Binnenland Oppositie wil stem van volk Dikke Charles is een tevreden man 29 SEPTEMBER Corporaties niet commercieel Salaris minister io procent hoger Laks wil landelijke actie tegen te lange lestijden Algemeen verkeersmedewerkers 4 Zaterdag 22 september 2007 pzc Z A T E R D A <3 KING OF THE CHANNEL KANAAL DOOR WALCHEREN GEBOUW RIJKSWATERSTAAT roeiwedstrijden gezelligheid vertier den haag - Het ministerie voor Wonen, Wijken en Integratie noemt het 'niet wenselijk' als wo ningcorporaties verder willen als commercieel vastgoedbedrijf Dat heeft een woordvoerster van het departement gisteren gezegd. Gisteren stelde de Algemene Wo ningbouw Vereniging (AWV) in het Financieele Dagblad dat het de Amsterdamse corporatie een aan tal miljoen euro per jaar zou sche len, als ze zich niet meer aan de re gels voor woningcorporaties hoeft te houden. DEN HAAG - Het kabinet heeft be sloten het huidige ministerssalaris te verhogen met 10 procent. Dat sa laris geldt als de maximumnorm voor de overige inkomens in de pu blieke sector. Dit ligt in lijn met voorstellen van de commissie-Dijk stal. Die stelde voor het salaris nog ver der te verhogen, tot maximaal 130 procent van het huidige. Zover gaat het kabinet nu nog niet. Kabinet wijst nieuw referendum over 'Europese grondwet' af. door Wierd Duk DEN HAAG - De SP, de grootste op positiepartij in de Tweede Kamer, wil een referendum organiseren over het gewijzigde verdrag voor de Europese Unie. De socialisten dienen hiertoe een initiatiefwet in. De SP krijgt in elk geval de steun van D66, GroenLinks, de Partij voor de Vrijheid en de Partij voor de Dieren. De oppositiepartijen reageren op het besluit van het kabinet om geen referendum te houden over het nieuwe verdrag. Volgens pre mier Jan Peter Balkenende is zo'n volksraadpleging 'niet nodig en niet wenselijk'. Dit zei Balkenende gisteren na afloop van de minister raad. Het besluit werd door de be windslieden van de coalitiepar tijen CDA, PvdA en Christenunie (CU) unaniem genomen. Het kabinet baseert zich op een ad vies van de Raad van State. Hierin staat dat het nieuwe verdrag zich wezenlijk onderscheidt van het grondwettelijke verdrag, de 'Euro pese Grondwet', die in 2005 door de Nederlandse bevolking werd verworpen. Uit opiniepeilingen blijkt dat 61 procent van de Nederlandse bevol king zich in een volksraadpleging over het Europese Verdrag wil uit spreken. Ook regeringspartij PvdA was lang voorstander van een refe rendum. Fractievoorzitter Jacques Tichelaar zei na de totstandkoming van het nieuwe verdrag geen reden te zien om géén referendum te organise ren. Maar volgens PvdA-staatsse- cretaris van Europese Zaken Frans Timmermans is er inmiddels geen reden meer voor een referendum omdat in de gewijzigde versie geen sprake is van een 'grondwet telijk verdrag'. ES Het kabinet ziet een referendum over het grondwettelijk verdrag niet zitten. De oppositiepartijen dienen echter een initiatiefwet in voor een volksraadpleging. De Raad van State omschrijft de nieuwe tekst als een 'klassiek wijzi gingsverdrag'. Dit vereist geen volksraadpleging - hoewel de Raad een referendum evenmin afwijst. De Tweede en Eerste Kamer kun nen het Verdrag volgens de norma le procedure goedkeuren. Het traject naar een mogelijk nieuw referendum is lang. De voor standers zijn in de Tweede Kamer aangewezen op steun uit de ver deelde PvdA-fractie. Indien de Tweede Kamer akkoord gaat, moet in de Eerste Kamer de WD-frac- tie nog steun verlenen aan het ini tiatief Balkenende kondigde aan dat het kabinet in de tussentijd verder zal gaan met het ratificatieproces. Seksbaas Geerts is blij met 25 miljoen voor zijn panden op de Wallen. door Addie Schulte AMSTERDAM - De 