Buitenland Politiek Libanon duikt onder -ÊËmm Bin Laden verklaart Musharraf de oorlog JÉi^SP' Spanje start campagne tegen immigratie Beeld Botero baadt in zonlicht Winkels België ToeriSt komt OÏI1 bij verkopen oude waar ais nieuwe busongeluk Andorra pzc Vrijdag 21 september 2007 9 Pakistaans parlement kiest op 6 oktober nieuwe president. Islamabad - De terrorist Osama bin Laden, leider van al-Qaeda, heeft de Pakistaanse president Per- vez Musharraf en zijn leger de oor log verklaard. Osama bin Laden zegt dit in een videoboodschap die op een islamitische website is geplaatst. De oorlogsverklaring is een wraakactie voor de aanval door het Pakistaanse leger op de radica le moskee in juli in Islamabad, waarbij 75 radicale moslimstuden ten en hun geestelijk leider, Abdul Rashid Ghazi, werden gedood. De ze groep sympathiseerde met de Taliban die in 200t uit Afghanis tan werden verdreven. De Amerikaanse organisatie Intel- Center zei te vermoeden dat de vi deoband binnen 72 uur wordt vrij gegeven door al-Sahab, de media organisatie van al-Qaeda. De Pakistaanse regering zei zich niet te laten intimideren en is vast besloten om de strijd tegen het ter rorisme voort te zetten. Het dreigement van Bin Laden kwam op hetzelfde moment dat de kiescommissie in Islamabad be kendmaakte dat de langverwachte presidentsverkiezingen op 6 okto ber gehouden worden. Op 27 sep tember moeten de kandidaten voor de presidentsverkiezingen worden voorgedragen. Het natio nale parlement en de vier provin ciale besturen kiezen de nieuwe president. Eerder zei Musharraf, die in 1999 door een geweldloze coup aan de macht kwam, dat hij zijn functie als legercommandant opgeeft als hij wordt herkozen tot president. Het hooggerechtshof in Pakistan moet nog besluiten of hij kan mee doen aan de verkiezingen als leger commandant. Parlementariërs vrezen dodelijke terreuraanslagen. door onze correspondent Harald Doornbos beiroet - Libanese parlementsle den zijn massaal ondergedoken na de aanslag die hun collega Antoine Ghanem woensdagmiddag het le ven kostte. Nog steeds heeft nie mand de verantwoordelijkheid voor die actie opgeëist. Ghanem was lid van de Falange-partij. Sinds op 14 februari 2005 de Liba nese ex-premier Rafik Hariri door een aanslag met een autobom om kwam is Ghanem de zevende be kende persoonlijkheid die het le ven verloor. De andere slachtoffers waren parlementsleden, politici en een prominente publicist. Ze hadden drie zaken gemeen: ze steunden de huidige regering, wa ren tegen de invloed van Syrië in Libanon en eisten de ontwape ning van Hezbollah, de sjiïtische militie. Hezbollah leidt samen met de christelijke partij van generaal Aoun de oppositie tegen de rege ring. Sinds december 2006 boycot de oppositie het parlementaire werk waardoor het politieke leven is lamgelegd. De huidige regering is pro-Amerikaans en anti-Syrisch. Omdat het er sterk op lijkt dat de dodelijke terreur zijn oorsprong vindt in de Syrische hoek, zijn de meeste parlementariërs die de re gering steunen nu zo bang voor een aanslag op hun leven dat al minstens twintig van hen naar het buitenland (Egypte, Frankrijk en de Golfstaten) zijn uitgeweken. An deren zijn ondergedoken of dur ven de deur niet meer uit. Druzenleider Walid Jumblat heeft zich verschanst in zijn kasteel in het Sjoefgebergte. In de wijk Ham- ra in Beiroet is de villa van Saad Hariri, zoon van de vermoorde ex-premier, omgebouwd tot een Wj Vanwege terreur uit Syrische hoek zijn veel parlementariërs die de Libanese regering steunen uitgeweken naar het buitenland of zitten ondergedoken. Vlaams Belang in actie tegen islamisering antwerpen - De Vlaams-nationa- listische partij Vlaams Belang is gis teren de campagne 'Stop islamise ring' begonnen. Het startschot voor deze campagne is in Antwer pen gegeven, de stad die volgens Filip Dewinter het meeste 'lijdt on der de invloed van moslims'. „We verzetten ons niet tegen de indivi duele godsdienstbeleving, maar wel tegen de toenemende islamise ring", aldus Dewinter. Kikkers trouwen voor regen in India new delhi - Twee kikkers zijn giste ren getrouwd in de heilige hindoe- stad Benarés, in de Indiase deel staat Uttar Pradesh. Honderden mensen waren getuige van de cere monie die de regengoden gunstig moet stemmen. Het is extreem droog in de regio. Na de ceremo nie werden de kikkers naar een vij ver gebracht, waar ze de witte broodsweken zullen doorbrengen. vesting, permanent bewaakt door honderden agenten en soldaten. Pantserwagens staan op iedere straathoek in de omgeving. Maandag