Buren Middelburgs asiel niet blij met extra blaffers 'In Mongolië hebben we de beste tijd gehad' pnpoa Vogels krijgen eigen eilandjes in Grevelingen Afrika zingt Vijver Tuin 30 Zaterdag 22 september 2007 PZC W Jacques en Roland de Wit haalden in hun oude Nissan Patrol na een barre tocht Peking. foto Lex de Meester Veerenaar haalt voor het goede doel Peking in een oude barrel. peking - De Jongens van de Wit hebben de 'Peking Challenge' ge haald. Veerenaar Roland de Wit (50) begon vier weken geleden aan het avontuur samen met zijn twee jaar oudere broer Jacques. De Veere-Peking rit van meer dan elf duizend kilometer maakten zij in een vierentwintig jaar oude Nis san Patrol. Ze haalden met hun reis een paar duizend euro op voor SOS-Kinderdorpen. „We hebben Peking, ons einddoel, gehaald!", roept Roland de Wit en thousiast door de telefoon. „We werden op de Nederlandse ambas sade ontvangen met champagne en vuurwerk. Alles was heel erg feestelijk en wij stonden daar in onze stoffige kleding." Bij het ho tel stond een grote groep Chine zen op de broers te wachten. „De mensen hier zijn allemaal erg on der de indruk, maar dat we vanuit 'E'en man stond er zelfs op dat we in zijn bed sliepen' Nederland met een oude auto zijn gekomen in plaats van met een vliegtuig, vinden ze maar dwaas." Het duo schreef zich als eerste team in voor de Peking Challenge. Speciaal voor de tocht richtten ze de stichting Jongens van de Wit op. Samen met veertien andere teams vertrokken ze op 26 augus tus vanuit Nederland in voertui gen die niet meer dan vijfhonderd euro mochten kosten. Wonder baarlijk genoeg haalden alle auto's de eindbestemming, op één na. „De hele trip was fantastisch, maar ook erg zwaar. De afgelopen vier weken leken wel een film die snel aan je voorbij trekt. Soms slie pen we maar vier uur in twee da gen of hadden we autopech op de meest vervelende plaatsen. De au to werd dan weer gerepareerd met onderdelen die we toevallig ergens vonden." Vooral Mongolië was uit dagend voor de broers en hun oude barrel. „In Mongolië hebben we de meeste pech, maar ook de mooiste tijd gehad. De natuur daar was zo mooi, maar er waren dan ook geen wegen. Alleen blub- berpaadjes, 2800 kilometer lang. We zaten geregeld ergens vast en konden niet harder rijden dan veertig kilometer per uur. De ont beringen gaven je wel voldoening. Ie kon ze toch maar trotseren." De bevolking van Mongolië heeft het hart gestolen van Roland de Wit. „We hebben daar echt de meest ontroerende momenten be leefd. Ze zijn allemaal zo gastvrij. Ze ontvangen je alsof je de konin gin bent, geven je te eten en te drinken. Één man stond er zelfs op dat we in zijn bed sliepen. Hij ging zelf op de grond liggen." Gelukkig is er naast (auto)pech niets vervelends voorgevallen. „We hebben alleen spannende mo menten gehad. Zo kwamen we er een keer na een half uur rijden achter dat we in een rivier reden. Deuren open, water eruit. En maar weer achteruit terugrijden. Echt, de reis is in geen woorden te beschrijven." In totaal heeft de Pe king Challenge vijftigduizend euro voor goede doelen opgebracht. De broers schenken hun deel aan SOS-Kinderdorpen omdat 'wereld- verbeteren bij kinderen begint.' pFjf Meer informatie is te vinden op www.veere-peking.nl Van één klacht in de maand naar meerdere telefoontjes in de week. door Selma Osman middelburg - Het probleem met blaffende asielhonden heeft zich verplaatst van Vlissingen naar Mid delburg. Sinds het Vlissingse asiel alleen maar katten' opvangt, heb ben bewoners van de nieuwe woontorens op het bunkerterrein de beloofde rust gekregen. Maar in Middelburg zijn buren van het asiel aan de Oostperkweg niet blij met de extra blaffers. Begin deze maand verhuisden acht honden naar Middelburg. Vol gens medewerkster Simone van Randwijk zijn de klachten sinds dien toegenomen. „Vroeger wer den we gemiddeld een keer in de maand gebeld door een van de bu ren. Nu krijgen we wekelijks meer dere telefoontjes." Ze kan de kla gers wel begrijpen. „Er zijn meer blaffers bij gekomen, allemaal gro te jongens. In de zomer hebben Auto slaat over de kop bij aanrijding vlissingen - Bij een aanrijding op de Nieuwe Vlissingseweg is don derdagavond een personenauto over de kop geslagen. De 28-jarige bestuurster van die auto is naar het ziekenhuis in Vlissingen ge bracht. Een 19-jarige automobilist uit Middelburg wisselde van rijstrook en zag te laat dat de auto van de Middelburgse nog op de rechterbaan reed. Beide auto's raakten beschadigd. Wijkdag bewoners Nieuw Middelburg middelburg - Bewoners van de wijk Nieuw Middelburg kunnen vandaag naar een wijkfeest bij het AZZ-gebouw en het omliggende terrein. Het feest is een initiatief van enkele bewoners van Nieuw Middelburg om heel de wijk met elkaar kennis te laten maken. Het programma begint om 9.30 uur en duurt tot 17.30 uur. Er zijn diverse activiteiten voor alle leeftijden. zonnemaire - Staatsbosbeheer is begonnen met de aanleg van twee eilanden