25 miljoen euro voor zijn achttien panden met 51 'ramen' op de Wallen was voor Dikke Charles Geerts 'an offer he couldn't refuse', vertelde Geerts' advocaat, losjes citerend uit The Godfather. De voormalige markt koopman en pornobaas hoefde er in elk geval niet lang over na te denken, zei Geerts zelf gisteren op een persconferentie over zijn deal. Ja, hij mocht gefeliciteerd worden, zei Geerts, want het was 'een hele goede prijs', die 25 miljoen. „Maar u kunt mij ook condoleren in ver band met het personeel." Dat krijgt dan wel 'een super af vloeiingsregeling' van hem, maar wordt toch maar werkloos. Twee advocaten en media-advi seur Hans Knoop vergezelden de voormalige marktkoopman en por nobaas. Geerts had volgens zijn ad viseurs 'absoluut niet' onder druk gehandeld van de Bibob-procedu- re, waarmee de gemeente vorig jaar zijn exploitatievergunning heeft ingetrokken. De advocaten hadden 'het vermoe den' dat de beschuldigingen voor de rechter toch geen stand zouden houden. Als de koop volgende maand wordt bezegeld, is die kwes tie verleden tijd. Het gaat niet al leen om het geld, legde Charles Geerts uit. „Ik heb een vrouw die 25 jaar jong er is, die heeft er geen interesse in. Ik heb drie dochters bij drie ver schillende vrouwen, met een leef tijdsverschil van steeds dertien jaar. Die hebben er ook geen inte resse in. Als zakenman van 64 jaar stel je je toch de vraag wat je gaat doen." Geerts gaat het geld 'beleg gen', zei hij. Burgemeester Job Cohen en wet houder Lodewijk Asscher hebben Seksbaas Charles Geerts. foto GPD de panden te hebben ge kocht om greep te krijgen op vrou wenhandel, witwaspraktijken en andere criminaliteit op de Wallen. Suggesties dat in de panden van Geerts vrouwenhandel zou plaats vinden, wijst de ondernemer zelf resoluut van de hand. „Als dat waar zou zijn, zou ik opgesloten moeten zitten." Geerts en zijn advocaten stoppen nu met de bezwaarschriftenproce dure. De seksbaas heeft ook nog twaalf'gewone' panden in de ros se buurt, waarvan hij nog niet weet wat hij daarmee doet. Hij verwacht niet dat andere seks- bazen hun panden nu ook gaan verkopen. „Deze transactie werkt alleen maar prijsopdrijvend. Min der ramen, betekent minder aan bod." Met de transactie verdwijnen 51 ra men op de Wallen, ongeveer een vijfde van het totale aanbod in de hoerenbuurt. De overeenkomst met NV Stads- goed wordt half oktober geëffec tueerd. Tot die tijd wil Geerts niet zeggen wat zijn privémening is over prostitutie en vrouwenuitbui ting. PETER EINDHOVEN - Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (Laks) over weegt landelijk actie te gaan voe ren tegen de onderwijstijd voor middelbare scholieren. Dat zei voorzitter Sywert van Lienden gis teren na een gesprek met het mi nisterie van Onderwijs. Volgens Laks moet de lestijd van 1040 uur minimaal terug worden gebracht tot 960 uur per jaar. De scholieren- bond eist verder dat de loze uren tussen de lessen tot een minimum worden beperkt. Nu zitten scholie ren vaak zinloos hun tijd uit op school zonder meer lessen te krij gen. Een woordvoerster van het ministerie van OCW laat weten dat de Onderwijsinspectie half ok tober een onderzoek naar de on derwijstijd afrondt. sistèr/1 V0Np N0ÖJlV£^ Vevon B.V. zoekt voor de vestiging in Middelburg: Vereisten: Geen 8 tot 5 mentaliteit, beheersen van de Nederlandse taal, collegialiteit. Wij bieden: Kans op een vast contract, goede secundaire arbeidsvoorwaarden, prettige werksfeer, variërend leuk werk. Voel jij je geroepen voor deze functie, wacht dan niet maar solliciteer! Vevon B.V. Afd. personeelszaken of info@vevon.nl Postbus 4165 Bel: 013-2132202 5004 JD Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4