Middelburg bouwt wijken voortaan zelf PZC Kosten Scheldeterrein over een week bekend WALCHEREN 47 29 35 Jongen van 12 mishandeld Blind Leuker voor basketballers maar saaier voor vandalen Raemon Sluiter opent Davis Cup-strijd met overwinning Zaterdag 22 september 2007 Foutjes in declaraties van Statenfracties; geen sprake van fraude Tip? redwalch@pzc.nl Bewoners ontevreden over voorzieningen in nieuwe wijk Mortiere. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De wijk Mortiere in Middelburg is de laatste wijk in de gemeente die helemaal door pro jectontwikkelaars wordt gebouwd. Zowel de gemeente als de bewo ners zijn ontevreden over de gang van zaken. „We geven de bouw van nieuwe wijken niet meer uit handen", zegt wethouder A. de Vries (PvdA). „We moeten zelf aan het roer zitten, zodat bewoners we ten wie ze moeten aanspreken." Ontwikkelaars blijven wel wonin gen bouwen, maar ze worden niet meer verantwoordelijk voor de he le inrichting van de wijk: van stra ten, parken en speeltuintjes. Bewoners van de Mortiere die klachten hebben over de inrich ting van het openbaar gebied, moe ten daar nu mee naar de project ontwikkelaar. „Die communicatie verloopt niet bepaald flitsend", zegt De Vries. Mensen hebben on der meer klachten over de speel- voorzieningen, de vertraging bij de aanleg van het park in de wijk, het onderhoud van het groen en de verkeerssituatie. Uit een enquête onder bewoners blijkt dat de wijk op geen van die punten een voldoende haalt. Voor al over speelvoorzieningen zijn mensen niet te spreken. Er zijn er te weinig - terwijl er tweehonderd kinderen in de Mortiere wonen - Middelburg laat geen wijken meer ontwikkelen door commerciële bedrijven. In wijk Mortiere klagen bewoners over trage aanleg van voorzieningen. en het is niet duidelijk waar en wanneer er wel speelplekken ko men. „Er worden fouten gemaakt die wij als gemeente niet meer ma ken", zegt De Vries. „Zo staat er bijvoorbeeld een basketbalpaal op een grasveld." R. Wouters van het consortium Mortiere, het samenwerkingsver band van projectontwikkelaars, be looft beterschap. „We gaan er alles aan doen om het woongenot van de mensen te verhogen. Er is afge sproken dat we eens in de zoveel tijd overleggen met de bewoners commissie die is opgericht. We we ten dat er klachten zijn, dat blijkt ook uit de enquête en we gaan dat serieus oppakken." De komst van winkels kan de wijk vergeten. Er is geopperd dat het winkelcentrum Dauwendaele ver plaatst zou worden naar een loca tie op de grens van de twee wij ken, maar De Vries zegt dat geen goed idee te vinden. „De locatie van het winkelcentrum is nu ei genlijk goed. In Dauwendaele is een concentratie van mensen die zorg nodig hebben en van sociale huurwoningen. Het is altijd goed om daar een winkelcentrum bij in de buurt te hebben." Mensen die in de Mortiere wonen, wisten van tevoren dat er geen winkels zouden komen en dat de kinderen ergens anders naar school moesten, zegt De Vries. „Mensen die een huis kopen, infor meren zich over het algemeen wat de plannen zijn in de buurt." Het is nooit de bedoeling geweest dat er winkels of een school in de wijk kwamen. „Op het moment dat we in de Mortiere allerlei voorzienin gen gaan bouwen, verzwakken we de Dauwendaele en dan hebben we er een probleemwijk bij." OOST-SOUBURG - Het basketbalplein aan de Bermweg in Oost-Souburg ondergaat begin oktober een opknap beurt. Het plan van de Souburgers Yoeri de Rijke en Alexander van den Eeden om het terrein weer aantrek kelijk te maken voor basketballers, is door de gemeente gedeeltelijk goedgekeurd. Het ooit zo veel gebruikte pleintje is na een mislukte opknapbeurt een paar jaar geleden, een ideale plek ge worden voor het