C-port levert havenpersoneel zlm. Shell breidt raffinage in Verenigde Staten uit Gewoon goed verzekerd Milieudefensie: 'Vliegvakanties worden veel te laag belast' pzc Zaterdag 22 september 2007 1 7 Kloosterboer en Tènce uitzendbureau bundelen de krachten. door Jeffrey Kutterink vlissingen - Zeeland krijgt met C-port een eigen havenpool. Het bedrijf heeft 120 logistieke havenar beiders in dienst die door bedrij ven kunnen worden ingezet bij wisselende pieken en dalen. Oprichters zijn Labour Service Zee land en Tènce transport logis tiek. Kloosterboer (eigenaar van Labour Service Zeeland) en Vebego Perso neelsdiensten (eigenaar van Tènce Transport en Logistiek) richten daartoe een joint venture. De sa menwerking concentreert zich op havenlogistiek personeel. Dit on der de naam C-Port (lees: Sea-Port). Daarmee ontstaat met meer dan 120 medewerkers de grootste speler op het gebied van havenlogistieke personele dienst verlening in Zeeland. Door de krachten te bundelen ziet C-Port kans om de havenbedrij ven, die met wisselende pieken en dalen te maken hebben, beter met gekwalificeerd havenlogistiek en havengerelateerd personeel van dienst te kunnen zijn. „Door de groei van de activiteiten en daarmee de werkgelegenheid in de Zeeuwse havens, is er ook steeds meer behoefte aan gekwalifi- Kloosterboer en Tènce uitzendbu reau zetten een pool op voor de Zeeuwse havens. Ze willen daar mee inspelen op de behoefte aan flexibel en geschoold personeel. ceerd personeel", zegt directeur Corno Stam van Vebego perso neelsdiensten in Breda. „Een havenbedrijf kan niet zo maar iemand van de straat pluk ken. Om te kunnen werken in de havens, moeten mensen beschik ken over diverse diploma's. Voor bedrijven is het bovendien lastig om vast personeel in dienst te ne men. Vaak is het hollen of stil staan." Het personeel bestaat volgens C-port uit gekwalificeerde haven werkers, waaronder heftruck-, reachtruck- en tugmasterchauf- feurs, kraanmachinisten, riggers en laad- en lospersoneel. Daar naast beschikt het bedrijf over ei gen planners, leidinggevend en toezichthoudend personeel en ad ministratieve ondersteuning. „Het voordeel om niet bij een be drijf te solliciteren, maar wel bij de havenpool is dat je bij ons erva ring opdoet bij verschillende be drijven. Wie bij ons wil werken, moet wel bereid zijn zich continu bij te scholen. Op dit moment kun nen we alle mensen gebruiken. We willen de spil worden in de ha vens van gespecialiseerd en flexi bel inzetbaar personeel. De men sen komen in dienst bij C-port en zijn in elk geval verzekerd van in komen. Ook als er even geen werk is." Het huidige personeel van C-port wordt ingebracht door zowel Kloosterboer (80) als Tènce uit zendbureau (40). „Maar we houden rekening met groeiscenario's", zegt Stam. „In 2009 willen we tweehonderd men sen in dienst hebben." den haag - Reizen per vliegtuig is in vergelijking met de auto nauwe lijks belast. Dat oneerlijke concur rentievoordeel voor het vervuilen de luchtverkeer moet worden rechtgezet met een 'kerosinetax' (heffing op vliegtuigbrandstof), stelt Milieudefensie op basis van onderzoek. Uit het onderzoek blijkt dat de prijs van een vakantiereis met de auto voor 43 procent wordt be- den haag - Shell steekt samen met de Saoedische partner Saudi Aram- co 7 miljard dollar in wat de groot ste raffinaderij van de Verenigde Staten moet worden. De bedrijven spelen hiermee in op het benzine tekort in de VS. De Nederlands-Britse oliemaat schappij maakte gisteren bekend de investering voor Motiva, een sa menwerkingsverband van Shell en het staatsoliebedrijf Saudi Aramco, definitief door te zetten. Shell ont vouwde vorig jaar al plannen om de dagelijkse verwerkingscapaci teit van de Motiva-olieraffinaderij in Port Arthur in de Amerikaanse staat Texas op te schroeven met Vakbonden praten met aandeelhouders Srork amsterdam - De vakbonden gaan praten met de grootaandeelhou ders van Stork. Dat is afgesproken nadat werknemers van Stork gisterochtend in staking waren ge gaan tegen voorgenomen splitsing van het