Zeeuwse scholen slaan Beste reclamefilmpjes te zien in Kamperland Soap PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Omvang legt gewicht in de schaal 'flT- 2 Zaterdag 22 september 2007 PZC MAIKEL HARTE De miljoenennota die deze week werd gepresenteerd is voor Zeeland karig uitgevallen. Geen groot nieuws voor een tunnel bij Sluiskil of de aanleg van de N57 op Walcheren. „Alleen extra geld voor regiobrandweer en regio soap", zoals deze krant kopte. Teleurstellend, maar m'n positieve instelling gebiedt niet bij de pakken neer te zitten en dus omarm ik het plan van Om roep Zeeland directeur Flip Feij om een Zeeuwse soap te gaan brengen. Minister Plasterk stelt namelijk jaarlijks een half mil joen extra beschikbaar voor de ontwikkeling van drama door regionale omroepen. Omroep Zeeland kan niet achterblijven. Iedere regio met een beetje eigen identiteit zoals Friesland, de Achterhoek en Limburg heeft al een regiosoap. Een populair genre, want zelfs de KRO zendt ze uit. Het eerste idee van Feij ging uit naar een serie over een verhuis bedrijf dat door heel Zeeland komt. Waarom dan niet vier me dewerkers van Delta in een bus je de provincie doorsturen om ze overal de meest waanzinnige reparaties uit te laten voeren? Stroomstoring in Hulst, hier komt The D-team. Of in plaats van een serie over een familie die fortuin maakt in de olie a la Dallas, een soap over mossel handelaren: Yerseke. Het zou ook een idee kunnen zijn om een serie te maken over de werkelijke soaps van Zeeland, over de onderwerpen waar maar geen einde aan lijkt te komen. Medisch Centrum Goes bijvoorbeeld, over de fusie van zieken huizen in 'Midden-Zeeland', Niet GTST maar WCTVCT, 'Zeg eens Jaaa' over de ontpoldering en in België is Windkracht 10, een serie over calamiteiten aan de Noordzeekust een groot suc ces. Dat zou bij ons kunnen over ongelukken op de Wester- schelde: Goede Loodsen Slechte Loodsen. Vol verwachting klopt mijn hart. En dus omarm ik het plan om een Zeeuwse soap te brengen COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend eoed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig om m< persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bei PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal D ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar. PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Het Zeeuwse onderwijs maakt een vuist. Voor het eerst lukt het om alle scholen voor voortgezet én hoger onderwijs in de provincie op één lijn te krijgen. Uniek voor Zeeland, uniek voor Nederland. door Jan van Damme Nauwe samenwerking bij inkoop van ondersteu nende diensten en het beheer van computer netwerken gaat de Zeeuwse onder wijsinstellingen op jaarbasis 4 tot 5 miljoen euro opleveren. Woensdag 3 oktober zetten de deelnemers aan het Diensten Centrum Onder wijs (DCO) in Middelburg hun handtekening. De Hogeschool Zeeland is in de persoon van waarnemend voorzit ter van het college van bestuur Adri de Buck initiatiefnemer en aanjager van het DCO. Hij heeft de afgelopen drie jaar alle schooldirec ties voor het idee kunnen winnen. Ook gemeentelijke en provinciale bestuurders en bedrijfsorganisaties hebben mee kunnen praten over de wijze van samenwerking. Het DCO is het eerste concrete initia tief voortkomend uit het Akkoord Zeeuwse Kenniseconomie, dat in 2005 werd ondertekend. Kernpunt van het idee is dat alle scholen strikt autonoom blijven, maar achter de schermen de han den ineenslaan. In Zeeland gaat het om elf scholen voor voortgezet onderwijs - openbaar en bijzonder - drie ROC's en twee instituten voor hoger onderwijs (Hogeschool Zeeland en Roosevelt Academy). Daarnaast hebben zich twee West-Brabantse onderwijsinstellin gen bij de club aangesloten. Het DCO is opgesplitst in twee deelprojecten. Het eerste onder deel wordt DCO Platform ge noemd. Via dat platform gaan de scholen voortaan samen diensten inkopen. De gezamenlijke aanbe steding van de schoonmaak van schoolgebouwen staat als eerste op de rol. Later zullen ook Arbo-dien- sten samen ingekocht worden en wordt gekeken of er één contract voor alle 'repro-diensten' kan wor den afgesloten. Op termijn wordt nog gesproken over mogelijke sa menvoeging van personeels- en fi nanciële