Meningen Zeeland ingekleurd in bijlage De krant is trouwe lotgenoot Belang van Zeeuwse patiënt staat voorop PZC Zaterdag 22 september 2007 1 1 COR EDiTH RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl EVEN Dat de krant de nieuwsgierigheid van de lezers stilt, is geen wilde ge dachte. Ook niet dat er lezers zijn die op de hoogte willen zijn van het nieuws dicht bij huis ('hoe erg is het gesteld met het instortingsge vaar van de kerk van Groede?') of juist de andere lezersgroep, die eerst naar de opiniepagina's en het nieuws uit binnen- en buitenland grijpt. 'Waarom heeft Verdonk geen eigen partij opgericht?' Soms kan nieuwsgierigheid als het ware ook aan- en uitgezet worden. Zo als nachtzuster Jeannet doet. „De PZC", zegt zij, „sleept mij door de laatste uren van de nacht heen. En echt alleen die ene week in de maand als ik nachtdienst heb, lees ik de krant." Als de krant in de bus valt bij de zorginstelling in Koudekerke, is er weer iets te beleven. Voor de nachtzuster is het streeknieuws de laatste uren van haar dienst, een welkome afwisseling van de tv-journaals. „Van de herhalingen op het hele uur van het (interna tionale nieuws heb ik zo mijn buik vol. En nieuws over bijvoor beeld de oorlog in Irak interesseert me toch al nooit." De PZC komt om zes uur 's och tends als geroepen. Ten minste, in de week van haar nachtdienst. De ze week had Jeannet voor dag en dauw de Modebijlage van de PZC gelezen. Een schot in de roos, vindt zij. Het bericht over de aan pak van de politie om fietsers op alcoholgebruik strenger te contole ren, maakte haar boos. „Gelukkig had de fietsersbond er kritiek op. Ik vind ook dat je jongeren beter kunt stimuleren om de fiets te pak ken om naar de disco te gaan. Met een slok op rij je veiliger weg op een fiets dan achter het stuur." In de doorwaakte nachten wil zij op de hoogte zijn van het nieuws. De andere weken kunnen er ram pen zo erg als de tsunami gebeu ren, maar die ontgaan haar. Het lijkt op een vorm van nieuwsgie rig-zijn-op-afroep. De krant is een keer in de maand, vijf dagen ach ter elkaar, een soort trouwe lotge noot. Zonder krant is de nacht dienst loodzwaar. In extra edities speciale aandacht voor regio en Zeeuwse evenementen. Begin deze week stak de Mo debijlage in de PZC, giste ren Wonen in de Regio. Twee themabijlagen die die per ingaan op één onderwerp. 1\vee weken daarvoor was de bijla ge over Film by the Sea ingevoegd in de PZC en weer twee weken daarvoor de bijlage van het Nazo merfestival. Met een gemiddelde frequentie van bijna twee keer per maand kunnen abonnees extra aandacht over een onderwerp ver wachten in de vorm van een sup plement. Wij wijken uit naar een bijlage als de ruimte in de dagelijkse krant voor het onderwerp te gering is en wij meer service willen bieden. Het is voor de hand liggend dat de PZC extra aandacht geeft aan ty pisch Zeeuwse evenementen en feesten, zoals het Zeeland Nazo merfestival, Film by the Sea en het Michiel de Ruyterjaar. Maar ook (inter)nationale onderwerpen of gebeurtenissen zullen wij 'ver zeeuwsen' en uitbrengen. Dat 'verzeeuwsen' gebeurt bij bijla gen over Wonen en tuinen, Wer ken in de techniek en Zomertijd. Zij rolden dit jaar van de persen. Het zijn thema's die regionaal wor den ingekleurd. De Zeeuwse in breng wordt in de bijlage van de Tour de France voor het voetlicht gebracht en in de Voetbalkrant of Onderwijsbijlage wordt inge zoomd op de Zeeuwse situatie. De bijlagen maken wij graag. Het vraagt om een andere insteek van de redactie. Het is plannen en vooruitzien en niet de waan van de dag laten regeren. Journalisten kunnen dieper ingaan op een on derwerp en de creativiteit van op makers wordt geprikkeld. Tegelijkertijd leggen de bijlage een extra druk op de redactie. Enkele PZC-verslaggevers zijn een fors deel van de zomer bezig geweest met de voorbereiding van de bijla gen van het film- en het nazomer festival. De films moesten bekeken wor- 'Zeeuwse inbreng komt terug in bijlagen met (inter)nationale thema's' den, bands, artiesten en cineasten bezocht worden om de voorbe schouwingen te kunnen maken. Aan feesten had Zeeland dit jaar geen gebrek. Ook daarover versche nen extra edities. Op A4-formaat ging de PZC in juli in op de her denking van 400 jaar Michiel de Ruyter. Een maand eerder konden wij veel stof kwijt over de herope ning van het vernieuwde Zeeuwse Museum en kreeg eerder dit jaar ook het feestvierende Nationaal Park Oosterschelde in een extra uitgave aandacht. De redactie is voor de inhoud ver antwoordelijk en aan de journalis tieke onafhankelijkheid wordt niet getornd. Maar wij krijgen wel alle medewerking van de (festival) di- recties en vindt er regelmatig over leg plaats. Fotomateriaal van de bands, contactgegevens van de ar tiesten en gegevens over de pro grammering worden verleend. Bij het filmfestival in Vlissingen hebben wij de verschijningsdatum van de bijlage met een week ver vroegd op verzoek van de organisa tie. Eerder dan alle voorgaande ja ren viel de festivalkrant met een uitgebreide handleiding en be schouwing in de bus. In het artikel van prof Moulijn, voormalig hoofd hartchirurgie in Antwerpen, wordt de suggestie gewekt dat de Raden van Be stuur van de Zeeuwse ziekenhuizen geen samenwerking wen sen met het Universitair ziekenhuis Antwerpen. Het tegendeel is waar. Tussen het ziekenhuis in Vlissingen en Antwerpen bestaat een hechte samenwerkingsrelatie. Ondergetekende heeft onlangs met prof. Moulijn hier uitvoerig over gesproken. Bevestigd is dat de samenwerking optimaal is en dat voortzetting in het belang is van de Zeeuwse patiënt. 'Dat willen we graag zo houden. Daar staat ook Ziekenhuis Walcheren vierkant achter', aldus Hans Simons, voorzitter Raad van Bestuur Oosterscheldeziekenhuizen. Bewust is gekozen de zwaardere acute/complexe zorgvoorzieningen te con centreren in Goes. De ligging aan de A58 met uitvalsmogelijkheden naar de academische centra in Antwerpen, Gent en Rotterdam is voor de Raden van Bestuur een wegend argument geweest. De noodzaak om een patiënt door te verwijzen naar de academische centra, blijft een beslissing van de medisch specialist. De 'niet-me- disch geschoolde manager', zoals Moulijn aanhaalt, neemt daarin geen enkele beslissing." Raad van Bestuur, Ziekenhuis Walcheren/Oosterscheideziekenhuizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11