je was de beste'. Iemand als Carlos is groot genoeg om Denis een schou derklopje te geven." De CSC-ploeg zette net als eergiste ren alles op alles om Sastre zo kort mogelijk in het klassement te krij gen. Een dag eerder brak Vladimir Efimkin, gisteren was het de beurt aan Cadel Evans. Terwijl Samuel Denis Mentsjov (Rabobank) houdt zich ook in de etappe naar Alto de Abantos staande. Hij rijdt zeer berekenend naar de eindze ge in de Ronde van Spanje. 25/26 september: oefening rampenbestrijding In het kader van de jaarlijkse oefening van het rampenbestrij dingsplan Westerscheldetunnel vindt in de nacht van 25 op 26 september een operationele oefening plaats in samenwerking met verschillende hulpverlenende diensten. De Westerscheldetunnel zal daarom van 22.00 uur tot 5.00 uur volledig gesloten zijn voor alle verkeer. Het verkeer wordt geadviseerd om via Antwerpen te rijden. Volg hiervoor de omleidingsborden. Met het oog op de veiligheid van de weggebruiker in de Westerscheldetunnel is het noodzakelijk om eenmaal per jaar een zogeheten multidisciplinaire oefening te organiseren. Het betreft een oefening waarbij het tunnelbedrijf en de hulpverle nende diensten betrokken zijn. Gezien de aard van de oefe ning moet de Westerscheldetunnel hiervoor tijdelijk volledig gesloten worden. Om de hinder hiervan voor het verkeer zoveel mogelijk te beperken, is gekozen voor de nachtelijke uren. Wilt u meer informatie? Bel Klantenservice - vanuit Nederland 0900 - 2358866 - vanuit België 0031 - 113 232 844 Of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl M.*<n|et- weer tMtyeljjk! Sanchéz de Euskaltel-ploeg ook de tweede dagzege schonk, verloor de Australiër van Predictor-Lotto zijn tweede plaats aan Sastre. Sastre had volgens Kroon zelfs gis teren nog gehoopt om Mentsjov van de troon te stoten. „Het was niet Sastre zijn doel om een plekje op te schuiven. Het was de laatste kans om de ronde te winnen. Je weet immers nooit wat gebeurt: voor hetzelfde geld heeft Mentsjov wél die slechte dag." Daarop was de CSC-tactiek ook ge bouwd: Kroon en Marcus Ljun- gqvist werden de voorposten op wie Sastre kon rekenen in het ge val hij Mentsjov zou lossen. Dat ge beurde niet. Kroon: „Het ging alle maal perfect bij onze ploeg, alleen hadden we over Mentsjov geen controle. Maar ik vind dat we als ploeg de Vuelta de afgelopen da gen kleur hebben gegeven." Die kleur ontbrak bij Mentsjov. De grijze muis volgde het groepje met Sanchéz, Sastre en Moreno (Relax) op weg naar Alto de Abantos zon der ook maar één keer op kop te komen. Ook toen Moreno voor de ritwinst demarreerde en Sanchéz pareerde, bleef Mentsjov Sastre vol gen. Berekend en in de weten schap dat hij vandaag in de tijdrit een voordelige marge heeft van ruim drie minuten. Oud-Sparta-speler Aad Andriessen wil vooruit met SSV'65. door Barry van der Hooft GOES - Aad Andriessen woont al weer geruime tijd in Bruinisse, maar is met SSV'65 pas aan zijn eerste Zeeuwse club toe. De man die als profvoetballer werd ge vormd bij Sparta, kan als trainer een aansprekend cv overleggen. Daar staan vooral clubs uit de re gio Rotterdam op, maar de komen de jaren komt daar wellicht veran dering in. „Misschien blijf ik wel zes jaar bij SSV'65", zegt Andries sen. „Of werk ik nog eens bij Hoek ofKloetinge." Andriessen groeide op bij de club uit Spangen en behoorde op zijn 27e zowat tot het meubilair van de Kasteelclub. Een zware knieblessu re betekende echter het abrupte einde van zijn carrière. „We ston den aan kop toen het gebeurde. Koploper in de eredivisie, dat was uniek voor Sparta. Door kraak beenbeschadiging in mijn knie was het over en sluiten. Nu kun nen ze er iets aan doen, aan zo'n blessure. Toen niet. Terwijl Ajax en Feyenoord die periode voor me op de tribune zaten. Ik speelde laatste man, Barry Hughes was trai ner. Ik heb vijf jaar met die man gewerkt. Fantastisch!" Met veel ploeggenoten van toen heeft hij nog altijd een goed con tact. Ronald Lengkeek is zijn boe zemvriend, Danny Blind ziet hij sinds kort weer vaak bij Sparta. „Afgelopen zondag ben ik naar Sparta-AZ geweest", vertelt An driessen. „Dan kom je elkaar weer tegen en praat je even bij." Een ploeggenoot van toen, die nu wereldberoemd is, kwam hem ook even de hand schudden. „Met Louis van Gaal heb ik altijd wel een goede verstandhouding gehad. Ik speelde laatste man, hij centraal op het middenveld. We hadden daardoor veel met elkaar te ma ken." Voor de cursus Oefenmeester 1 moest hij jaren later een analyse maken van Ajax. Daarna vroeg hij Van Gaal nog om advies over de cursus Coach Betaald Voetbal. „Ik trainde hoofdklasser Capelle en hij raadde me af aan die cursus te beginnen. Omdat er zóveel trai ners zijn die dat papiertje hebben. 