administraties. De Buck schat dat er op het totale bedrag van circa 50 miljoen euro, dat de scholen nu jaarlijks aan dien sten uitgeven, zo'n 8 procent be spaard zal worden. Ook verwacht hij dat de samenwerking voor ver betering van het onderwijs kan zor gen. Scholen houden geld over, dat ze kunnen investeren in hun pri maire onderwijs of in diensten. En ze zijn ook minder tijd kwijt aan taken, die slechts indirect met les geven hebben te maken. Boven dien verwachten de deelnemers dat uitwisseling van kennis - het platform heeft vijf'kennisnetwer ken' - een positieve bijdrage zal le veren aan de kwaliteit van het on derwijs. Landelijk gezien is de oprichting van het provinciebrede diensten centrum een opvallend initiatief Krachtenbundeling binnen het on derwijs blijkt overal moeilijk, om dat scholen in feite eikaars concur renten zijn en er bovendien een duidelijke lijn wordt getrokken tus sen openbaar en bijzonder onder wijs. In Zeeland zijn die tegenstel lingen op het gebied van gezamen lijke inkoop overwonnen. Samenwerking op het terrein van beheer van computernet werken vormt een tweede belangrijke poot van het DCO, die als DCO Service Center ICT waar schijnlijk in een aparte bv zal wor den ondergebracht. Het is de be doeling dat na verloop van tijd alle scholen hun servers - centrale com puters - onderbrengen op twee lo caties, Vlissingen en Terneuzen. Het Service Center verleent nu al diensten aan de Roosevelt Aca demy en de scholengemeenschap pen Scheldemond en CSW. Bestuurder De Buck hecht veel be lang aan deze vorm van samenwer king, omdat het onderwijs over de volle breedte steeds afhankelijker wordt van computersystemen. „Dus wordt een school kwets baar", zegt hij. „Een hapering in het netwerk en de hele school ligt plat." Hij denkt dat de centrale lo caties de bedrijfszekerheid aanzien lijk vergroten. Temeer omdat de twee servercentra worden 'gespie geld': als de één problemen heeft, kan de ander makkelijk taken over nemen. In de toekomst zouden ook bibliotheken en andere instel lingen diensten van de computer centra kunnen afnemen. Zo'n uithoek, zo weinig in woners. Ondernemers zeg gen het, overheden zeggen het. Het besef dat grote aantallen belangrijk zijn, is in onderwijsland goed doorgedrongen. Samenwer king van alle Zeeuwse instellingen voor voortgezet en hoger onder wijs is al lang een vurige, maar on vervulde wens. Nu lijkt het er echt van te komen. Gebundeld zijn de scholen opeens een partij, die ge wicht in de schaal legt, in Den Haag en in Brussel. In cijfers klinkt het samenwerkingsverband indrukwekkend. Onderwijs in Zeeland - 13 scholen voor voortgezet on derwijs - 20.000 leerlingen 3 ROC's 10.000 leerlingen 1 hogeschool en 1 universiteit - 4400 studenten A.P. de Buck, waarnemend voorzitter van het college van bestuur van de Hogeschool Zeeland. foto Mechteld Jansen door Rolf Bosboom KAMPERLAND - De honderd beste reclamefilms ter wereld zijn bin nenkort te zien in Zeeland. Dat ge beurt, onder de naam Commer cials by the Sea, op het grote scherm van de Zeelandnet Stu dio's in Kamperland. Het evene ment, dat is bedoeld voor onderne mers, wordt gehouden op maan dag 5 november, vanaf 20.00 uur. De tophonderd komt voort uit het Cannes Lions International Adver tising Festival. Daar kiest een inter nationale vakjury elk jaar uit dui zenden inzendingen (bij de jong ste editie 26.000 van 9000 profes sionals uit 85 landen) de in hun ogen beste tv-commercials. Onder de prijswinnaars waren dit jaar ook enkele Nederlandse inzen ders. Het is de bedoeling een van hen naar Kamperland te halen om als gastspreker te vertellen over de gang van zaken in de internationa le reclamewereld. Commercials by the Sea is een ini tiatief van vier Zeeuwse onderne mingen uit de communicatiesec tor: Maximaal TV, het Goese com municatiebureau Boom, luister Au diovisuele Producties en KAO Communicatie in Middelburg. Ze zijn alle vier ook onderdeel van CommunicatieNet Zeeland, het Zeeuwse platform voor communi catiespecialisten en hun opdracht gevers. 29-30 september Breda Racketcentrum i Entreekaarten met korting via www.trouwplannen.nl i Love Marriage Beurs inclusief spectaculaire modeshows

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2