Zeeland Vanaf de boulevard fiets je zo de duinen in PZC Burgemeester blijft nog langer beveiligd KOOPZONDAG IN GOES Scheldemond heeft de op één na beste sportklas WANNEER? MORGEN! Pasar Malam bij de Stadsring pzc Zaterdag 22 september 2007 31 vlissincen - Een selectie van leer lingen van de sportklassen van scholengemeenschap Schelde mond is gisteren op de tweede plaats geëindigd tijdens een lande lijk toernooi voor scholen met sportklassen. De wedstrijd was in Grootebroek. Scheldemond had 32 leerlingen uit verschillende twee de klassen naar het toernooi ge stuurd. Docenten waren zeer tevre den over het resultaat. „We zijn nét geen eerste geworden", zei S. Schrier. Het Vlissingse meisjesvoet balteam eindigde wel als eerste. VAN 13.00 - 17.00 Veranderingen kuststrook tussen Westduin en Nolledijk voor kustversterkingsplan PZC Willem Adriaansens, Rolant Quist bron waterschap Zeeuwse Eilanden Nolledijk en Westduin wachten ingrijpende metamorfose. door Joeri Wisse vlissincen - Wie over twee jaar het kustgebied tussen de Vlissing se boulevard en Dishoek bezoekt, zal zich misschien even afvragen of hij verdwaald is. Zo zal hij een megaparkeerterrein met horecapaviljoen aantreffen op de plaats waar nu akkerland en weelderig begroeid duingebied el kaar in alle rust ontmoeten. Pavil joen Hoge Duinen zal eveneens onvindbaar zijn. Het restaurant en de weg die er naar toe leidt, zijn dan bedolven onder een vijf meter dikke laag zand. Die laag zand vormt de nieuwe duinen die no dig zijn om van één van de zwak ke schakels in de Walcherse kust weer een solide zeewering te ma ken. De Nolledijk zal aan weerszijden worden voorzien van nieuwe be kleding die de kracht van de gol ven voor jaren moet doorstaan. Aan beide kanten zullen de stenen worden bedekt met zand, zodat de dijk een 'duin-look' krijgt. Twintigduizend vrachtwagens vol zand zouden er nodig zijn om het gebied aan te pakken. Tot opluch ting van omwonenden heeft het projectbureau Zwakke Schakels een andere methode gevonden om de 400.000 kubieke meter zand van zee aan land te krijgen. Enorme buizen over het strand en de duinen pompen straks vanaf zandzuigers het Noordzeezand naar een depot, waarvandaan het IT1 Begin volgend jaar start de kustversterking tussen hotel Westduin en de Nolle. Daarbij moeten groen en wegen wijken voor nieuwe duinen. verspreid wordt om nieuwe dui nen aan te leggen.Waar die nieu we duinen komen, is al binnen een half jaar goed zichtbaar. Nog voor het broedseizoen moeten de struiken en bomen in het Nolle- bos, op de Nolledijk en langs Zwa nenburg gerooid worden. Het verlies van dit groen wordt ge compenseerd door de aanleg van een nieuw bos (zie kaart). De vijf grondeigenaren van het akkerland dat daarvoor is bestemd, zijn mo menteel in gesprek over de ver koop van hun eigendom. Met de komst van de nieuwe dui nen verandert er ook veel op het gebied van de infrastructuur. Zo is het straks mogelijk om vanaf de boulevard over een geasfalteerd pad de duinen in te fietsen naar Dishoek. Die verbeterde fiets- en voetpaden over de nieuwe duinen kunnen straks ook gebruikt worden door werkverkeer. Bovendien worden de twee bestaande parkeerterrei nen, onderaan de boulevard en achter hotel Westduin, compleet vernieuwd. Overigens moeten de algemene vergadering van het waterschap en de Provinciale Staten de plannen nog wel goedgekeuren. Kleding Voor kids teens Maten vanaf 92-176 en maten St. Janstraat 10 Middelburg Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. zierikzee - Burgemeester Assel- bergs van Schouwen-Duiveland zal maandag na een vakantie van vier weken zijn werkzaamheden hervatten. Zijn persoonlijke bevei liging, waar voor zijn vakantie al sprake van was, blijft gehand haafd. Dat wil zeggen dat Assel- bergs door persoonlijke beveiligers wordt begeleid. De in het openbaar zichtbare mo biele politie-unit die eerder voor de woning van de burgemeester werd geplaatst, komt echter niet meer terug. „Wij doen geen mede delingen over hoe wij de observa tie zullen regelen", laat een woord voerster van het Openbaar Ministe rie weten. Volgens haar blijft de strenge beveiliging gehandhaafd, omdat de signalen nog steeds van dien aard zijn dat de burgemeester ernstig gevaar loopt. Asselbergs hervat maandag weer zijn werk maar bezoekt uit veiligheidsover weging niet alle openbare bijeen komsten. Asselbergs wordt beveiligd sinds de rechtszaak tegen een man uit Bruinisse die hem bedreigd had. De man is veroordeeld tot drie we ken cel en drie weken voorwaarde lijke gevangenisstraf. Hij is inmid dels weer op vrije voeten. Eind au gustus vertrok de burgemeester op vakantie. Het bewakingshuisje dat voor zijn deur stond, is toen weg gehaald. middelburg - In boksschool de Stadsring in Middelburg wordt vandaag en morgen een Pasar Ma- lam gehouden. Er zijn kraampjes met oosterse producten, snacks, sieraden, kleding, keramiek en wie rook. Verder is er een tentoonstel ling van Rob Wild met krissen wa jangpoppen. De band Bersatu uit Oost-Souburg treedt beide dagen op en er is een bingo. De toegang tot de markt is gratis. Hij is op za terdag van 14.00 tot 23.30 uur open en op zondag van 12.00 tot 20.00 uur. De Stadsring is te vin den aan de Kruitmolenlaan 185.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33