3 3 3 v43 PZC Zaterdag 22 september 2007 Piet Boon Treetrunktables Tafels gemaakt uit één plank, met een maximale breedte van 2,70 meter. Nerftekening en kleur komen zo optimaal tot hun recht. Deze 'plak' komt van de Swamp Kauri, hout met een ouderdom van zo'n 35.000 jaar. Dat wordt opgegraven uit de voormalige moerassen in Nieuw-Zeeiand. www.treetrunktables.com 3 Geneva Sound Systeem Het Geneva Sound System is op de Woonbeurs Amsterdam voor het eerst in de Benelux te zien en te horen. Dit complete muzieksysteem bestaat uit een docking station voor een iPod, een cd-speler, een FM-radio en uit luidsprekers. Maar ook het design en kleurgebruik is opvallend. www.geneva-audio.nl 3 Woonbeurs Amsterdam Woonbeurs Amsterdam, met de eerste editie in 1993, is al jaren lang een succes. Jaarlijks bezoeken tienduizenden interieurliefheb bers het evenement in de Rai. Hoewel de nadruk tegenwoordig vooral ligt op modern, komen alle stijlen er aan bod. Bezoekers kunnen bovendien zelfde handen uit de mouwen steken. Al was het maar door informatie te vergaren, waarmee ze na een dagje slenteren het beursgebouw verlaten. Ook dit jaar valt er genoeg te graaien. Thema van de vijftiende editie is 'feest van inspiratie'. Zo'n driehonderd exposanten pro beren de bezoekers met uitbundige presentaties te prikkelen. Ze geven interieuradviezen, workshops en tuintips. In de 'huizen' van de verschillende woonbladen laten de redacties zien wat de belangrijkste woontrends van het moment zijn. Maar Woonbeurs Amsterdam is meer dan een verzameling bedrij ven. De expositie Via Milano geeft een overzicht van de meest ac tuele ontwerpen van Nederlandse vormgevers. Er zijn onder meer nieuwe ontwerpen te zien van Hella Jongerius, Maarten Baas, Richard Hutten en Marcel Wanders. Daar tegenaan schurkt een aantal nieuwe Nederlandse meubelproducenten zoals Arp Design, Bruut en Hollandsche Waaren. Nieuw dit jaar is Ciao Italia, een presentatie van producten uit Ita lië. Niet alleen meubilair, maar ook auto's, kleding, beeld en mu ziek. In het Design Café wordt de Franse ontwerper Pierre Paulin gelauwerd. De draaimolen aldaar is gevuld met ontwerpen van zijn hand. Reden is dat Paulin, die dit jaar 80 wordt, al 50 jaar werkt voor de Nederlandse producent Artifort. ijgM Woonbeurs Amsterdam in de Rai dinsdag 25 tot en met zondag 30 september. Van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 10.00 uur tot 22.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 18.00 uur. De entreeprijs is 15 euro. www.woonbeurs.nl ETALAGE Meubelpro ducent Leolux heeft onlangs on der de naam Seat Wear een ei gen stoffenlijn gelanceerd. De ex clusieve lijn is samengesteld door Leolux, in samenwerking met de Duitse stoffenproducent Rohleder. In totaal zijn bijna ze ventig stoffen verkrijgbaar, opge bouwd rond tien kleurthema's. Sinds kort kan de consument ook terecht bij het hoofdkan toor van Leolux in Venlo. Hij kan dan zelf zien hoe een meu bel ontstaat: van het ontwerp tot de uiteindelijke productie. 3 www.leolux.nl DIRECT GROEN Niet nieuw, wel handig zijn hagen die kant en klaar zijn. Zeker nu bij sommige coniferenhagen het groene loof is veranderd in een lelijke roest bruine muur. Mooi? Dan is er niets aan de hand. Maar voor wie de komende jaren niet te gen zo'n dorre conifeer aan wil kijken en ook geen behoefte heeft aan nieuwsgierige blikken, kan de Kant 8c Klaar Haag een oplossing zijn. De Haag is sa mengesteld uit panelen en be kleed met een groenblijvende klimophaag. De panelen zijn verkrijgbaar vanaf 89,95 euro. www.mobilane.nl www.plantashop.nl Kant Klaar Haag. foto GPD LANDELIJK WONEN Modern mag dan hip zijn, toch kiezen nog steeds veel mensen voor een interieur met een landelijke uitstraling. In het onlangs ver schenen Stijlboek Landelijk Wo- nen zijn alle bestaande landelij ke woonstijlen gebundeld: van traditioneel Amerikaans tot mo dern Scandinavisch. Aan de hand van de verschillende voor beelden kan iedereen de gewens te stijl gemakkelijk in de wo ning toepassen. Het boek is ge schreven door Judith Miller, ver schenen bij Terra en kost 29,95 euro. De combina tie van zwart en wit is opnieuw populair. Daarom komen Bosch en Solitaire met een aantal appa raten voor de keuken die zijn uitgevoerd in zowel zwart als wit. Opvallend is de zwarte schouwkap, die volgens de pro ducent een accent vormt in iede re lichte keuken. De prijs is 2.499 euro. De glanzend zwarte - koelkast mag er ook zijn. Het ap paraat is te koop vanaf 2.169 eu ro. www.solitaire.nl www.bosch.nl Een keuken van de bekende Nederlandse ontwerper Piet Boon voor Vonder Interieur. Het prototype van de keuken is pas klaar als de beurs begint, tot dan bestaat er alleen een schets van. Maar de typerende stijl van Piet Boon, die tot uiting komt in kleur en vorm, is duidelijk herkenbaar. www.vonder.nl BSweden Lamp Sirus van BSweden, gespecialiseerd in verlichting van Scandinavisch design. De ontwerper is Peter Nilsson, bekend van de Kumulus, blikvanger in het Londense warenhuis Harrods. Sirus is geïnspireerd op de regenwouden, waar planten over elkaar heen groeien. Dit beeld is uitgevoerd in kristal en halogeen. 3 www.bsweden.nl Royal Mosa More than white, een nieuwe collectie van Royal Mosa. Dat is een série grote witte wandtegeis (30 bij 60 centimeter) die in mat en glanzend verkrijgbaar zijn. Ze zijn te combineren met tegelsTIifdezeifde collectie, met motieven éls mozaïek of natuursteen. www.mosa-nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125