Sluiter solide, Haase nonchalant PZC 147 Pereiro Sio zet een punt achter Tour van 2006 51 Raemon Sluiter doet tussen twee sets door zijn haarband goed. Hij wint 6-2 6-1 6-3 van Frederico Gil, de kopman van Portugal, foto Marcel Antonisse/ANP Tennissers moeizamer dan verwacht op 2-0 tegen Portugal. door Jeroen Mascini ROTTERDAM - Ook de vijfde Davis Cupontmoeting tussen Nederland en Portugal lijkt een zege voor de Oranje-tennissers op te gaan leve ren. Maar zo gemakkelijk als Rae mon Sluiter gisteren in Ahoy be gon, zo moeilijk had Robin Haase het in de tweede partij. De Neder landers wonnen wel allebei, waar door de equipe van Jan Siemerink met 2-0 leidt. Vanmiddag al kan het dubbel (waarschijnlijk Peter Wessels en Jesse Huta Galung) de winst op de Portugezen veiligstellen. Lukt dat, dan handhaaft het Nederlandse MADRID - De zegetocht op de Champs-Elysées heeft hij nooit mogen maken. Toch gaat Oscar Pe- reiro Sio als de winnaar van de Ronde van Frankrijk in de geschie denisboeken. „Een vreemd ge voel", vond de Spanjaard, nadat be kend werd dat Floyd Landis we- team zich in groep 1 van de Europees/Afrikaanse zone en houdt het, al moet het daar dan nog wel twee landenontmoetin- gen voor winnen, zicht op een wedstrijd om promotie naar de we- reldgroep. Lang leek het een voorspelbare dag te worden in Ahoy. Nederland is vanwege de ranking van de spelers en het thuisvoordeel de grote favo riet tegen Portugal en Sluiter ver loochende die status niet in zijn openingspartij. De Rotterdammer versloeg de Portugese kopman Fre derico Gil vlotjes in drie sets (6-2 6-t 6-3). Maar Haase had het heel wat lastiger tegen de pas zestienjari ge Gastao Elias: 6-16-1 4-6 5-7 6-2. Vooraf was de partij van Sluiter als zwaarst ingeschat voor de Neder landers, omdat Gil (135) op de we gens doping zijn gele trui moest in leveren. Echt gelukkig voelde Pereiro zich ook niet, toen hij woensdag door de wielrenunie UC1 werd uitgeroe pen tot Tourwinnaar van 2006. Er was eerder sprake van opluchting. „Eigenlijk ben ik vooral blij dat het reldranglijst niet veel onderdoet voor Sluiter (120) en veruit de best genoteerde Portugees is. Boven dien waren er meer factoren die voor druk zorgden bij de Rotter damse routinier. Sluiter had vlak na de nederlaag tegen Groot-Britta- nië geroepen dat hij moeite had met het verjongde team en de nieu we trainersstaf én hij had zijn laat ste zes potjes in de Davis Cup ver loren. Sluiter had tegen gravelspecialist Gil natuurlijk een groot voordeel van het hardcourt in zijn thuis stad, maar hij speelde ook heel be- Nederland staat in de Davis Cup met 2-0 voor tegen Portugal. Slui ter klopt Gil vrij eenvoudig, Haase heeft beduidend meer moeite met Elias. lange wachten eindelijk voorbij is", zei hij gisteren. „Maar dit voelt niet zoals andere overwinningen. Ik heb nooit de ervaring gehad om op de Champs-Elysées het zoet van de overwinning met mijn teamgenoten te delen." De coureur van Caisse d'Epargne hoorlijk. „Ik ben de hele week met deze wedstrijd bezig geweest, Het kriebelde gisteravond voor het sla pen gaan en dat was een hele tijd geleden. Ik moest winnen, maar dan moet je het ook altijd nog maar even doen." Gesteund door de vlotte overwin ning van Sluiter ging ook Haase voortvarend van start. De twintig jarige kopman van Oranje leek de nummer 794 van de wereld in drie setjes van de baan te blazen. Maar in de derde set sloeg de lacherige sfeer op de tribunes over op Haase. De nonchalance sloop in zijn spel en de talentvolle Portugees profi teerde van het