moet het parlement bij eenkomen om een nieuwe presi dent te kiezen. Dat betekent dat angstige volksvertegenwoordigers naar Beiroet dienen te reizen. Bei- roets meest luxueuze hotel, het In- ter Continental Phoenicia, is spe ciaal voor deze gelegenheid afge huurd ten behoeve van de parle mentsleden die de regering steu nen. Andere gasten worden ge weerd. Het hotel heeft de bijnaam 'de bunker' gekregen. Ironisch genoeg was Ghanem juist op weg naar het hotel toen de aan slag op hem werd gepleegd. den haag - Spanje zet stickers, but tons, petjes, voetballen en T-shirts in om West-Afrikanen ervan te weerhouden naar Europa te ko men. De campagne, die deze week van start ging, wordt ondersteund met dramatische spotjes op radio en tv en advertenties in kranten. „Mijn zoon is vertrokken... en we heb ben al acht maanden niets van hem vernomen", zegt een wanho pige Senegalese vrouw in een spot je, waarbij beelden te zien zijn van een levenloze jongen op de rotsen. 'Zet je leven niet op het spel, jij bent de toekomst van Afrika', is de leuze van de campagne, die in de clips wordt uitgedragen door zan ger Youssou N'Dour. Afrikanen die naar Europa willen, vallen in handen van criminelen die hen voor veel geld naar de Canarische Eilanden brengen. Veel opvaren den overleven de tocht niet. Tussen januari en augustus kwa men er 6.659 illegale migranten aan, veel minder dan de 31.678 in dezelfde periode vorig jaar. Naar schatting zesduizend Afrikanen overleefden de tocht niet. 'Situatie Gaza is ontoelaatbaar' cazastad - Afsluiten van stroom en brandstof maakt de situatie in Gaza volstrekt onaanvaardbaar, concludeert een bezoekende dele gatie van het Europees Parlement. Israël blokkeert nu het vervoer van veel goederen van en naar Ga za, een van de dichtstbevolkte ge bieden in de wereld. Na enkele ra ketbeschietingen bestempelde Is raël woensdag Gaza als vijandelijk terrein. Vergunning nodig voor antroposofisch middel Luxemburg - Antroposofische me dicijnen mogen alleen in de han del komen als er een vergunning voor is afgegeven. Het Europees Hof van Justitie heeft dat gisteren bepaald. De rechters wezen bezwa ren af van de Nederlandse patiën tenvereniging Antroposana. Die meent dat een vergunningplicht de handel in antroposofische medi cijnen onmogelijk maakt. berlijn - Een bronzen beeld van de Colombiaanse kun stenaar Fernando Botero baadt in het zonlicht voor de Dom van Berlijn. Van 25 september tot 25 oktober zul len vijftien beelden van de Zuid-Amerikaanse artiest worden tentoongesteld in het park Lustgarten ('de Lust tuin') vlak voor de Berlijnse dom. Deze kerk is tussen 1895 en 1905 gebouwd. Tijdens de Tweede Wereldoor log werd het godshuis zwaar beschadigd. De reconstruc tie begon in 1975 en in 1992 werd de nieuwe kerk geo pend. foto Markus Schreiber/AP VC1IVUUC11 UUUC 1 f -g 1 brussel - Winkelketens in België, waaronder Mediamarkt, zijn giste ren in opspraak geraakt. Ze blijken ingeleverde of herstelde producten te verkopen alsof het gloednieuwe artikelen zijn. De Belgische consu mentenbond Test-Aankoop noemt deze praktijk onwettig. Gedupeerden deden op de Vlaam se radio hun beklag over Media markt. Zo ontdekte een fotograaf dat met zijn 'nieuwe' toestel al honderden foto's waren gemaakt. Een andere klant kocht een prin ter waar al mee geprint was. Een woordvoerster van Media markt erkent dat er gebruikte pro ducten als nieuw worden ver kocht. Volgens haar is dat wettig. Test-Aankoop noemt dit nonsens: „Dit is gewoon bedrog", zei een woordvoerder. Behalve over Mediamarkt kwa men er klachten binnen over Fnac, Makro en BelCompany. den haag - Een Nederlandse toe rist is woensdagavond om het le ven gekomen bij een ongeluk met een minibusje in Andorra. Elf an dere landgenoten zijn met verwon dingen overgebracht naar een zie kenhuis. Ook de chauffeur uit An dorra liet het leven. Het busje kwam frontaal in bot sing met een tegenligger, waarna de bus van de weg raakte. Alle overlevenden - de elf Nederlan ders en de reisleidster uit het berg- staatje - zijn met lichte tot ernstige verwondingen overgebracht naar een ziekenhuis in hoofdstad An dorra La Velha. Een van hen heeft het ziekenhuis gistermorgen na be handeling verlaten. Een team van deskundigen van alarmcentrale SOS International is afgereisd naar Andorra om lokale medici bij te staan. Ook medewer kers van reisorganisatie Kras zijn naar Andorra afgereisd. FRANKRIJK El Serrat jjfcy Aiinsal Soldei, SPANJE infographic? )D bron' ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9