Dotteren kan vanaf 2009 in Terneuzen OPEN DAG OPEi MS H).30 uur 1 ihi 1 ii n 6, 7 en 40 8 Judith Maas gaat naar Miss Nederland-verkiezing SP: kabinet schoffeert burgers met schrappen EU-referendum Herstel schade rioolpersleiding bij 's-Gravenpolder duurt lang Wonen in Zeeland 20° HET WEER: Bewolkt Gratis schoolboek verblijdt ouders en grieft scholen Racisme is diep verankerd in samenleving VS Zaterdag 22 september 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 224 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Enige hartcentrum voor Zeeland met steun van Gentse cardiologen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het eerste - en waar schijnlijk enige - Zeeuwse dotter centrum komt in Terneuzen. De leiding van Zorgsaam Zeeuws- Vlaanderen en van het Gentse aca demisch ziekenhuis Maria Middela res tekenden gisteren een intentie verklaring om een goed geoutil leerd cardiologisch interventiecen trum in Terneuzen operationeel te hebben tegen 2009. De nieuwe medische voorziening gaat circa 2,5 miljoen euro kosten. Als de twee instellingen het initia tief kunnen verwezenlijken, is de kans voor een tweede dottercen trum in Vlissingen volgens direc teur patiëntenzorg J. van der Heide van Zorgsaam 'niet groot'. „Zorgsaam werkt al veertien, vijf tien jaar met Maria Middelares sa men op het gebied van cardiologi sche interventies. Het gaat dan om 1^ Terneuzen krijgt in 2009 waar- schijnlijk een dottercentrum. Het plan is met het ziekenhuis in Gent ontwikkeld. Vlissingen lijkt uit hierdoor beeld voor dotteren. GOES - Judith Maas (rechts) is de nieuwe Miss Zeeland geworden. In café Jersey op de Grote Markt in Goes streden zeven kandidates gisteravond voor de titel die recht geeft op een plek in de verkiezing voor Miss Ne derland. Tweede werd Evita de Roode, derde Mandy van Belzen. Kort na de uitslag van de verkiezing felici teerde Miss Zeeland 2006, Tamara Mahassen (links), de winnares. foto Willem Mieras catheterisaties, dotterbehandelin gen, elektrofysiologische onderzoe ken en andere zaken. Die samen werking verloopt tot grote tevre denheid. Nu met ontwikkelingen in de Nederlandse wetgeving in het verschiet, ontstaan er mogelijk heden om in Zeeland een cardiolo gisch interventiecentrum op te richten, waarbij we gebruik kun nen maken van de expertise van onze Gentse partner", zei Van der Heide. In Terneuzen moet er dan wel snel een catheterisatiekamer komen, extra personeel en een extra cardio loog. Zaken die, meent de direc teur, snel te realiseren zijn. De afge lopen jaren werden in Gent zo'n 300 patiënten uit Zeeland op jaar basis gedotterd en kwamen er zo'n 800 voor catheterisatie. Met een centrum in Terneuzen erbij kun nen de samenwerkende specialis ten in Gent en Terneuzen drie maal zoveel Zeeuwse patiënten be handelen. De nabijheid van het Gentse hartcentrum versterkt de positie van Terneuzen als geschikt ste locatie voor een Zeeuws cen trum. Volgens Van der Heide heb ben onder meer de inspectie en de provincie positief op de stap van Zorgsaam gereageerd. De verzeke raars houden zich afzijdig. DEN HAAG - Het kabinetsbesluit om geen referendum te houden over het gewijzigde verdrag voor de Europese Unie is 'een motie van wantrouwen tegenover de ei gen bevolking', vindt de oppositie in de Tweede Kamer. Volgens de SP schoffeert het kabi net de Nederlanders die in 2005 in meerderheid de toen voorgelegde Europese grondwet hebben ver worpen. De oppositie zet het voor nemen door om via de Kamer als Japans Restaurant "Miyako TE BERGEN OP ZOOM Bedrijfsuitjes en zakendined s Trouwerijen en familiefeesten Groepen en partijen enz 0164-265000 www.mivako.nl nog een referendum te organise ren. Daarvoor is alleen een Kamer meerderheid als de coalitiepartij PvdA het initiatief steunt. Die par tij is nog steeds verdeeld over de kwestie. PvdA-Kamerlid Luuk Blom zei gisteren dat zijn fractie zich dit weekeinde buigt over het kabinetsstandpunt en advies van de Raad van State, dat een referen dum geen vereiste noemt. pagina 4: oppositie wil stem van het volk de ,2523 m 1 - Er moet een referendum komen over het Europees verdrag reageer op www.pzc.nl üwl'taidl MM M EN Zeeland: 2, 3, 29 t/m 41; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 t/m 10; Meningen: 12 en 13; Economie: 16 t/m 18; Buitengebied: 19 t/m 21; Cultuur: 45; Bijlagen Spectrum en Prisma (met Televisie: v 50 t/m 53 's-GRAVENPOLDER - Bij de aanleg van een gasleiding is grote schade ontstaan aan een rioolpersleiding bij 's-Gravenpolder. Daarbij is rioolwater in het oppervlaktewa ter en in de Westerschelde ge stroomd. Het waterschap Zeeuwse organisatie voor thuiszorg Vragen over thuiszorg en Wmo? www.curadomi.nl 0900 - 258 258 l Eilanden is bezig het lek te dich ten, maar het afvalwater uit de ge meente Goes moet minstens enke le dagen vanuit tijdelijke bergin gen met tankauto's naar de zuive ring worden gebracht. pag 40 Leiding spuugt rioolwater zaterdag 29 september Total Raffinaderij Nederland zie advertentie in deze krant Winst en zorg passen niet bij elkaar ens 12% aantal reacties: 342 Voor deelnemende DE VBO MAKELAAR panden kijk in: TRAPT DE DEURJ/gOR U IN! van 26 september a.s. Vrijdag Stember WWW.VBO.NL/ZEELAND 1 van 18.30*1 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1