groeiend aantal mis sers van de Hagenaar. Na een plas pauze en broekwissel voorkwam de Nederlandse kopman in de slot- set een blamage. is dus ernstig benadeeld door zijn valsspelende collega Floyd Landis. Toch wil de Spanjaard geen finan ciële compensatie. „Dat zou deze situatie alleen maar verlengen", zei Pereiro. „En ik wil er juist een punt achter zetten. Uiteindelijk heeft het recht gezegevierd." Hoek-speler Kesikbas kan prima spelen tijdens de ramadan Tip? sport@pzc.nl McLaren accepteert boete van 100 miljoen woking - Het Formule i-team van McLaren-Mercedes zal geen be roep aantekenen tegen de record boete van 100 miljoen dollar we gens spionage en het puntenver lies in het contructeurskampioen- schap. Dat heeft de Britse stal de interna tionale federatie FIA, die de straf oplegde, gisteren laten weten. De werelditel gaat daardoor vrijwel ze ker naar concurrent Ferrari. Voor de individuele titelstrijd had de straf geen consequenties. Dekker blijft leider in Drei-Lander-Tour frankfurt am main - Raborenner Thomas Dekker heeft gisteren zijn leiderstrui in de Duitse Drei-Lan der-Tour behouden. De derde etap pe, over 163,1 kilometer van van Lollar naar Frankurt leverde een overwinning op voor de Duitser Marcus Burghardt. De coureur van T-Mobile ontsnapte in de slotfase uit een kopgroepje van vier en hield een kleine voorsprong op zijn vluchtmakkers over. De Drei-Lander-Tour duurt tot en met morgen. Eenvoudig avondje voor NAC in Venlo venlo - Zonder zelf tot grootste da den te komen, is NAC Breda gister avond in Venlo gemakkelijk op de been gebleven tegen een pover VW-Venlo: 1-3. De drie punten brachten NAC voorlopig op de vijf de plaats in de eredivisie. Anthony Lurling bracht NAC al na 38 seconden op voorsprong. De an dere twee doelpunten kwamen op naam van Patrick Zwaanswijk en Edwin de Graaf (strafschop). Na mens VW scoorde Edwin Linssen tegen. Den Bosch laat punten liggen, RBC verliest rijswijk - Koploper FC Den Bosch heeft voor de tweede keer in een week puntenverlies geleden. De Brabanders kwamen gisteravond voor eigen publiek niet verder dan 1-1 tegen FC Emmen. Maandag stond, ook in Den Bosch, dezelfde eindstand tegen Fortuna Sittard op het scorebord. RBC Roosendaal leed de vijfde ne derlaag in het seizoen. De Brabant se ploeg verloor thuis met 1-2 van MW. RBC staat na negen speel rondes zeventiende. Goud voor Sparreboom op EK touwtrekken minehead - De uit Kwadendamme afkomstige Annieta Sparreboom is gisteren in het Engelse Minehead Europees kampioen touwtrekken geworden. Met zeven teamgenotes pakte ze de hoofdprijs in de klasse 520 kilo. De 35-jarige Sparreboom, lid van de club Jagersrust uit het Brabant se Schijf, kwam donderdag ook al in actie. In de categorie 560 kilo werd ze vierde. - -- WiIKSHB 3 s4 -- Peugeot 407 SW XR 1.6 hdif 16V pack 2005, stationwagen, diesel, blauw, 139.945 km. Luxe voiture met de nieuwe pittige 1600 dieselmotor 110 pk HDI. Peugeot Partner mpv vtc 1.6i 16v 2005, stationwagen, benzi ne, grijs, 56.024 km, airbag, ABS, airco, cruise control, centrale vergrendeling, elektr. ramen, metallic, mist lampen, radio-cd, stuurbe krachtiging, startonderbreker, ■fe Mercedes-Benz E-klasse E200 Classic, auto is als nieuw 2006, sedan, diesel, zilver grijs, 8.960 km. Schitterend mooie Mercedes. Kom langs voor een bezichti- ging en een proefrit. prijs 19.950,- reispartner. prijs 14.950,- prijs 39.950,- Autobedrijf RIDA - Terneuzen - 0115-613690 - Kijk op www.rida.nl voor ons actuele aanbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49