Air Trade Centre handelt in lucht NS investeren in 64 nieuwe Sprinters voor regio Randstad 1 6 Zaterdag 22 september 2007 PZC Opdrachtgever: Bestek: Omschrijving: Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie Mobiliteit Postbus 524 4330 AM Middelburg E&M 1-2008 Het verrichten van civieltechnisch onderhoud met bijko mende werken op de (parallel)wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de regio Noord van de Provincie Zeeland in 2008. Aanbestedingsreglement: Besluit Aanbestedingsregels Overheidsopdrachten (BAO). Aanbestedingsdatum: Woensdag 14 november 2007 14.30 uur. Woensdag 31 oktober 2007 14.00 uur. Diensten. Inlichtingen- Aard van de opdracht: Provincie Zeeland De volledige tekst van deze bekendmaking is te vinden op www.aanbestedingskalender.nl. Besteld materieel op z'n vroegst inzetbaar in oktober 2009. UTRECHT - De Nederlandse Spoor wegen investeren nog eens 399 mil joen euro in de aanschaf van 64 Sprinter-treinstellen. Het spoorbe drijf maakte dat gisteren bekend. Leveranciers zijn Siemens en Bom bardier Transportation. Vanwege de reizigersgroei -12 pro cent in de afgelopen tweeënhalf jaar - heeft de NS een zeer korte le veringstermijn bedongen. De Sprinters zullen tussen oktober 2009 en november 2010 worden geleverd. In 2005 bestelde de NS al 35 Sprin ters, waarvan de eerste gisteren in het Duitse Krefeld werd gepresen teerd. Vanaf najaar 2008 zullen deze trei nen ingezet worden in de Rand stad voor de kortere afstanden. Er volgen eerst proefritten, in Duits land en later Nederland. Daar in De NS hebben 64 nieuwe trein- stellen in bestelling. Deze zijn on der meer voorzien van aircondi tioning en camerabewaking. De aanschaf kost 399 miljoen. naast is tijd uitgetrokken voor het opleiden van machinisten en mon teurs. Rond Amsterdam, Rotter dam en Utrecht rijden al opge knapte Sprinters rond. De nieuwe generatie onderscheidt zich door de gelijkvloerse instap en ruimere balkons voor gemakkelijker in- en uitstappen. Ze zijn ook voorzien van airconditioning en glazen tus senwanden. Bovendien is er came ratoezicht. Dankzij moderne technieken zijn de nieuwe Sprinters zuinig met energie. Tijdens het remmen leve ren ze elektriciteit terug aan de bo venleiding. Met die energie kun nen andere treinen die in de buurt zijn weer gevoed worden. Daarmee daalt de uitstoot van het broeikasgas CO, door de NS ver der. Het scheelt 18.000 ton per jaar. De spoorwegen hebben de ambitie om tot 2020 de CO,-uit stoot met 20 procent te verminde ren. Met de jongste order stijgen de NS-investeringen in treinen tot 2011 tot 1,6 miljard euro. Daarvan gaat 647 miljoen op aan de nieuwe Sprinters (goed voor in totaal 37.000 plaatsen) en 42 miljoen aan de opgeknapte Sprinters (10.000 plaatsen). Multinational houdt virtueel kantoor aan de haven van Tholen. door Jeffrey Kutterink THOLEN - Een hoog, duur kantoor van spiegelglas aan de Rotterdam se Maas zag de directie van Air Tra- de Centre niet zitten. Ze koos voor een woonhuis aan de haven van Tholen. „We willen kunnen verga deren in een representatieve en rustige omgeving." Het huis aan de Schelde Rijnweg is ruim ingericht, met een werkta fel, een presentatieruimte met groot televisie- annex computer scherm, een keuken en een grote eettafel met uitzicht op het water. De directeuren wonen in Amster dam, Rockanje en Brussel. Regel matig treffen ze elkaar in Tholen, om daarna verder thuis te werken. Als ze al niet op reis zijn. Want Air Trade Centre heeft vesti gingen in elf landen. Er werken tweehonderd mensen en het con cern bereikt dit jaar een omzet van zestig miljoen euro. De multi national produceert en verkoopt klimaat- en luchtbehandelingssys temen. „Ie vindt producten van ons in tunnels, hotels, winkelcen tra, musea, woningen, parkeergara ges, concertzalen en ziekenhui zen", vertelt groepsdirecteur [an van Rij. „Maar het is slechts een se lectie van wat wij doen. In alles wat met lucht te maken heeft, pro beren we er tussen te zitten." Behalve luchtverversingsinstalla ties, gaat het ook om klimaatsyste men. Of om apparatuur die ervoor zorgt dat bij een brand luchtkana- len elektrisch worden gesloten zo dat het vuur zich niet verder kan verspreiden. Het motto van ATC Groepsdirecteur Jan van Rij: „In alles is: denk globaal, maar werk lokaal. „Centraal stellen we de kwaliteits normen vast", zegt Van Rij. „We willen dat overal op dezelfde wijze wordt gewerkt. Ook houden we de specificaties van alle te produce ren onderdelen in de gaten. We la ten onder eigen label materialen en systemen produceren bij een se lect aantal leveranciers." Maar daarna houdt de bemoeienis van de centrale directie op. „De landsdirecteuren zijn verantwoor at met lucht te maken heeft, proberen delijk voor de lokale gang van za ken. In alle landen waar we zijn ge vestigd hebben we magazijnen, zo dat materialen en systemen op voorraad en snel te leveren zijn." In Nederland is er een productie vestiging in Nieuwerkerk aan den Ijssel. „Dat is ook de plek waar we klanten onze producten laten zien. In Tholen doen we de zaken, on der genot van een maaltijd. We la ten dan koks komen en combine ren het zakelijke met een huiselij we er tussen te zitten." ke sfeer." Overleg tussen de lokale en de centrale directie vindt plaats vanuit Tholen. „Maar we vliegen minstens eens per jaar naar de ves tigingen toe. Al staan we eerder op de stoep als het even iets minder gaat." Air Trade Centre ontwikkelt Multinational Air Trade Centre heeft gekozen voor een kantoor in een woning in Tholen in plaats van een gebouw van spiegelglas aan de Rotterdamse Maas. ook producten. Zo werkt de multi national nu nauw samen met de universiteit van Peking. Daar wordt onderzoek gedaan naar een verfijning van warmteterugwin- ningssystemen. „Onderzoek in Pe king is veel goedkoper dan in Euro pa. Door samen te werken met on derzoeksinstituten, willen we pro ducten steeds vernieuwen." De doelstellingen van ATC zijn ambiti eus. „De omzet moet in 2011 zijn gegroeid tot 100 miljoen euro." Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16