bedrijf. De bonden spra ken gisteren met LME, dat 43 pro cent van de aandelen bezit. Maan dag en dinsdag zijn er gesprekken met Centaurus en Paulson, goed voor 33 procent van de aandelen. Bakkers hebben een nieuwe cao utrecht - De ongeveer 42.000 bak kers in Nederland hebben een nieuwe collectieve arbeidsovereen komst. De lonen van de bakkers stijgen met 2,8 procent in twee fa ses: per 1 oktober 2007 krijgen de werknemers er 2,3 procent bij, per 1 januari 2008 nog eens 0,5 pro cent. De cao heeft een looptijd van een jaar. Dat heeft de CNV-bond Brood en Zoetwaren vrijdag bekendgemaakt. Fortis bereidt zich voor op overname ABN amsterdam - Fortis doet na de overname van ABN Amro onder delen van de hand om tegemoet te komen aan bezwaren van de Euro pese Commissie. De bankverzeke raar geeft de komende weken te vens voor 13,4 miljard euro nieu we aandelen uit om de transactie te financieren. Dat maakte Fortis gisteren bekend. Brussel vreest een te machtige positie van Fortis op de Nederlandse markt. Postbank waarschuwt klanten voor virus amsterdam - De Postbank waar schuwt haar klanten voor een vi rus. Dat installeert zich op de com puter van de gebruiker, en vraagt via een inlogscherm om tan-co- des, geheime codes die thuisban kiers gebruiken om transacties te doen. Als de klant die invoert, krij gen de verspreiders van het virus toegang tot de rekeningen. Op de website van de bank staat een pro gramma dat het virus verwijdert. Excuses Mattel voor terughaalactie peking - De Amerikaanse speel goedfabrikant Mattel heeft zich vrijdag bij China verontschuldigd voor zijn jongste terugroepactie. De meeste defecten zijn aan eigen ontwerpfouten en niet aan tekort komingen van de Chinese toelever aars te wijten, zei Mattel. Boven dien is er meer speelgoed wegens een verondersteld te hoog loodge- halte in de verf teruggeroepen dan nodig was. Playboy opent eerste winkel in Europa londen - Het blootblad Playboy heeft gisteren zijn eerste winkel ge opend in Europa, in het hart van Londen. Op erotisch geklede ver koopsters hoeft het winkelend pu bliek echter niet te rekenen. De winkel aan Oxford Street verkoopt voornamelijk avondkleding, linge rie, make-up en woonaccessoires. De feministische beweging An ti-Porno Groot-Brittannië is direct een protestactie begonnen. paald door belastingen, zoals BTW, accijns, tolheffing en wegen belasting. Voor een vliegvakantie is dat slechts drie procent. Minister Cramer van Milieu wil ook al een extra belasting invoeren van 11,25 euro voor korte vluchten en 45 euro voor lange reizen. Dat plan stuit op verzet van onder meer de Consumentenbond. Milieudefensie vindt de plannen van Cramer niet ver genoeg gaan. 325.000 tot 600.000 vaten oliepro ducten (van 159 liter). De VS kampen met een capaciteit stekort voor de verwerking van olie tot benzine. Dagelijks is er sprake van een benzinetekort van 1 miljoen vaten dat met importen moet worden aangevuld. In totaal verbruiken de Amerikanen 9 mil joen vaten benzine per dag. De totale verwerkingscapaciteit van Shell in de VS komt met de uitbreiding in Port Arthur uit op 1 miljoen vaten olieproducten per dag. Behalve groter zal de ver nieuwde raffinaderij meer verschil lende soorten olie kunnen verwer ken. Wij staan voor u klaar, komen onze afspraken na en handelen schademeldingen af zoals het hoort. Voor ons is dat heel gewoon. Wij zijn er trots op dat klanten met een autoverzekering ons daarvoor een dikke 8 als rapportcijfer geven. Goed voor een eerste plaats in het onderzoek van vergelijkingssite Independer. Ook onze woonverzekering is onlangs als beste beoordeeld. En als klap op de vuurpijl is ons totaalpakket de voordeligste keus volgens de Consumentenbond. Wat dat laatste betreft: wist u dat u met een autoverzekering van ZLM en twee verzekeringen uit ons Gezinspakket, 8% korting ontvangt op al uw verzekeringen? Kijk voor meer informatie op www zlm nl, bel tijdens kantooruren naar 0113 - 238 880 of neem contact op met uw ZLM adviseur. verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17