uithalen van rottigheid. Zo werd er al eens een vuilnisbak opgeblazen, graffiti gespoten en een lantaarnpaal in brand gezet. De twee Souburgers maakten een plan om het plein leuker te maken voor basketballers en minder aantrekkelijk voor vandalen. „De gemeente heeft toegezegd de open zijkanten van de half-pipe dicht te maken. Ook mogen we een nieuwe belijning op het basketbalplein aanbrengen met wegen- verf', zegt Yoeri. „Verder komt er weer een prullenbak en krijgen we nieuwe basketbalnetjes. Daarnaast mogen we de basketbalpalen en -borden een metamorfose ge ven met mooie graffiti. Als straks blijkt dat er inder daad minder vernield wordt, krijgen we ook nog een bankje." Nadat het plein is opgeknapt, houden Yoeri en Alexan der een basketbaltoernooi. Wanneer dat precies plaats vindt, is nog niet bekend. „Waarschijnlijk wordt het een zaterdag in oktober." foto Ruben Oreel vussiNGEN - TWee twaalfjarige jon gens uit Vlissingen zijn dinsdag aangehouden, omdat zij een leef tijdsgenoot uit Vlissingen hebben mishandeld. De politie heeft dit gisteren naar buiten gebracht. Het slachtoffer fietste dinsdag 11 sep tember rond 08.15 uur over het Bunkerpad in Vlissingen. Nadat hij een aantal jongeren passeerde, werd hij zonder aanleiding door hen geschopt en geslagen. Andere scholieren gingen tussen het slachtoffer en zijn belagers in staan, waardoor erger werd voorko men. De jongens zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris. Inmid dels zijn zij naar huis gestuurd met de waarschuwing dat de poli tie de volgende keer meteen con tact opneemt met justitie. Op peuterspeelzaal Koekepeer (buitenhove 163) en Bommes (Arneiaan 57) in Middelburg www kinderopvangwalcheren.nl I PARTNERS ECHTE MAKELAAR 0 I I 8 - 6 I 6 6 I 7 N2 door Miriam van den Broek vlissingen - Het rapport over de grondexploitatie van het Schelde- kwartier in Vlissingen, wordt dins dag 2 oktober gepresenteerd aan het college. Nog dezelfde dag brengt het college de resultaten naar buiten. Uit het rapport van onderzoeksbu reau Witteveen en Bos moet blij ken hoeveel geld de gemeente kwijt is aan het terrein, voordat er gebouwd kan worden. Dat is no dig om te kunnen bepalen of een bod van een projectontwikkelaar hoog genoeg is om uit de kosten te komen. Afgelopen juli twijfelde het college van B en W zo sterk aan de opgestelde grondexploitatie dat op het laatste moment beslo ten werd nog geen projectontwik kelaar te kiezen. Gevreesd werd dat het project Scheldekwartier voor de gemeente miljoenen eu ro's duurder uitvalt. Het bureau Witteveen en Bos is ingeschakeld om alles opnieuw te berekenen. Een andere vraag die centraal staat in de crisis rond het Scheldekwar tier is of de betrokken ambtenaren en bestuurders integer aan het pro ject hebben gewerkt. Het ant woord daarop moet komen in een accountantsonderzoek waaraan het bureau Integis nu werkt. Dit rapport komt waarschijnlijk pas la ter. Wanneer precies, is nog niet bekend. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De vader van de pasgeboren Lie- ke liep apetrots door hei kan toor. Natuurlijk was er beschuit met muisjes en natuurlijk waren er al direct foto's. En steeds weer hetzelfde verhaal en die foto's. De collega's ondergingen zijn ge sel lijdzaam. Toen die ene collega binnentrad, popelde de jonge va der om kond te doen van zijn 'wereldnieuws'. Hij schoof een briefje op het bureau: 'Ik ben va der', waarna hij na enige tijd zacht het lied 'Ik zou weieens wil len weten' van Jules de Corte aanhief De collega reageerde di rect: Ja Jules, die was blind." De jonge vader: En jij dan. Er ligt al een halfuur een briefje voor je snufferd zonder dat je 't ziet!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31