Zeeland Duinlust heeft 't voor het uitkiezen De schitterende MOEZELSTREEK SflP voor de lezers van deze krant! 4-/5-/8-daagse autovakantie Duitsland KRA5.NL PZC Zaterdag 22 september 2007 3 7 In de rubriek de Smaak van Edith en Raymond laten de redacteuren zich deze maand leiden door lezerstips. Edith Ramakers ging naar Eetcafé/Pension Duinlust in Dishoek Bij Duinlust kun je ongedwongen en lekker eten en de plek is won derschoon. Verwacht geen culinai re hoogstandjes of liflafjes. Je krijgt er eer lijk, vers eten en het is er niet al te duur. Geen rommel uit pakjes of blikjes dus. Dat is in een notendop een lezerstip, die uitnodigt om getoetst te worden. De pret van een etentje Duinlust begint thuis al. Gaan we fietsend onderlangs de duinen over het mooie fietspad naar Dis- J)e m(i(k M Ütili j hoek of pakken we toch maar de auto, en maken we een wandeling door dui nen, Duinlust is namelijk op zijn mooist als pleisterplaats. We besluiten te wande len. De temperatuur is goed, deze mooie herfstavond. We willen zo lang mogelijk buiten zitten en krijgen onze voorgerech ten op het terras. De badgasten die deze avond op de vingers van een hand te tel len zijn, dalen langzaam het hoge duin af Yuri Henderikse, eigenaar van Duinlust, zegt later op de avond dat Duinlust bij mooie dagen haast overlopen wordt met badgasten, die vaak allemaal tegelijk te rugkeren van het strand. „Ken je die re clame met de gamalenpellers?" De pel ster ziet schepen op haar afkomen, die uitpuilen van de garnalen en die alle maal gepeld moeten worden. „Dat gevoel hebben we weieens. Het is voor het per soneel rennen of stilstaan." Met driehonderd eters op topavonden moet er doorgewerkt worden. Deze door deweekse avond zijn er maar acht tafel tjes bezet. Een mooie bezetting, waar voor de twee serveersters hun hand niet omdraaien. De salade van lauwwarme geitenkaas met spekjes, appel (8,50 euro, voor 2 eu ro meer krijg je een maaltijdsalade) is tra ditioneel en met zorg bereid. Ie krijgt Yuri en Suzan Henderikse van pension/eetcafé Duinlust in Dishoek. wat je vraagt. De trio van Hollandse gar naal bestaat uit een garnalenkroket, een bisque van garnalen een tomaatje gevuld met Stellendamse garnalen (9,50 euro). Onze complimenten voor de kroket en de bisque en ook al ben ik geen fan van gevulde tomaten, dit tomaatje is toch lek ker. Het is nog wat vroeg in het jaar voor eend, maar de gerookte eendenborst spreekt aan (18,50 euro). Het roze-rode vlees ligt op een bedje van witte kool en een aardappelkoekje a la rosti en frietjes worden erbij geserveerd. De salade is op merkelijk fris en wordt goed afgemaakt met geschaafde parmezaanse kaas. De cranberrysaus is van grote klasse. Waar schijnlijk kijken Els en Ron Henderikse, ouders van Yuri en eigenaren van voor heen de Middelburgse sterrenzaak Het Groot Paradijs over de schouder mee van de jonge ondernemer en zijn vrouw. Het tweede hoofdgerecht is een vegetari- foto Ruben Oreel sche pasta van spinazie en gorgonzola- kaas, die rijk bestrooid is met cashewno ten voor 13,50 euro. Een weinig verras sende pasta. Punt van kritiek is dat het bord van de gerookte eendenborst koud was. Maar toch, dat kunnen we gemakke lijk vergeven, er is iets anders, iets per soonlijks waarschijnlijk, wat we echt jam mer vinden. We hadden in een eetcafé een lossere, haast huiselijke sfeer ver wacht, met bijvoorbeeld een leestafel in het midden en geanimeerd geroezemoes, kwinkslagen en verrassende momenten. Maar deze doordeweekse dag klinkt ge dempte achtergrondmuziek en kunnen we haast het gesprek aan het tafeltje naast ons volgen. Eetcafé/pension Duinlust. Dishoek 18,4371 NS Dishoek, tel: +ii-(o)ii8-ssiSi4- www.Duinlust.info. Apart gedeelte voor rokers. Toilet op de eer ste verdieping. 