is één grote apenkooi O v35 PZC Zaterdag 22 september 2007 Duinreil Wie denkt aan Duinreil, denkt aan het beroemde Tikibad met zijn kronkelende, meterslange glijbuizen. Maar Duinreil is méér dan dat zwembad. Er is ook een attractiepark, er zijn duingalows en een camping. door Jan van Mullem foto's ANP/PR De duurdere duingalows op Duinreil hebben een extra mooie ligging. goed als Duitse, terwijl ook Engel se skelters net zo fijn rijden als de onze. Duinreil is bovendien slim ontwor pen. Het park is niet alleen ruim opgezet met veel groen en (on diep) water, er is ook voor ieder wat wils qua accommodatiewen- sen. Wil je kamperen? Dat kan bijvoor beeld op een goedkope standaard- plek zonder stroom en overige voorzieningen of kies voor 'com fort extra', een plek van 80 vierkan te meter inclusief water, elektra en kabeltelevisie. Liever een vast dak boven het hoofd? Neem dan een duingalow. De duurdere types beschikken over een vaatwasser, hebben een extra mooie ligging of zijn dichtbij een van de vele speelplaatsen gesi tueerd. Voor grote groepen is het dit jaar compleet gerenoveerde Duinhos tel een ideale locatie. Het klein ogende hotel, dat toch groot ge noeg is voor groepen tot 104 perso nen, ligt tussen de bomen verscho len, op de plek waar eens Kasteel Duinreil stond. Een van de grootste pluspunten van Duinreil, vooral voor gezin nen, is - naast het vermaarde Tiki- Met de herfstvakan tie in aantocht, wordt het onge twijfeld spitsuur op de Nederland se vakantieparken. Ouders en kroost kunnen zich prima verma ken op park Duinreil in Wasse naar. Wie de slagboom passeert die toe gang geeft tot het immense com plex, waant zich even in Assen, op het daar gelegen Verkeerspark. Ro tondes met zebrapaden knopen de wegen richting camping, duinga lows en attractiepark aan elkaar. Meteen valt ook op dat de fietsver- huurder goede zaken doet. Met fietsen, maar vooral met bolderkar ren en skelters. Niet zelden moet een automobilist, op zoek naar zijn tijdelijke huisje, hard in de remmen om snelle knaapjes op skelters te ontwijken. Een autovrij park zou niet zo'n slecht idee zijn, al zullen gezinnen met zware koffers en wagonladin gen meegebracht speelgoed dan snel klagen over de loopafstanden. Overigens zijn er op tal van plaat sen net buiten 'Duinrell-centrum' grote verzamelparkeerplaatsen aan gelegd. Parkeren bij het eigen huis je hoeft dus niet per se. Wij doen dat laatste wel, want de twee kleine kinderen op de achter bank hebben zowat hun hele speel goedcollectie meegenomen. Onno dig, zo blijkt later, want Duinreil is voor kinderen één grote apenkooi. Om te beginnen zijn er vakantie vriendjes in overvloed, ook veel Duitse, Engelse en Franse. Geen probleem als je twee of vier jaar bent, zoals onze kinderen. Neder landse snoepjes smaken net zo Wie niet bang is voor wat nattig heid, maakt een ritje in de Splash. Bij de afdaling wordt maximaal 60 kilometer per uur gehaald. bad - het attractiepark, gratis toe gankelijk voor gasten die op Duin reil overnachten. Onze kinderen zijn met geen zakken Koetjesre- pen weg te lokken uit de twee speeltuinen met megagrote glijba nen, klim- en klautertoestellen. Ook in de treintjes vermaken ze zich opperbest; voor de allerklein sten zijn zelfs kinder(auto)stoeltjes in de wagonnetjes gemaakt. Dappere tieners en hun ouders wa gen zich liever in de Mad Mill, Splash of Waterspin, spetterende (vaak letterlijk) attracties van hoge kwaliteit. Kortom, de Efteling in het klein, dat compliment mag je het attractiepark best maken. Toch is niet alles aan Duin reil top of the bill. Zo kan het Tikibad, ondanks zijn imposant ogende glijbui zen en talloze updates, niet ver bloemen dat hij al bijna 25 jaar oud is en wat gedateerd begint te raken. Misschien niet opvallend voor kleine kinderen, maar wie bij voorbeeld ooit een Aqua Mundo, het tropisch zwemparadijs van Center Pares, heeft bezocht, ziet het verschil. Ook het horeca-aanbod is eenvou dig. Duinreil heeft genoeg: pizza, patat, poffertjes, buffet... Maar echt hoogstaand is het niet. Nou verwacht je ook geen sterrenrestau rants, maar een aantal concurre rende parken weet de culifanaat toch iets smakelijker te bedienen. Maar goed, dat eten is bijzaak. Ze ker voor kinderen. Die van ons hebben in drie dagen poffertjes, pizza en patat geen moment ge zeurd over varkenshaaspuntjes in champignonroomsaus. Thrill-ervaringen in de Waterspin. De historie van Duinreil gaat te rug tot 1935, als het gelijknami ge landgoed door de toenmali ge eigenaar wordt opengesteld voor het publiek.Vanaf 1962 ontwikkelt Graaf van Zuylen van Nijevelt, de vader van de huidige directeuren, het land goed tot recreatiecentrum en camping. Dan gaat het snel. Het tropische Tikibad opent in 1984 zijn deuren, gevolgd door de bouw van talloze attracties. Een totale investering van tien tallen miljoenen guldens. In 1991 zijn de eerste 51 ver- huur-duingalows een feit. De 'blokhutten', waarvan de mees te op redelijk grote kavels staan tussen het groen, blijken aan te slaan bij de toerist. In 2005 wordt de 428e duinga low gebouwd, de camping telt dan reeds zo'n zevenhonderd 'comfortplaatsen', en het duin hostel heeft negentien kamers voor groepen of families. www.duinrell.nl, tel. 070-5155255 (reserveringslijn)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 117