in het Grevelingenmeer. Die moeten in de toekomst 'kaal' blijven, waardoor vogels als het vis- diefje, de dwergstern en de strand- plevier er kunnen broeden. De huidige eilanden in de Greve- lingen, zoals Hompelvoet en Stam perplaat, raken steeds meer be groeid. Dat geeft vogels minder ge legenheid er te broeden. Hun aan tal neemt daardoor flink af Er komt niet méér grond in De Greve- lingen. De nieuwe eilandjes zitten nu namelijk nog vast aan respectie velijk Hompelvoet en de slikken van Flakkee. Door geulen te gra ven snijdt Staatsbosbeheer ze af. veel mensen de ramen open en dan hou je de herrie niet tegen. We zitten tegen een woonwijk aan." Aan de Langeleenweg in Vlis singen is het stil geworden. Assis tent-beheerster Marijke de Nooijer mist de kwispelende viervoeters. „]e hoort geen blafje meer. Heel ongezellig." De Vlissingse honden moesten weg omdat vlak bij het asiel drie woontorens zijn gebouwd. Het wachten is op de nieuwbouw van een Walchers asiel. Voorlopig be taalt de gemeente Vlissingen de opvang in een dierenpension als de hondenhokken in het Middel burgse asiel vol zitten. Geen ideale oplossing, vindt Van Randwijk. „We willen mensen die een hond komen uitzoeken liever niet van hot naar her sturen. Bovendien kennen wij het karakter van de Het dierenasiel Middelburg krijgt volgens een medewerkster meer klachten over blaffende honden. Sinds begin september vangt het ook de Vlissingse viervoeters op. Waterschap oefent in sluiten coupures middelburg - Waterschap Zeeuw se Eilanden houdt deze nacht na 0.30 uur een oefening in het slui ten van coupures. Het gaat om de coupures bij 's-Heer Arendskerke en bij Arnemuiden. Coupures zijn onderbrekingen in een dijk door een spoorlijn of weg. De proefslui- ting wordt gedaan om in geval van nood de coupures te kunnen slui ten en om te testen hoe lang dit proces duurt. Vrouw lichtgewond bij botsing met bus Middelburg - Een 49-jarige Middel burgse is gisteren rond 16.30 uur op de Langevielebuitenbrug in haar woonplaats aan de dood ont snapt. Een bus moest uitwijken en reed de vrouw op de fiets omver. Daarbij kwam zij gedeeltelijk on der de bus terecht. Wonderwel moest de vrouw met 'slechts' een pijnlijke arm en schouder naar het ziekenhuis. Volgens projectleider William van der Hulle is er geen gevaar dat de eilandjes op termijn ook begroeid raken. „De eerste twee jaar moe ten we de natuur misschien nog een handje helpen, maar daarna zal het allemaal vanzelf gaan." De eilandjes worden er speciaal op ingericht. „De grond wordt opge hoogd met een schelpenlaag. Daar houden vogels van. In de zomer blijven de eilandjes droog, maar in de winter lopen ze onder. Het zout zorgt er dan voor dat er niks groeit." Het eiland in de slikken wordt vijftien hectare groot; zo'n dertig voetbalvelden. Dat aan de westpunt van Hompelvoet is een kleintje; nog geen twee hectare. hond niet." Van de noodopvang is nog geen gebruik gemaakt. De asiels in beide steden zijn gefu seerd om samen een nieuw asiel te maken aan de Poortersweg in Vlis singen. Ook de dierenopvang in Middelburg wordt door bouwplan nen bedreigd. Voorzitter Wim Me ijer van Dierenasiel Walcheren noemt de beoogde plek bij de bui tenhaven 'redelijk'. „Liever hadden we ergens tussen Vlissingen en Middelburg in gezeten. Maar bin nen bebouwd gebied wordt het voor ons steeds moeilijker." De nieuwbouw is een slepende kwestie, die dit voorjaar werd be moeilijkt toen Vlissingen aankon digde de jaarlijkse subsidie te wil len halveren. Die bezuinigings maatregel is inmiddels terugge draaid. Wel moet de Vlissingse ge meenteraad dit besluit in novem ber nog goedgekeurd. De raad buigt zich dan tegelijk over een eenmalige bijdrage van 500.000 eu ro voor de nieuwbouw. Meijer hoopt het nieuwe asiel eind vol gend jaar te kunnen openen. Koerden maken ook voor Zeeuwen maaltijd vlissingen - Het Koerdisch Cultu reel Activiteiten- en Ontmoetings centrum, houdt vanavond in het kader van 'Walcheren Mozaïek' een multiculturele iftar-maaltijd. Iedereen kan naar het programma komen en mee-eten. De entree is gratis. Het programma begint om 18.30 uur in het Welzijnscentrum aan de Adriaen Coortelaan 3 in Vlissingen. Voor meer informatie: 0118-435790 of 06-14418060. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle oost-souburg - Mwangaza, een Oegandees kinderkoor, treedt van avond op in Oost-Souburg. 'Mwan gaza' betekent letterlijk 'stralend licht'. Het koor bestaat uit 25 (wees)kinderen van zes tot dertien jaar. Zij geven een typisch Afri kaans optreden weg. Met de bui tenlandse toernee halen ze geld op voor lotgenootjes in hun land. Het optreden in De Wijngaard aan de Kanaalstraat 8 begint om 19.00 uur. De toegang is gratis. 12.000 m2 planten - vissen en natuur Vijver en tuinaanleg levenslange garantie! I Rana Natuurpark Vijvercentrum Welleweg 35 Dreischor tel. 0111-401459 internet mf. vww.hetgroenekikkertje.nl Ma.+zo. gesl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32