'Je mag best kritisch zijn, maar wel op een goede manier' En er zitten er een heleboel werk loos thuis. Ik heb ervoor gekozen om mijn werk te combineren met het trainen van een goede ama teurclub." Andriessen weet dat veel mensen een afkeer hebben van Van Gaal, vooral omdat hij altijd gelijk lijkt te willen hebben. „Maar ik ben fan van hem", zegt Andriessen. „En aan iedereen die het wil horen, ver tel ik ook dat het een heel aardige kerel is. Als je hem kent, is het een echte wereldgozer." Aad Andriessen: „Ik wil vooruit voetballen.' foto Marijke Folkertsma Bij Capelle werkte hij drie jaar sa men met Henk Schouten. Bij SSV'65 vormen ze nu weer een duo. En net als bij Capelle willen ze wat opbouwen. „Het begin bij Capelle was heel moeilijk, maar het ging daar elk jaar iets beter", kijkt Andriessen terug. „Alleen heb ik mijn laatste seizoen daar niet afgemaakt. Ik moest ineens briefjes gaan inleveren bij de spon sors, want ze wilden elke week weten wie er wel en niet gingen spelen. Dan konden ze daar reke ning mee houden, met het oog op de selectie voor het volgend sei zoen. Daar begon ik dus niet aan. Ik weigerde die briefjes te schrij ven en kon twee dagen na een 4-0-zege bij Rijnsburgse Boys ver trekken." Via Lyra en Heerjansdam („de club is een eenmanszaak van voor zitter Janus van Peenen") beland de de oefenmeester bij Achilles Veen. „Daar heb ik drie prachtige jaren gehad. Het is een gezellige club, maar met het publiek daar heb ik wel wat moeite gehad. Je mag best kritisch zijn, maar wel op een goede manier. Mensen moeten inzien dat je ergens mee bezig bent, dat je eraan werkt. Dat was in Veen niet altijd het geval." Vandaag staat hij met SSV'65 te genover zijn oude club. Na de de gradatie uit de hoofdklasse is de start van de Goesenaren een ni veau lager moeizaam geweest, met slechts twee punten uit drie duels. „De puzzelstukjes moeten nog op de goede plaats vallen", weet Andriessen. „Veel jongens lopen nog te snel achteruit, omdat ze dat vorig seizoen een heel jaar hebben moeten doen. Maar ik wil vooruit voetballen, op dit niveau moeten we doelpunten maken. Daarvoor zullen we beter moeten worden en daar werken we hard aan." Het moet ertoe leiden dat de trai ner die altijd zijn mening durft te geven progressie boekt met zijn nieuwe ploeg. „Want ik wil het liefst met SSV'65 terug naar de hoofdklasse. Maar dan moet ik wel de vrijheid krijgen om te werken zoals ik wil. Alleen dan kan ik wat bereiken. Als dat het geval is, blijf ik misschien wel zes jaar bij SSV'65." Hoek vindt hij ook een aanspre kende dub, net als Kloetinge. Andriessen, lachend: „Maar ik denk niet dat Diederik Hiensch daar ooit nog weggaat. Ach, je weet nooit hoe het loopt." PSV beschikt tijdens de topper wel over een ruime selectie. ROTTERDAM/EINDHOVEN - Feye- noord-trainer Bert van Marwijk heeft personele zorgen door een smalle selectie. Zijn tegenstander van morgen, PSV, heeft die proble men volgens trainer Ronald Koe man niet. Daar wordt zelfs het wegvallen van Ibrahim Afellay niet als een probleem gezien. Bij de Rotterdammers is de Kore aanse aanwinst Chun-Soo Lee nog steeds niet gearriveerd, omdat zijn papieren niet eerder dan volgende week in orde zijn. Ron Vlaar staat maanden buitenspel en het mee spelen van Nicky Hofs en Luigi Bruins is onzeker. Het is puzzelen geblazen voor Bert van Marwijk („Ik hoop op een klein wonder"), omdat ook Tim Vincken, Andwele Slory en tweede doelman Sherif Ekramy geblesseerd zijn. De nood is bij Van Marwijk zo hoog dat Serginho Greene morgen vrijwel zeker al tot de selectie be hoort. De verdediger speelde na een zware knieblessure nog niet eens een wedstrijd in het tweede team. Van Marwijk: „Nood breekt wetten. Ik heb het met Serginho besproken en hij voelt zich fit." Koeman heeft dergelijke proble men niet: „We hebben veel goede spelers tot onze beschikking. En dat was afgelopen zomer ook de doelstelling. Dat bijvoorbeeld Afel lay niet speelt, is jammer, maar het zou slecht zijn als we hem niet kunnen missen. PSV heeft nu een goede groep waar veel voetbalple- zier in zit. Bij momenten is het team nog niet helemaal in balans, de omschakeling op het midden veld moet soms beter. Maar als je ziet dat wij in de duels met Vitesse en CSKA Moskou twaalf kansen creëren, dan zijn we aanvallend een stuk sterker dan voorheen." Tegenover het wegvallen van Afel lay staat de waarschijnlijke rentree van Jefferson Farfan in de beginop stelling. Dat gaat dan waarschijn lijk ten koste van Danny Koever mans. Koeman wil tegen Feye noord weer met drie spitsen wil spelen, waar Bert van Marwijk door de personele problemen mis schien nu juist van af moet zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50