1^eoot*detiu0 Prijs/kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Heldere en lich te zaak. Conclusie: Duinlust houdt het midden tussen een restaurant en eetcafé. Door een keuze te maken zou Duin lust aan kwaliteit winnen. We voelden ons als gast op het verkeerde been ge zet. Mooie wijnen trouwens, die de fa milie zelf uit Frankrijk haalt. Kijk voor eerdere afleveringen op: www.pzc.nl/smaakvan onvoldoende goed matig uitstekend voldoende T Gratis wijnproeverij! L Normaal vanaf 79, nü met actiecode... Spectaculair reisnieuws! Speciaal voor u als lezer van deze krant hebben we een fantastische autovakantie naar de schit terende Moezelstreek samengesteld en nü voordeliger dan ooit. Als lezer van deze krant krijgt u namelijk een korting van 10 per persoon, middels de actiecode WEG40001! Een 4-daagse autovakantie boekt u dan voor de voordelige prijs vanaf slechts 69 en hierbij is het ontbijtbuffet en een wijnproeverij ook nog eens inbegrepen! Dit kunt u toch niet aan u voorbij laten gaan? Wacht dus niet langer met het boeken van deze aanbieding, want VOL=VOL! HOTEL LELLMANN U verblijft in het 3-sterren Hotel Lellmann. Dit hotel ligt direct aan de Moezel, in het centrum van het wijnstadje Lóf. Het hotel beschikt over o.a. overdekt zwembad (gra tis), lift, restaurant en een bar. Ook beschikt het hotel over een sauna en solarium (tegen betaling). Uw comfortabele kamer is voorzien van badkamer met douche, toilet, tele foon, televisie en minibar. Er zijn tevens kamers met balkon en moezelzicht te boeken tegen een toeslag. TIPS VOOR UITSTAPJES Löf is een wijnstadje en is gelegen langs de Moezel. Het ligt niet ver van de stad Koblenz, het centrum van de wijn handel, waar de Moezel en de Rijn samenkomen. In deze stad moet u beslist een bezoek brengen aan de Deutsche Eek. Neem ook een kijkje bij één van de Weinstuben, waar elk huis een ander wijngebied symboliseert. Daarnaast is het zeker de moeite waard om een bezoek brengen aan bekende wijnplaatsjes als Wittlich, Traben-Trarbach en Cochem. Cochem is één van de populairste plaat sen aan de Moezel. Het is een fraai gelegen stadje met op de wijnhellingen een romantisch kasteel. Door de gezellige steegjes en pittoreske straatjes met leuke vakwerkhuizen is het heerlijk slenteren. Tot slot noemen we de wijnoogsten in diverse plaatsjes aan de Moezel in september en oktober. U ziet het, u hoeft zich geen moment te vervelen tijdens deze heerlijke vakantie in de schitterende Moezelstreek. 4 dagen vrijwel iedere vrijdag van 14/9 t/m 2/11 5 dagen vrijwel iedere maandag van 17/8 t/m 29/10 8 dagen vrijwel iedere vrijdag van 14/9 t/m 26/10 v.a. 69 v.a. 89 v.a. 139 Inclusief: logies, ontbijtbuffet, wijnproeverij. Exclusief: vervoer, reis- en annuleringsverzekering. Prijzen zijn p.p., gebaseerd op een bezetting van 2 pers. Voor meer informatie en boekingen: Uitgebreide reisbeschrijving en online boeken zie www.kras.nl/lr17518 24 uur per dag, 7 dagen per week Of bel met: 0900 - 9697 15 cpm), o.v.v. reisnummer LR 17.518, actiecode WEG40001 «c»» Alleen met deze actiecode komt u in aanmerking voor deze speciale lezerskorting. waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39